Molis ir hidrolatai – unikali atgaiva mūsų odai
2018 m. 5 birželio d.
Žmonės nuo seno ieško būdų, kaip išsaugoti jaunystę ir grožį, ieško amžino gyvenimo paslapčių. Mūsų amžių greičiausiai atskleidžia oda, taigi ja rūpintis turėtume pirmiausia.
Pirtyje molis kaip „kempinė“
Paskutiniu metu išpopuliarėjo vienos sudedamosios dalies natūralios odos valymo ir priežiūros priemonės: medus, druska, kava, molis. Ir tai visiškai normalu: tokios priemonės nebrangios, jų galima įsigyti prekybos centruose, vaistinėse ar kosmetika prekiaujančiose parduotuvėse.
Jeigu jūs gyvenate toli nuo miesto ir užterštos aplinkos, galite, pavyzdžiui, pabandyti molio paieškoti savo aplinkoje, tačiau tai gali būti ir rizikinga: molis gali būti su kenksmingosiomis priemaišomis ir sukelti daugiau rūpesčių nei duoti naudos. Taigi protingiausia įsigyti jau paruoštą naudoti produktą.
Molis – unikalus gamtos produktas, sudarytas iš mineralų, o jo poveikis odai – išskirtinis. Molis veikia kaip „kempinė“, kuri ištraukia iš odos nešvarumus, riebalus ir kenksmingąsias medžiagas, pasižymi uždegimo slopinamuoju poveikiu ir raminamosiomis savybėmis. Visgi jeigu galvojate molį naudoti kaip pagalbinę gydymo priemonę, pasitarkite su savo gydytoju, įvertinkite savo sveikatos būklę. Molis gera pagalbinė priemonė uždegimams, širdies ir kraujotakos veiklos sutrikimams gydyti, cukraus kiekiui kraujyje mažinti. Saugiausia molį naudoti kosmetiniais, odos priežiūros tikslais.
Kad valymosi procesas būtų efektyvesnis, molį geriausia naudoti lankantis pirtyje. Pirtyje mūsų oda valosi natūraliai, per prakaitą. Visos kitos priemonės tik pagreitina ir palengvina šį procesą. Vis dėlto pirtyje jį būtina naudoti teisingai, t. y. laikytis saugaus lankymosi pirtyje taisyklių ir vadovautis molio paruošimo instrukcija, kurią rasite ant pakuotės. Niekada nemaišykite molio metaliniuose induose ir su metaliniais šaukštais, geriau rinkitės medinius, stiklinius arba keraminius indus.
Molio yra įvairaus, jį pasirinkti padeda specifinė spalva, kuri priklauso nuo dominuojančių medžiagų molio sudėtyje. Skirtingo molio poveikis nevienodas, ir pagal tai, su kuo jis buvo maišytas, galima tikėtis vis kitokio rezultato. Išsamią informaciją, koks jūsų įsigyto molio poveikis, rasite ant pakuotės.
Molį derinkite su augaliniais hidrolatais
Dar didesnių rezultatų pasieksite, jeigu molį maišysite ne su paprastu vandeniu, bet naudosite augalų vandenį – hidrolatą. Hidrolatas – puikus produktas, gaunamas distiliuojant augalų dalis vandeniu. Jo gamyboje nenaudojami jokie papildomi priedai. Vertingiausias hidrolatas gaminamas mažais kiekiais, o jam išsaugoti nenaudojamos jokios konservuojamosios medžiagos. Principas aiškus ir paprastas: pagaminai – sunaudojai.
Tekstas – Arido Pabedinsko.
Visą straipsnį rasite žurnalo „Mano sodyba“ gegužės numeryje.