• rugsėjo 20 d., Penktadienis

Misija – užauginti Kalėdų medį

Europoje šiam tikslui daugiausiai auginami dviejų rūšių kėniai – kaukaziniai (Abies nordmanniana) ir kvapieji (A. procera, kitur dar vadinami A. nobilis). Kaukaziniai prieš Kalėdas dažniausiai iš užsienio atvežami mūsų didžiųjų prekybos centrų, o kvapiųjų Europoje dažniau puošiamos šakos.

 

 

O ką galime auginti mes čia, Lietuvoje? Kaukazinių ir kvapiųjų kėnių nepatarčiau. Taip, jie yra gražūs, tankūs, tvirtomis šakomis, stiprokai kvepia, bet mūsų sąlygomis nepatikimi. Jei žiemą temperatūra nukristų žemiau –28 ºC, kvapiojo kėnio spygliai paruduotų, o kaukazinio nušaltų visos pirmų metų ir net senesnės šakelės. Kol jis atsigautų, praeitų keleri metai. Taip mes esame „nudegę“ Dubravos medelyne: prieš daugiau nei 15 metų teko išmesti beveik 1 000 augalų. Iš tinkamesnių sodinkime balzaminį (A. balsamea), europinį (A. alba), lygiažvynį (A. homolepis), pilkąjį (A. concolor), sachalininį (A. sachalinensis), subalpinį (A. lasiocarpa), Vičo (A. veitchii).

 

Kuo kiekvienas kėnis, tinkamas tapti Kalėdų medeliu, pasižymi? Ar kėniai žydi? Kokius rinktis sodybai papuošti? Žurnalo „Sodo spalvos“, 2020 m. Nr. 12, straipsnyje „Renkamės kėnius sodyboms ir Kalėdoms“ rasite atsakymus ne tik į šiuos klausimus, bet ir daugiau sužinosite apie kėnius siaura laja, svyruoklinius, spalvotais spygliais ir mažylius.

 

„Turėti vieną kitą kėnį savo sklype verta – jie tikrai gražūs. Ir nesibado. Dažniausiai.“, – teigia straipsnio autorius  dendrologas Rimvydas Kareiva.

 

„Shutterstock“, R. Beltienės nuotr.

Visą straipsnį skaitykite „Sodo spalvų“ 2020 m. gruodžio mėnesio numeryje.


guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus

Šiandien

  • Rugsėjo 20, penktadienis.
  • Saulė teka 07:01, leidžiasi 19:23.
  • Mėnulis teka 19:54, leidžiasi 10:19.
  • Mėnulis Jautyje 12:03, dylantis, III ketvirtis. Pilnatis rugsėjo 18 d.
  • Eustachijus, Vainorė, Vainoras, Tautgirdė, Fausta, Vaižgantas
  • Tarptautinė sporto universitete diena
  • Šaknų diena. Palanku ruošti kompostą, sėti ridikėlius, sodinti svogūnines gėles, česnakus, svogūnus, derlių nuimti. Tręškite augalus, kad jų šaknys būtų stiprios. Grėbkite lapus. Apriškite vaismedžių kamienus lipniomis juostomis. Kaskite vaistinių augalų šaknis (vėlyvą vakarą ar anksti ryte). Galima genėti vaismedžius, vaiskrūmius, tvarkyti namus, naikinti pelėsius.
  • Jei bulves kasant pelių urvuose daug bulvių prinešta – bus ilga žiema.

Populiariausi straipsniai

Sekite mus

Naujienlaiškio prenumerata

Norėdami užsiprenumeruoti Sodo spalvų naujienlaiškį, įrašykite savo el.pašto adresą.

Palaukite...

Dėkojame, kad užsiprenumeravote!

Apklausa

Kaip gaunate „Sodo spalvas“?

Įvykių kalendorius