• liepos 27 d., Šeštadienis

Lengvos tarsi pūkas užuolaidos

Sodyba ir joje esantys namai – tai unikali vieta, kurioje galima kurti, ieškoti netradicinių sprendimų. Čia interjerą galima kurti nesilaikant griežtų kanonų, taisyklių. Geriausi patarėjai – supanti gamta ir, žinoma, patys sodybų šeimininkai, leidžiantys drąsiai pasireikšti savo vaizduotei, skatinančiai įgyvendinti užgimusias idėjas.

 

 

 

 

Sodyboje galima derinti viską, gal todėl čia dažnai atrandame ir tradicinio, ir archajiško, ir modernaus interjero elementų, kurie sukuria kiek neįprastą, tačiau šeimininkų pomėgius ir charakterį atspindinčią aplinką. Įprasti daiktai įgauna kitas netikėtas funkcijas ir paskirtis. Štai, pavyzdžiui, užuolaidos, dengusios tik langus, atsiranda įvairiose sodybos erdvėse. Lengvos tarsi pūkas, permatomos tarsi vėlyvos vasaros rūkas, saugančios namų gyventojus nuo pašalinių žvilgsnių.

Keitėsi laikai, su jais – ir interjero tendencijos, jame vyraujančios medžiagos ir formos, tačiau net ir atsiradę inovatyvūs langų uždengimo būdai neįveikė laiko patikrintų užuolaidų. Prisiminę vaikystės vasaras, praleistas pas senelius kaime, daugelis atmintyje išvys vėjyje gėlių raštais plazdančias užuolaidas. Net ir pačios paprasčiausios jos suteikia namams jaukumo, o interjerui – užbaigtumo jausmą.

Pagrindinė užuolaidų paskirtis – uždengti, paslėpti. Besikeičiančios interjero tendencijos šią paskirtį praplėtė, todėl užuolaidos atsirado lauke, pavėsinėse, šiltnamiuose, o kai kur net pakeitė spintelių duris.

 

 

Lauko poilsio zonos puošmena

Vis dažniau lietuvių kiemo poilsio zonose galime pamatyti lauko užuolaidas. Nesvarbu, ar norite suteikti privatumo, ar apsaugoti savo erdvę nuo saulės, lauko užuolaidos – labai paprastas, praktiškas ir santykinai nebrangus būdas atnaujinti lauko erdvę, papildyti lauko poilsio zonų dekorą. Rinkdamiesi tinkamiausias užuolaidas savo kiemo erdvei, pirmiausia apsvarstykite, kokia bus jų paskirtis. Apgalvokite, koks raštas, medžiaga, ilgis ir kabinimo būdas jums labiausiai tinka.

 

 

Štai keli patarimai, į ką atsižvelgti, renkantis užuolaidas lauko dekorui

Kadangi užuolaidos kabės lauke, jos daugiau ar mažiau bus veikiamos oro sąlygų: lietaus, vėjo, saulės spindulių. Rinkdamiesi audinius, pasidomėkite jų atsparumu vandens ir ultravioletinių spindulių poveikiui. Paprastas audinys taip pat tiks, bet tarnaus greičiausiai tik kelerius metus. Ilgalaikėms lauko užuolaidoms tinkamiausi oro sąlygoms atsparūs audiniai.

Lauke kabinti užuolaidas – taip pat paprasta, kaip namuose. Tam puikiai tiks įprasti karnizai. Ekspertai pataria rinktis tvirtesnius, kad atlaikytų lietaus sudrėkintas užuolaidas. Vienas iš patogiausių – tunelinis kabinimo būdas, kai užuolaidos tiesiog suveriamos ant karnizų, įrengtų viršuje ir apačioje. Esant stipriam vėjui, kuris pastaraisiais metais mūsų krašte dažnas svečias, lauko užuolaida sukurs patikimą užuovėją.

Jei pasirinksite lauko užuolaidas, tvirtinamas viršuje, atkreipkite dėmesį, ar apačioje jos turi svarelius: jie suteiks ne tik gražų kritimą, bet ir stabilumą, esant dideliam vėjui.

 

Tekstas – Rasmos Matulionės. Nuotraukos – Lauros Žaliauskaitės, Donato Dragūno, Jovitos Uzdraitės, Augio Rutkausko.

Visą straipsnį skaitykite „Mano sodybos“ 2024 m. gegužės  mėnesio numeryje.


guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus

Šiandien

  • Liepos 27, šeštadienis.
  • Saulė teka 05:21, leidžiasi 21:29.
  • Mėnulis teka 23:29, leidžiasi 13:36.
  • Mėnulis Jautyje 20:23, dylantis, III ketvirtis. Pilnatis liepos 21 d.
  • Natalija, Svalia, Žintautas, Žintautė, Sergijus, Panteleonas, Subartas
  • Šaknų diena. Galima krauti komposto krūvas, vežti ir kratyti mėšlą, sodinti šakniavaisius, juos tręšti. Imkite derlių, kurį reikės džiovinti, ilgam laikymui. Naikinkite dirvožemyje gyvenančius kenkėjus. Rinkite vaistinių augalų šaknis; iš jų paruošti preparatai šią dieną yra ypač veiksmingi. Skinti gėles, gerai laikysis vandeny. Nepalanki diena sodinti gūžines salotas, ruošti malkas, konservuoti, virti uogienes, sandėliuoti, krauti derlių.
  • Jei voras tinklą pina, bus giedra.

Populiariausi straipsniai

Sekite mus

Naujienlaiškio prenumerata

Norėdami užsiprenumeruoti Sodo spalvų naujienlaiškį, įrašykite savo el.pašto adresą.

Palaukite...

Dėkojame, kad užsiprenumeravote!

Apklausa

Kaip gaunate „Sodo spalvas“?

Įvykių kalendorius