Mažos erdvės – didelės galimybės
Vis populiarėjantis mažas būstas žavi savo funkcionalumu ir mažais išlaikymo kaštais. Dalinamės interjero dizainerių patarimais, kaip mažoje erdvėje sutalpinti norimus patogumus.
Įvairūs tyrimai ir nekilnojamojo turto (NT) ekspertų įžvalgos jau ne vienerius metus rodo – perkamo būsto plotas nuolat mažėja. Investicijai ar atostogų namams gyventojai taip pat yra linkę pirkti vis mažesnio ploto būstus. Tai visai nestebina – būstui brangstant, jo įperkamumas mažėja. Vis dėlto maži namai neretai turi didelį iššūkį – kaip čia sutalpinti viską, ko prireiks patogiam ir funkcionaliam gyvenimui? Vis tik tai padaryti, pasak interjero dizainerės, nėra sudėtinga – tereikia žinoti keletą gudrybių.
Rinkitės ramias spalvas
Šių dienų tendencijos yra akivaizdžios. Dizainerių teigimu, mažėjančios būsto rinkos aktualijos verčia kiekvieną kvadratinį namų metrą išnaudoti apgalvotai. Jie puikiai žino, kad sprendimai namuose turi būti sumanūs, o mažuose būstuose tai itin svarbu. Juk erdvėse, kuriose gyvename, turi tilpti mūsų artimieji, laisvalaikis, poilsis, svečiai, darbas, augintiniai. Poreikių yra begalė, tad tik protingai išnaudoję turimą plotą sukursime daugiau erdvės gyvenimo komfortui. Mažų erdvių kūrimą svarbu vykdyti nuosekliai. Interjero spalvos dažnai yra namų įrengimo atspirties taškas. Jas mažoms erdvėms geriausia rinktis ramias. Nuosaikūs spalvų deriniai, švelnus, raminantis kreminės, smėlio ar neutralus koloritas nedideliam būstui suteiks pusiausvyros, harmonijos, ramybės. Jei spalvinius akcentus išsirinkti sunku, visada laikykitės auksinės 60–30–10 taisyklės. 60 proc. šiuo atveju yra dominuojanti spalva, 30 proc. – antrinė, naudojama apdailai, ir 10 proc. – akcentinė spalva, skirta dekorui.
Parengta pagal BNS pranešimą spaudai.
Visą straipsnį skaitykite „Mano sodybos“ 2024 m. rugpjūčio mėnesio numeryje.