• birželio 22 d., Šeštadienis

Lengvai prižiūrimas daržas

Lengvai prižiūrimo daržo principus perprasti gali kiekvienas. Kur slypi sėkmės receptas? Daržovėmis reikia nuolat rūpintis. Niekur nuo to nedingsi: pavasarį daug jėgų atiduodame dirvos paruošimui, sėjai ir sodinimui, vasarą niekaip neapsieiname be liejimo, ravėjimo, tręšimo. Jeigu daržas didesnis, derlių kartais tenka imti kiekvieną dieną. Nors daugumai iš mūsų tokie rūpesčiai malonūs, kyla klausimas, ar galima gauti gerą derlių, neatiduodant daug laiko ir jėgų.

 

 
Sveika ir natūralu
 
Daržovių auginimas yra vienas sunkiausių užsiėmimų. Kiekvienų metų rudenį vietą, kurioje jos augs, reikia išvalyti, perkasti, įterpiant mėšlo ar kitokių trąšų. Pavasarį dirva dar kartą supurenama, o tuomet sėjama, retinama, ravima, liejama. Kodėl žmonės vis tiek tuo užsiima? Pirmiausia dėl to, kad jie nori turėti gero skonio šviežiausių daržovių, ką tik parsineštų iš lysvės. Neverta pamiršti ir ekonomikos. Turint savo daržovių, galima ne tik sutaupyti vasarą, bet ir pasiruošti atsargų žiemai. Ko gero, svarbiausia priežastis yra turėti savo daržą, auginti derlių patiems ir noras jausti malonumą žinant, ką dedi į savo lėkštę, o iš jos – į burną. Valgyti savo išaugintą maistą – ypatingas pasitenkinimas. Be to, galima auginti daržoves ar jų veisles, kurių vaisių nenusipirksite parduotuvėje.
 
Airida Dzimidavičiūtė
 
Kokią vietą skirti daržui, į ką atkreipti dėmesį perkant sėklas ir dar daugiau patarimų rasite žurnalo „Sodo spalvos“ gegužės numeryje.

 


guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Greenworks

Šiandien

  • Birželio 22, šeštadienis.
  • Saulė teka 04:42, leidžiasi 22:00.
  • Mėnulis teka 23:22, leidžiasi 04:00.
  • Mėnulis Ožiaragyje 02:08. Pilnatis
  • Kaributas, Laima, Paulina, Paulinas, Tomas, Inocentas
  • Vasaros saulėgrįža
  • Šaknų diena. Tinkama diena derlių nuimti greitam naudojimui, tręšti, kad vešėtų ir gerai augtų vaisiai. Netinkama diena krūmus retinti, genėti gyvatvores.

Populiariausi straipsniai

Sekite mus

Naujienlaiškio prenumerata

Norėdami užsiprenumeruoti Sodo spalvų naujienlaiškį, įrašykite savo el.pašto adresą.

Palaukite...

Dėkojame, kad užsiprenumeravote!

Apklausa

Kaip gaunate „Sodo spalvas“?

Įvykių kalendorius