• rugpjūčio 22 d., Ketvirtadienis

{N} Krenta ir sukasi lapai: kas nutiko fikusui?

Kodėl fikuso lapai pradėjo suktis? Kaip pasielgti su pageltusiu falenopsio stiebu? Kokių poreikių turi ąsotenis? Į šiuos ir kitus kambarinių gėlių augintojų klausimus atsako specialistai.

„Namuose turiu fikusą. Medelio lapai ėmė suktis į vidinę pusę, auga maži. Dideli lapai nuo augalo apačios krenta. Ėmė kristi ir žali krotono lapai. Kas šiems augalams yra?“

Fikusai auginami šviesioje, pusiau saulėtoje ir šiltoje vietoje. Jie laistomi reguliariai, kai tik apdžiūsta žemės paviršius, ne vėsesniu nei kambario temperatūros vandeniu. Mėgsta šiltą purškimą. Atkreipkite dėmesį, ar augalui nėra per šalta, ne per tamsu, ar tolygiai drėgna žemė vazone. Net ir praradę daug lapų, fikusai pavasarį atsigauna.
Krotonai lapus meta vėsiose patalpose, laistomi drungnu kalkingu vandeniu. Apžiūrėkite, ar ant jų nėra voratinklinių erkučių.

„Falenopsis nužydėjo. Dabar ir stiebas iki pusės pagelto. Aš jį persodinau į kitą substratą, pirktą prekybos centre, bet šis kitoks – durpių yra; parašyta, kad tinka orchidėjoms. Ar gerai padariau? Ir ką daryti su pageltusiu stiebu: visą pašalinti ar nukirpti tą geltonumą? Lapai atrodo gražiai, auga kitas stiebas. Augalas turėjo keturis pumpurus, bet jie taip ir nepražydo, nukrito.“
Pageltusį falenopsio stiebą nukirpkite. Žiedų pumpurai galėjo nukristi neišsivystę, jei kambaryje oras labai sausas, buvo pakeista augimo vieta, vėsu arba augalas pateko į skersvėjį, trūko maisto medžiagų. Orchidėjoms tinka skirtingi substratai: laidesni epifitinėms rūšims, o tankesni –augančioms žemėje. Falenopsiams reikia laidaus substrato. Jei durpių per daug ir šaknys negauna oro, jį reikėtų persijoti ir augalą pasodinti į rupiąją dalį.

„Gavau dovaną – ąsotenį (Nepethes alata). Po kelių savaičių jo ąsotėliai ėmė džiūti. Ką galima būtų padaryti, norint išsaugoti augalą?“
Ąsoteniai – reiklūs augalai. Namuose jiems reikia šiltos, šviesios vietos (bet ne tiesioginių saulės spindulių), drėgno oro. Įprastomis kambario sąlygomis šie augalai jaučiasi labai prastai, todėl dažnai auginami terariumuose ar uždaruose kambariniuose šiltnamiuose. Jūsų ąsoteniui reikėtų vietos netoli lango, kur šviesu, bet nekrenta saulės spinduliai. Be to, svarbu, kuo dažniau drėkinti orą.

Download WordPress Themes Free
Premium WordPress Themes Download
Download Best WordPress Themes Free Download
Free Download WordPress Themes
udemy free download
download huawei firmware
Download Best WordPress Themes Free Download

Komentarai

Prašome Prisijungti.
avatar
  Sekti  
Pranešti apie

Šiandien

  • Rugpjūčio 22, ketvirtadienis.
  • Saulė teka 06:07, leidžiasi 20:35.
  • Mėnulis teka 23:12, leidžiasi 13:23.
  • Mėnulis Jautyje, dylantis, III ketvirtis. Pilnatis rugpjūčio 15 d.
  • Rimantė, Laura, Karijotas, Sigitas, Zygfridas
  • Šaknų diena. Ruoškite kompostą. Sėkite, sodinkite svogūnines gėles (krokus, žydres, snieguoles, scyles). Imkite derlių. Kovokite su žemėje besiveisiančiais kenkėjais. Tręškite šakniavaisius. Grėbkite lapus. Kaskite vaistinių augalų šaknis (vėlyvą vakarą arba anksti ryte). Galima genėti vaismedžius, vaiskrūmius.
  • Jei varlės „dainuoja“, ryt bus giedra ir naktis žvaigždėta.

Įvykių kalendorius

Populiariausi straipsniai

Apklausa

Ar patyrėte nuostolių dėl sausros?

Rezultatai

Kraunasi ... Kraunasi ...

Naujienlaiškio prenumerata

Norėdami užsiprenumeruoti Sodo spalvų naujienlaiškį, įrašykite savo el.pašto adresą.

Palaukite...

Dėkojame, kad užsiprenumeravote!

Sekite mus