• spalio 4 d., Trečiadienis

Lelijų ir viendienių mėnuo

Keista, bet dar yra žmonių, neskiriančių šių dviejų augalų genčių. Lelijos – svogūninės gėlės. Viendienės turi tik storas mėsingas šaknis.

 

 

 

Tiek lelijų, tiek viendienių ankstyviausiųjų veislių žiedų sulaukiame gegužės pabaigoje ir birželį. Tačiau dauguma žydi vidurvasarį.

Ne veltui viendienės taip vadinamos: viena žiedas išsiskleidęs išsilaiko tik vieną dieną. Bet augalas jų išaugina kelias dešimtis, todėl žydėjimas trunka ilgai, ir kasdien vis matome naujus žiedus. Senuosius, peržydėjusius ir susiraukšlėjusius reikėtų išskinti, kad augalai atrodytų tvarkingai. Kai peržydi paskutiniai žiedai, prie žemės iškirpkite žiedynkočius. Peržydėjusias viendienes galite persodinti, dalyti didesnius kerelius. Persodinę šias gėles, trečdaliu patrumpinkite lapus ir pirmąją savaitę laistykite (jei nelyja). Vėliau įsišaknijusios viendienės lengvai pakenčia neilgas sausras.

Lelijos – labai skirtingos. Lengviausiai auginamos ir populiariausios – veislės iš azijinių hibridų grupės. Jų žiedai – įvairių spalvų, neskleidžia jokio kvapo, svogūnai gerai žiemoja.

Atkreipkite dėmesį, ar Jūsų auginamos lelijos neturi stiebinių svogūnėlių. Kai kurių rūšių ir veislių tokių svogūnėlių būna labai daug, beveik kiekvieno lapo pažastyje. Subrendę ir nukritę jie tuoj išleidžia šakneles, ir lelijų gali „prisisėti“ pilnas gėlynas. Stiebinius svogūnėlius geriausia surinkti ir pasilikti tik tiek (pačius didžiausius), kiek norėsite jų pasidauginti.

Peržydėjus lelijoms, stiebo viršūnė nukerpama iki lapų, kad augalas nebrandintų sėklų, o energiją skirtų svogūno auginimui.


guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus

Šiandien

  • Spalio 4, trečiadienis.
  • Saulė teka 07:27, leidžiasi 18:47.
  • Mėnulis teka 20:34, leidžiasi 14:29.
  • Mėnulis Dvyniuose, dylantis, III ketvirtis. Pilnatis rugsėjo 29 d.
  • Auksuolė, Eivydė, Eivydas, Edvinas, Mąstautas, Pranciškus (Pranas)
  • Šv. Pranciškus. Pasaulinė gyvūnų globos diena.
  • KIRMINŲ DIENA. Žiedų diena. Genėkite žydinčius krūmus, vijoklinius augalus. Mulčiuokite daugiametes gėles, rožes ir kitus augalus. Kovokite su žemės paviršiuje gyvenančiais kenkėjais. Džiovinkite vaistažoles. Imkite ir džiovinkite derlių. Nereikėtų laistyti.
  • Žiūrėk lauko vasarą, o sodo – rudenį.

Populiariausi straipsniai

Sekite mus

Naujienlaiškio prenumerata

Norėdami užsiprenumeruoti Sodo spalvų naujienlaiškį, įrašykite savo el.pašto adresą.

Palaukite...

Dėkojame, kad užsiprenumeravote!

Apklausa

Kaip gaunate „Sodo spalvas“?

Įvykių kalendorius