Modernus pavasario pranašų įvaizdis

Švytintys geltoni ir balti narcizų žiedai – vieni pirmųjų bundančio pavasario ženklų paskutinėmis tamsiomis žiemos dienomis. Dažniau esame įpratę interjere matyti jų kaimišką įvaizdį, tačiau moderni tendencija įrodo, kad šios gėlės gali įsikūnyti į bet kokį vaidmenį.

 

 

 

 

Pavasario pranašai

Pirmieji saulės spinduliai gamtoje pažadina narcizus nepaprastai anksti, todėl kai kuriose kalbose šie augalai vadinami Velykų varpeliais. Žmones, išsiilgusius žiedų ir spalvų, visada džiugina ryškūs žiedlapiai, didelės geltonos taurelės.

Šiandien yra žinomos 88 narcizų rūšys. Dauguma augalų, kurie mūsų platumose pavasarį beveik pirmieji dovanoja šviežumos ir gyvybės, išplito į Šiaurės Europą per Ispaniją ir Portugaliją. Nemažai rūšių žavi viliojančiu kvapu.

 

Augalo simbolika

Botaninis narcizo vardas kilęs iš graikų mitologijos (gr. νάρκισσος ‘priblokšti, pritrenkti’), užsimenantis apie svaiginantį kvapą. Vakarų kultūroje šviesus skaistus narcizas yra tamsos, mirties nugalėjimo simbolis, gali reikšti ir prisikėlimą. Tačiau egzistuoja ir kitos simbolinės reikšmės, pavyzdžiui, tuštybė ir savimeilė. Graikų legenda pasakoja apie vaikiną, kuris besigrožėdamas savo atvaizdu vandenyje įkrito ir nuskendo, o vėliau atgimė nuostabaus grožio gėle. Gerokai pozityvesnė narcizo reikšmė yra kinų kultūroje – ten jis laikomas laimės simboliu.

 

 

Keliaujame į parduotuvę

 Kaip išsirinkti geriausius? Pirkite tik sveikus, tvirtus ir jaunus augalus. Vazonėlyje turi būti 10–15 cm ilgio sveiki lapai, tarp jų – žiedų pumpurai. Tokie augalai namuose žydės ilgiausiai. Jei pirksite vazonėlius su prasiskleidusiais žiedais, apžiūrėkite, ar jų krašteliai nėra apdžiūvę. Svogūnėliai turi tvirtai laikytis žemėje. Šaknys jau dažniausiai būna išlindusios pro drenažo skylutes ar vazono šonus, bet svarbu, kad jos būtų sveikos, baltos ir neaplaužytos.

Kaip saugiai parsivežti augalus? Vasario mėnesį gali būti labai šaltų dienų. Kuo žemesnė temperatūra lauke, tuo storiau pasistenkite apvynioti perkamus augalus. Nepagailėkite jiems senų laikraščių ar kelių plastikinių maišelių (sumaukite 2–3 sluoksniais). Vazonėlius apgaubkite ir iš apačios, ir iš viršaus. Augalų ilgesniam laikui nepalikite nešildomoje mašinoje.


guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Sekluva II

Šiandien

  • Kovo 4, pirmadienis.
  • Saulė teka 07:01, leidžiasi 18:02.
  • Mėnulis teka 03:53, leidžiasi 09:38.
  • Mėnulis Ožiaragyje 23:15, dylantis, IV ketvirtis. Delčia kovo 3 d.
  • Daina, Daugvyda, Daugvydas, Kazimiera (Kazė), Kazimieras (Kazys), Vaclava (Vacė), Girmantė
  • Lietuvos globėjo šv. Kazimiero diena. Varnėnų diena. Pasaulinė inžinerijos darniam vystymuisi diena
  • Vaisių diena tęsis iki vidurnakčio. Sėkite ar persodinkite gumbinius salierus, petražoles, geltekles, porus. Tręškite augalus, vežkite mėšlą. Jei nešąla, genėkite vaiskrūmius ir vaismedžius. Tvarkykite, valykite rūsius.
  • Nuo Kazimiero jautis vėžėje atsigeria, vieversys išgieda pirmą giesmę ir sniegas ima tirpti dar sparčiau.

Populiariausi straipsniai

Sekite mus

SS
e-seklos

Naujienlaiškio prenumerata

Norėdami užsiprenumeruoti Sodo spalvų naujienlaiškį, įrašykite savo el.pašto adresą.

Palaukite...

Dėkojame, kad užsiprenumeravote!

Apklausa

Kaip gaunate „Sodo spalvas“?

Įvykių kalendorius