• rugsėjo 29 d., Penktadienis

Metas sodinti jurginus

Gegužės pirmąjį dešimtadienį sodinkite jurginus. Iškaskite 30–35 cm gylio duobutes. Į kiekvieną įberkite perpuvusio mėšlo, trąšų, įsmeikite po kuolelį. Gumbą sodinkite taip, kad virš kaklelio būtų 4–5 cm žemių sluoksnis. Gražiai vejoje atrodo jurginų grupės (3–4 vienos veislės augalai). Aukštaūgiai sodinami 60–90 cm, žemaūgiai – 50–60 cm atstumais. Jurginai gali žydėti ir birželį. Vėlyvosios šalnos kartais gali nušaldyti paaugusius jurginus, bet jie vėl atželia, tik vėliau žydi.

 

 

Jurginai gali žydėti ir birželio mėnesį. Kovo pabaigoje ar balandžio pradžioje kerą pasodinkite į puodą, užpilkite durpėmis, paauginkite verandoje ar šiltnamyje ir gegužės antrąjį dešimtadienį perkelkite į nuolatinę vietą. Vėlyvosios šalnos kartais gali nušaldyti paaugusius jurginus, bet jie atželia, tik vėliau žydi. Daugelio anemoninių, apykaklinių, pomponinių, rutulinių, kaktusinių ar dekoratyvinių veislių, taip pat pavasarį išskirstytų kerų genėti ir rišti nereikia. Išskirstyti kerai išaugins tik 1–3 stiebus. Didelius senus būtinai genėkite.

 

Pexels nuotr.


guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus

Šiandien

  • Rugsėjo 28, ketvirtadienis.
  • Saulė teka 07:15, leidžiasi 19:02.
  • Mėnulis teka 19:01, leidžiasi 05:17.
  • Mėnulis Žuvyse, pilnėjantis, II ketvirtis. Priešpilnis rugsėjo 22 d.
  • Saliamonas, Tautvydas, Vaclovas (Vacys), Vientautė, Lana
  • Vilniaus įkūrėjo, Lietuvos Didžiojo kunigaikščio Gedimino, diena. Pasaulinė pasiutligės diena. Tuskulėnų aukų atminimo diena. Tarptautinė visuotinės prieigos prie informacijos diena.
  • Lapų diena. Palanki diena augalus laistyti, purkšti, persodinti prieskonines daržoves į vazonėlius, sėti ir pjauti veją. Grėbkite lapus. Kraukite kompostą. Ypač gerai yra ieškoti vandens, kasti, valyti šulinius. Nerekomenduojama konservuoti, sandėliuoti daržovių, džiovinti žolelių ir daržovių, naikinti drėgmės ir pelėsių patalpose.
  • Jeigu rudenį lauke karvės pėda pilna vandens, kitais metais lauk gero derliaus.

Populiariausi straipsniai

Sekite mus

Naujienlaiškio prenumerata

Norėdami užsiprenumeruoti Sodo spalvų naujienlaiškį, įrašykite savo el.pašto adresą.

Palaukite...

Dėkojame, kad užsiprenumeravote!

Apklausa

Kaip gaunate „Sodo spalvas“?

Įvykių kalendorius