• rugsėjo 20 d., Penktadienis

Lengvai prižiūrimas daržas

Lengvai prižiūrimo daržo principus perprasti gali kiekvienas. Kur slypi sėkmės receptas? Daržovėmis reikia nuolat rūpintis. Niekur nuo to nedingsi: pavasarį daug jėgų atiduodame dirvos paruošimui, sėjai ir sodinimui, vasarą niekaip neapsieiname be liejimo, ravėjimo, tręšimo. Jeigu daržas didesnis, derlių kartais tenka imti kiekvieną dieną. Nors daugumai iš mūsų tokie rūpesčiai malonūs, kyla klausimas, ar galima gauti gerą derlių, neatiduodant daug laiko ir jėgų.

 

 
Sveika ir natūralu
 
Daržovių auginimas yra vienas sunkiausių užsiėmimų. Kiekvienų metų rudenį vietą, kurioje jos augs, reikia išvalyti, perkasti, įterpiant mėšlo ar kitokių trąšų. Pavasarį dirva dar kartą supurenama, o tuomet sėjama, retinama, ravima, liejama. Kodėl žmonės vis tiek tuo užsiima? Pirmiausia dėl to, kad jie nori turėti gero skonio šviežiausių daržovių, ką tik parsineštų iš lysvės. Neverta pamiršti ir ekonomikos. Turint savo daržovių, galima ne tik sutaupyti vasarą, bet ir pasiruošti atsargų žiemai. Ko gero, svarbiausia priežastis yra turėti savo daržą, auginti derlių patiems ir noras jausti malonumą žinant, ką dedi į savo lėkštę, o iš jos – į burną. Valgyti savo išaugintą maistą – ypatingas pasitenkinimas. Be to, galima auginti daržoves ar jų veisles, kurių vaisių nenusipirksite parduotuvėje.
 
Airida Dzimidavičiūtė
 
Kokią vietą skirti daržui, į ką atkreipti dėmesį perkant sėklas ir dar daugiau patarimų rasite žurnalo „Sodo spalvos“ gegužės numeryje.

 


guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus

Šiandien

  • Rugsėjo 20, penktadienis.
  • Saulė teka 07:01, leidžiasi 19:23.
  • Mėnulis teka 19:54, leidžiasi 10:19.
  • Mėnulis Jautyje 12:03, dylantis, III ketvirtis. Pilnatis rugsėjo 18 d.
  • Eustachijus, Vainorė, Vainoras, Tautgirdė, Fausta, Vaižgantas
  • Tarptautinė sporto universitete diena
  • Šaknų diena. Palanku ruošti kompostą, sėti ridikėlius, sodinti svogūnines gėles, česnakus, svogūnus, derlių nuimti. Tręškite augalus, kad jų šaknys būtų stiprios. Grėbkite lapus. Apriškite vaismedžių kamienus lipniomis juostomis. Kaskite vaistinių augalų šaknis (vėlyvą vakarą ar anksti ryte). Galima genėti vaismedžius, vaiskrūmius, tvarkyti namus, naikinti pelėsius.
  • Jei bulves kasant pelių urvuose daug bulvių prinešta – bus ilga žiema.

Populiariausi straipsniai

Sekite mus

Naujienlaiškio prenumerata

Norėdami užsiprenumeruoti Sodo spalvų naujienlaiškį, įrašykite savo el.pašto adresą.

Palaukite...

Dėkojame, kad užsiprenumeravote!

Apklausa

Kaip gaunate „Sodo spalvas“?

Įvykių kalendorius