• rugpjūčio 14 d., Penktadienis

{N} Krenta ir sukasi lapai: kas nutiko fikusui?

Kodėl fikuso lapai pradėjo suktis? Kaip pasielgti su pageltusiu falenopsio stiebu? Kokių poreikių turi ąsotenis? Į šiuos ir kitus kambarinių gėlių augintojų klausimus atsako specialistai.

„Namuose turiu fikusą. Medelio lapai ėmė suktis į vidinę pusę, auga maži. Dideli lapai nuo augalo apačios krenta. Ėmė kristi ir žali krotono lapai. Kas šiems augalams yra?“

Fikusai auginami šviesioje, pusiau saulėtoje ir šiltoje vietoje. Jie laistomi reguliariai, kai tik apdžiūsta žemės paviršius, ne vėsesniu nei kambario temperatūros vandeniu. Mėgsta šiltą purškimą. Atkreipkite dėmesį, ar augalui nėra per šalta, ne per tamsu, ar tolygiai drėgna žemė vazone. Net ir praradę daug lapų, fikusai pavasarį atsigauna.
Krotonai lapus meta vėsiose patalpose, laistomi drungnu kalkingu vandeniu. Apžiūrėkite, ar ant jų nėra voratinklinių erkučių.

„Falenopsis nužydėjo. Dabar ir stiebas iki pusės pagelto. Aš jį persodinau į kitą substratą, pirktą prekybos centre, bet šis kitoks – durpių yra; parašyta, kad tinka orchidėjoms. Ar gerai padariau? Ir ką daryti su pageltusiu stiebu: visą pašalinti ar nukirpti tą geltonumą? Lapai atrodo gražiai, auga kitas stiebas. Augalas turėjo keturis pumpurus, bet jie taip ir nepražydo, nukrito.“
Pageltusį falenopsio stiebą nukirpkite. Žiedų pumpurai galėjo nukristi neišsivystę, jei kambaryje oras labai sausas, buvo pakeista augimo vieta, vėsu arba augalas pateko į skersvėjį, trūko maisto medžiagų. Orchidėjoms tinka skirtingi substratai: laidesni epifitinėms rūšims, o tankesni –augančioms žemėje. Falenopsiams reikia laidaus substrato. Jei durpių per daug ir šaknys negauna oro, jį reikėtų persijoti ir augalą pasodinti į rupiąją dalį.

„Gavau dovaną – ąsotenį (Nepethes alata). Po kelių savaičių jo ąsotėliai ėmė džiūti. Ką galima būtų padaryti, norint išsaugoti augalą?“
Ąsoteniai – reiklūs augalai. Namuose jiems reikia šiltos, šviesios vietos (bet ne tiesioginių saulės spindulių), drėgno oro. Įprastomis kambario sąlygomis šie augalai jaučiasi labai prastai, todėl dažnai auginami terariumuose ar uždaruose kambariniuose šiltnamiuose. Jūsų ąsoteniui reikėtų vietos netoli lango, kur šviesu, bet nekrenta saulės spinduliai. Be to, svarbu, kuo dažniau drėkinti orą.


guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus

Sekite mus

Šiandien

  • Rugpjūčio 14, penktadienis.
  • Saulė teka 05:53, leidžiasi 20:53.
  • Mėnulis teka 00:33, leidžiasi 17:52.
  • Mėnulis Dvyniuose, dylantis, IV ketvirtis. Delčia rugpjūčio 11 d.
  • Grintautas, Guostė, Euzebijus, Maksimiljonas
  • Žiedų diena. Genėkite, tręškite peržydėjusius krūmus, chrizantemas, žydinčias gėles. Naikinkite kenkėjus. Ruoškite gydomąsias pagalves. Grėbkite šieną. Imkite ir džiovinkite derlių, vaistinius augalus. Naikinkite pelėsius, vėdinkite ir tvarkykite patalpas, spintas.
  • Ryškiai raudona rytinė žara – prieš vėjus.

Populiariausi straipsniai

Naujienlaiškio prenumerata

Norėdami užsiprenumeruoti Sodo spalvų naujienlaiškį, įrašykite savo el.pašto adresą.

Palaukite...

Dėkojame, kad užsiprenumeravote!

Apklausa

Kokioje sodyboje norėtumėte gyventi?

Įvykių kalendorius