• birželio 13 d., Ketvirtadienis

Laistymas – išganingas arba pražūtingas?

Laistymas – vienas iš paprasčiausių augalų priežiūros darbų. Taip mano dauguma sodininkų. Vis dėlto ir čia yra paslapčių. Kartais laistydami sodo, gėlyno ar daržo augalams padarome meškos, o ne gerą paslaugą. 

 

 
Vanduo būtinas augalui, kad augtų, būtų sveikas ir nežūtų. Ką pirmiausia padarome pasodinę jį naujoje vietoje? Žinoma, gausiai palaistome. O ko imamės vėliau, ypač prasidėjus sausrai? Irgi laistome, o kaipgi kitaip. Nemanykite, kad tai paprasta, visai ne. Nežinant kai kurių subtilybių, rekomendacijų ar taisyklių galima padaryti daug klaidų, kurių pasekmė – augalų žūtis.
Šiame straipsnyje nurodomos laistymo klaidos, patarimai ir rekomendacijos tinka visiems sodybos augalams. Kiek labiau reikėtų atkreipti dėmesį į daržoves. Ši grupė yra išskirtinė, lepesnė, todėl taikomos papildomos rekomendacijos.
 
Paros laikas, tinkamas laistymui
 
Daržoves reikia laistyti anksti ryte arba vakare. Jei daržas laistomas anksti ryte, jos spėja apdžiūti iki karščiausios dienos atkarpos, pasiima daugiau vandens ir mažiau jo išgarina į aplinką. Vakare, prieš saulėlydį ar po jo, krenta oro temperatūra, sušlapinti lapai nenudega, apdžiūva. Per dieną daržovės ištrokšta, todėl noriai sugeria visą vandenį. Dirva negreitai išdžiūva, išlieka drėgna per naktį ir net iki pusiaudienio.
 
Česlava Deinarovič
 
Visą straipsnį kaip reikia ir nereikia laistyti daržovių skaitykite žurnalo „Sodo spalvos“ liepos numeryje.

guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Greenworks

Šiandien

  • Birželio 13, ketvirtadienis.
  • Saulė teka 04:42, leidžiasi 21:56.
  • Mėnulis teka 12:04, leidžiasi 01:40.
  • Mėnulis Mergelėje, pilnėjantis, I ketvirtis. Jaunatis birželio 6 d.
  • Antanas, Antanina, Skalvė, Dainius, Akvilina, Kunotas
  • Šv. Antano diena. Šienapjūtė. Tarptautinė albinosų diena.
  • Šaknų diena. Tinkamas metas sėti, sodinti daržoves, kurios derlių augina virš žemės, medžius, krūmus, gyvatvores, sodinukus, ūglius, braškes, persodinti kambarines ir balkono gėles, sėti veją. Netinkamas metas sėti ir sodinti gūžines salotas, genėti gyvatvores, tręšti, sandėliuoti ir konservuoti daržoves, vaisius.
  • Daug boružių – geras rugių derlius.

Populiariausi straipsniai

Sekite mus

Naujienlaiškio prenumerata

Norėdami užsiprenumeruoti Sodo spalvų naujienlaiškį, įrašykite savo el.pašto adresą.

Palaukite...

Dėkojame, kad užsiprenumeravote!

Apklausa

Kaip gaunate „Sodo spalvas“?

Įvykių kalendorius