• gruodžio 23 d., Pirmadienis

Laužavietė kieme: statybos

Nuo seniausių laikų žmones traukia ugnis. Nors ir turime visus civilizacijos teikiamus patogumus, vis tiek norime pasėdėti prie laužo, pasigrožėti ugnimi, pasikalbėti su namiškiais ar draugais, galbūt pasiruošti maisto „su dūmo kvapu“ bei mėgautis nepaprastu jaukumu.

Laužaviečių būna įvairių: metalinių, pagamintų iš akmens arba plytų. Paprasčiausią laužavietę galima įsirengti panaudojus kieme esančius akmenis arba nusipirkus skaldytų akmenų, karščiui atsparių arba paprastų keraminių plytų. Svarbu, kad laužavietė būtų graži ir saugi naudojimui.

Vietos pasirinkimas

Renkantis vietą laužavietei, reikia kruopščiai apgalvoti, kad jums ir jūsų svečiams būtų patogu ruošti maistą ir ilsėtis. Priešgaisrinės saugos klausimai – taip pat ne paskutiniai. Jų laiku neįvertinus, ramaus poilsio galime ir netekti – su ugnimi nepajuokausi. Todėl įsidėmėkime bent šias dvi taisykles:
● Laužavietės vietą įrengiame kuo toliau nuo statinių, automobilių stovėjimo aikštelės ir kitų lengvai užsidegančių objektų. Reikia įsikurti taip, kad medinių statinių detalės arba svyrančios medžių šakos būtų kuo toliau nuo laužavietės, dūmai netrukdytų kaimynams ir namiškiams.
● Vietą, kurioje numatyta kurti laužą, nuo likusios teritorijos atskiriame bet kuriomis nedegančiomis medžiagomis: akmenimis, plytomis, metalu, betono užtvaromis – ką turime ir ką paprasčiau panaudoti. Tarp kitko, akmens užtvaros sukaupia degančio laužo karštį, o kada ugnis užgęsta, palaipsniui išspinduliuoja sukauptą šilumą. Paprastą užtvarą galima įrengti iš metalo lapų ir žvyro bei skaldos mišinio.

Vytautas Mankevičius.
Andriaus Žiedo nuotr.

Visą straipsnį rasite rugpjūčio „Mano sodyba“ numeryje.


guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus

Šiandien

  • Gruodžio 23, pirmadienis.
  • Saulė teka 08:41, leidžiasi 15:55.
  • Mėnulis teka 00:20, leidžiasi 12:15.
  • Mėnulis Svarstyklėse. Delčia
  • Mina, Veliuona, Viktorija, Vilbutas, Vilbutė, Vilė, Vilys
  • Žiedų diena. Tręškite žydinčius kambarinius augalus, gėlių daigus. Apkaskite krūmus, spygliuočius sniegu, pomedžiuose jį sumindykite. Tvarkykite, valykite namus, naikinkite pelėsius, vėdinkite patalpas.
  • Gruodžio šiluma vėlyvą pavasarį, gruodžio šaltis karštą su perkūnijomis vasarą žada.

Populiariausi straipsniai

Sekite mus

Naujienlaiškio prenumerata

Norėdami užsiprenumeruoti Sodo spalvų naujienlaiškį, įrašykite savo el.pašto adresą.

Palaukite...

Dėkojame, kad užsiprenumeravote!

Apklausa

Kaip gaunate „Sodo spalvas“?

Įvykių kalendorius