• birželio 13 d., Ketvirtadienis

Lengvos tarsi pūkas užuolaidos

Sodyba ir joje esantys namai – tai unikali vieta, kurioje galima kurti, ieškoti netradicinių sprendimų. Čia interjerą galima kurti nesilaikant griežtų kanonų, taisyklių. Geriausi patarėjai – supanti gamta ir, žinoma, patys sodybų šeimininkai, leidžiantys drąsiai pasireikšti savo vaizduotei, skatinančiai įgyvendinti užgimusias idėjas.

 

 

 

 

Sodyboje galima derinti viską, gal todėl čia dažnai atrandame ir tradicinio, ir archajiško, ir modernaus interjero elementų, kurie sukuria kiek neįprastą, tačiau šeimininkų pomėgius ir charakterį atspindinčią aplinką. Įprasti daiktai įgauna kitas netikėtas funkcijas ir paskirtis. Štai, pavyzdžiui, užuolaidos, dengusios tik langus, atsiranda įvairiose sodybos erdvėse. Lengvos tarsi pūkas, permatomos tarsi vėlyvos vasaros rūkas, saugančios namų gyventojus nuo pašalinių žvilgsnių.

Keitėsi laikai, su jais – ir interjero tendencijos, jame vyraujančios medžiagos ir formos, tačiau net ir atsiradę inovatyvūs langų uždengimo būdai neįveikė laiko patikrintų užuolaidų. Prisiminę vaikystės vasaras, praleistas pas senelius kaime, daugelis atmintyje išvys vėjyje gėlių raštais plazdančias užuolaidas. Net ir pačios paprasčiausios jos suteikia namams jaukumo, o interjerui – užbaigtumo jausmą.

Pagrindinė užuolaidų paskirtis – uždengti, paslėpti. Besikeičiančios interjero tendencijos šią paskirtį praplėtė, todėl užuolaidos atsirado lauke, pavėsinėse, šiltnamiuose, o kai kur net pakeitė spintelių duris.

 

 

Lauko poilsio zonos puošmena

Vis dažniau lietuvių kiemo poilsio zonose galime pamatyti lauko užuolaidas. Nesvarbu, ar norite suteikti privatumo, ar apsaugoti savo erdvę nuo saulės, lauko užuolaidos – labai paprastas, praktiškas ir santykinai nebrangus būdas atnaujinti lauko erdvę, papildyti lauko poilsio zonų dekorą. Rinkdamiesi tinkamiausias užuolaidas savo kiemo erdvei, pirmiausia apsvarstykite, kokia bus jų paskirtis. Apgalvokite, koks raštas, medžiaga, ilgis ir kabinimo būdas jums labiausiai tinka.

 

 

Štai keli patarimai, į ką atsižvelgti, renkantis užuolaidas lauko dekorui

Kadangi užuolaidos kabės lauke, jos daugiau ar mažiau bus veikiamos oro sąlygų: lietaus, vėjo, saulės spindulių. Rinkdamiesi audinius, pasidomėkite jų atsparumu vandens ir ultravioletinių spindulių poveikiui. Paprastas audinys taip pat tiks, bet tarnaus greičiausiai tik kelerius metus. Ilgalaikėms lauko užuolaidoms tinkamiausi oro sąlygoms atsparūs audiniai.

Lauke kabinti užuolaidas – taip pat paprasta, kaip namuose. Tam puikiai tiks įprasti karnizai. Ekspertai pataria rinktis tvirtesnius, kad atlaikytų lietaus sudrėkintas užuolaidas. Vienas iš patogiausių – tunelinis kabinimo būdas, kai užuolaidos tiesiog suveriamos ant karnizų, įrengtų viršuje ir apačioje. Esant stipriam vėjui, kuris pastaraisiais metais mūsų krašte dažnas svečias, lauko užuolaida sukurs patikimą užuovėją.

Jei pasirinksite lauko užuolaidas, tvirtinamas viršuje, atkreipkite dėmesį, ar apačioje jos turi svarelius: jie suteiks ne tik gražų kritimą, bet ir stabilumą, esant dideliam vėjui.

 

Tekstas – Rasmos Matulionės. Nuotraukos – Lauros Žaliauskaitės, Donato Dragūno, Jovitos Uzdraitės, Augio Rutkausko.

Visą straipsnį skaitykite „Mano sodybos“ 2024 m. gegužės  mėnesio numeryje.


guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Greenworks

Šiandien

  • Birželio 13, ketvirtadienis.
  • Saulė teka 04:42, leidžiasi 21:56.
  • Mėnulis teka 12:04, leidžiasi 01:40.
  • Mėnulis Mergelėje, pilnėjantis, I ketvirtis. Jaunatis birželio 6 d.
  • Antanas, Antanina, Skalvė, Dainius, Akvilina, Kunotas
  • Šv. Antano diena. Šienapjūtė. Tarptautinė albinosų diena.
  • Šaknų diena. Tinkamas metas sėti, sodinti daržoves, kurios derlių augina virš žemės, medžius, krūmus, gyvatvores, sodinukus, ūglius, braškes, persodinti kambarines ir balkono gėles, sėti veją. Netinkamas metas sėti ir sodinti gūžines salotas, genėti gyvatvores, tręšti, sandėliuoti ir konservuoti daržoves, vaisius.
  • Daug boružių – geras rugių derlius.

Populiariausi straipsniai

Sekite mus

Naujienlaiškio prenumerata

Norėdami užsiprenumeruoti Sodo spalvų naujienlaiškį, įrašykite savo el.pašto adresą.

Palaukite...

Dėkojame, kad užsiprenumeravote!

Apklausa

Kaip gaunate „Sodo spalvas“?

Įvykių kalendorius