Metas fejerverkams!
2016 m. 29 vasario d.
Naujųjų Metų sutiktuvės be fejerverkų šviesos užliejamo dangaus, ko gero, neįsivaizduojamos. Vidurnakčio tamsoje padebesiuose sproginėjantys žiburiai traukia kiekvieno akį ir žymi naują pradžią, skelbia džiugią beprasidedančių metų viltį.
Kaip mėgautis šiuo reginiu ir išvengti pavojaus, kurį gali sukelti įsižiebusi ugnis? Į klausimus apie saugų fejerverkų naudojimą sodyboje atsako UAB „BLIKAS“ projektų direktorius Artūras Zumeras.
Ar saugu sodyboje leisti fejerverkus?
Fejerverkus leisti visuomet saugu, jei yra laikomasi nustatytų taisyklių. Svarbiausia yra laikytis saugaus atstumo iki pastatų (ar kitų degių daiktų) bei žmonių ir taisyklingai naudoti fejerverkus (tinkamai juos pastatyti ar įtvirtinti, jei to reikia pagal naudojimo taisykles). Fejerverkus naudoti saugiausia, kai yra sniego. Saugiau ir tuomet, kai netoliese nėra lengvai užsidegančių daiktų (sausos žolės, šieno, sauso miško). Tačiau bet kokiu atveju rekomenduojama po fejerverkų šaudymo atidžiai apsidairyti aplinkui, ar kur nesmilksta kokia kibirkštėlė, kuri papūtus vėjui galėtų įžiebti ugnį. Vis dėlto jokiu būdu neikite prie pat fejerverko baterijos po šaudymo nepraėjus bent 15 minučių – gali būti likusių neiššautų užtaisų.
Kaip pasirinkti vietą, tinkamą fejerverkams leisti?
Susiradus saugumo zonos parametrus atitinkančią vietą, reikia pasirinkti kuo lygesnį pagrindą, kuris yra visiškai nedegus. Dažniausiai tai būna pieva, kelias, šaligatvis. Įvertinkite, ar pagrindas, ant kurio statysite pirotechnikos gaminį, yra pakankamai tvirtas ir lygus. Ypač tai svarbu fejerverkų baterijoms, nes jos turi stovėti stabiliai, o dugnas privalo visu plotu remtis į pagrindą, kad sugertų šūvių atatranką. Jei pasirinktas paviršius – ne visai kietas (žemė ar pieva), galite pastatę bateriją šiek tiek paspausti iš viršaus, – taip sutvirtinsite pagrindą po ja (supresuosite minkštą paviršių).
Daugiau klausimų ir atsakymų rasite gruodžio „Mano sodyba“ numeryje.