• liepos 2 d., Ketvirtadienis

Meilės grožiui genai

Eiti naujomis, net ir tėvų nepramintomis pėdomis – argi ne tai labiausiai vilioja jauną žmogų? Tačiau daug dalykų iš kartos į kartą perduodami tarsi savaime, apie juos dažnai net nesusimąstant. Pavyzdžiui, tėvų meilė grožiui, gamtai, augalams, vaikų sielose išsiskleidžianti naujų atspalvių pynėmis. Sesės Kristina ir Rita – puikus pavyzdys. Tėvų, Dalės ir Česlovo Petrulevičių, sodyba joms – ne tik senieji namai, bet ir kadaise patirto grožio, kūrybos vieta. 

 

 
Kai rankos nerimsta
 

Statybos, priestatai, pradiniai įsikūrimo darbai – pradžia, rodos, kaip ir kitų naujakurių, šiek tiek varginanti, šiek tiek džiaugsminga. Visus šiuos pradinius etapus puikiai pamena abi sesės. Tėvai, įsigiję 43 a sodybą Didžiuosiuose Rūšupiuose, Skuodo rajone, plušėjo iš peties ir ilsėtis, regis, net neketino – statė prieangį, verandą, keitė stogą, o vieną dieną aptikę kaimynų jautuką sode nusprendė, kad ir tvorai atėjęs metas. Anuomet sodinta gudobelių gyvatvorė dabar jau suaugusi, o piramidinės ir vakarinės tujos virtusios į vešlią visžalę žaliuojančią sieną. Bėgantis laikas negailėjo naujovių – daugelis pirmaisiais metais sodintų augalų senokai užleido vietą naujesniems. Keletas ypatingų augalų atsirado anūkų gimimo proga: putinas – Urtei, klevas – Pauliui.

 

Indrė Vozgirdaitė

 

Visą straipsnį skaitykite žurnalo „Sodo spalvos“ gruodžio numeryje.

 


guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Stihl

Sekite mus

Šiandien

  • Liepos 2, ketvirtadienis.
  • Saulė teka 04:48, leidžiasi 21:58.
  • Mėnulis teka 19:08, leidžiasi 02:41.
  • Mėnulis Šaulyje 04:21, pilnėjantis, II ketvirtis. Priešpilnis birželio 28 d.
  • Gantautė, Jotvingas, Marijonas, Napoleonas
  • Vaisių diena. Galima sėti, sodinti, pikuoti virš žemės vaisius vedančias daržoves, vijoklinius augalus, vazonuose augančius medžius, skiepyti (akiuoti) vaismedžius. Auginiais dauginkite vaiskrūmius. Imkite derlių greitam vartojimui. Naikinkite žemės paviršiuje gyvenančius kenkėjus. Šaldykite vaisius, daržoves. Rinkite vaistinių augalų vaisius. Nepalanki diena sėti, sodinti salotas, ravėti, ruošti malkas.
  • Didelė rasa yra giedros ženklas.

Populiariausi straipsniai

Naujienlaiškio prenumerata

Norėdami užsiprenumeruoti Sodo spalvų naujienlaiškį, įrašykite savo el.pašto adresą.

Palaukite...

Dėkojame, kad užsiprenumeravote!

Apklausa

Ar smarkiai nukentėjo Jūsų daržai nuo smarkių liūčių?

Įvykių kalendorius