• spalio 5 d., Trečiadienis

Metas sodinti jurginus

Gegužės pirmąjį dešimtadienį sodinkite jurginus. Iškaskite 30–35 cm gylio duobutes. Į kiekvieną įberkite perpuvusio mėšlo, trąšų, įsmeikite po kuolelį. Gumbą sodinkite taip, kad virš kaklelio būtų 4–5 cm žemių sluoksnis. Gražiai vejoje atrodo jurginų grupės (3–4 vienos veislės augalai). Aukštaūgiai sodinami 60–90 cm, žemaūgiai – 50–60 cm atstumais. Jurginai gali žydėti ir birželį. Vėlyvosios šalnos kartais gali nušaldyti paaugusius jurginus, bet jie vėl atželia, tik vėliau žydi.

 

 

Jurginai gali žydėti ir birželio mėnesį. Kovo pabaigoje ar balandžio pradžioje kerą pasodinkite į puodą, užpilkite durpėmis, paauginkite verandoje ar šiltnamyje ir gegužės antrąjį dešimtadienį perkelkite į nuolatinę vietą. Vėlyvosios šalnos kartais gali nušaldyti paaugusius jurginus, bet jie atželia, tik vėliau žydi. Daugelio anemoninių, apykaklinių, pomponinių, rutulinių, kaktusinių ar dekoratyvinių veislių, taip pat pavasarį išskirstytų kerų genėti ir rišti nereikia. Išskirstyti kerai išaugins tik 1–3 stiebus. Didelius senus būtinai genėkite.

 

Pexels nuotr.


guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus

Šiandien

  • Spalio 5 d., trečiadienis
  • Saulė teka 07:29, leidžiasi 18:44.
  • Mėnulis teka 17:56, leidžiasi 00:32.
  • Mėnulis Vandenyje, pilnėjantis, II ketvirtis. Priešpilnis spalio 3 d.
  • Donata, Gilda, Palemonas, Placidas, Edvinas
  • Tarptautinė mokytojų diena.
  • Žiedų diena. Purenkite dirvožemį, ravėkite, ruoškite žemės mišinius daigams, kuriuose auginsite daigus pavasarį. Grėbstykite lapus. Balinkite vaismedžius. Iš vandentiekio išleiskite vandenį. Remontuokite, valykite, tvarkykite, vėdinkite namus, rūsius ir kitas patalpas. Nepalanki diena sėti, sodinti, laistyti.

Populiariausi straipsniai

Sekite mus

Naujienlaiškio prenumerata

Norėdami užsiprenumeruoti Sodo spalvų naujienlaiškį, įrašykite savo el.pašto adresą.

Palaukite...

Dėkojame, kad užsiprenumeravote!

Apklausa

Ar džiaugiatės šių metų derliumi?

Įvykių kalendorius