• birželio 13 d., Ketvirtadienis

Naujo želdyno kūrimas

Įrengdami naują želdyną savame kieme arba pertvarkydami senąjį pamąstykite, ar pastarasis jums patiko visą sezoną, ar buvo puošnus tik trumpais tarpais, kol žydėdavo vienas kuris nors augalas? Juk šiek tiek pasidomėję augalų savybėmis galite sukurti žaliuojantį ir žydintį kampelį, kuris džiugins akis ne tik pavasarį ar vasarą, bet ir žiemą. Siūlyčiau jo „nugaroje“ sodinti spygliuočius, kurie vasarą sudarys foną gėlėms ir krūmams, o žiemą bus vienintelė kiemo žaluma. Jeigu turite nedaug vietos, rinkitės žemaūgius spygliuočius: baltųjų eglių veisles („kanadines“ eglutes), rutulines tujas, neaukštus kadagius ar pušeles. Priešais spygliuočius sodinkite aukštesnes gėles arba krūmus. Anksti pavasarį gausūs auksiniai forsitijos žiedai kiemui suteiks saulėtumo (mažesnėms erdvėms rinkitės žemaūges veisles).

 

 

 

 

Ankstyvais žiedais taip pat džiugina daugelis svogūninų gėlių, erančiai, rūteniai, adoniai, heleborai, žvaigždinės magnolijos ir kt. Nuo birželio mėnesio iki pat šalčių geltonais, rožiniais arba baltais žiedais žydi krūminės sidabražolės. Tai nereiklūs ir puošnūs augalai, tik ankstyvą pavasarį reikėtų juos perpus nugenėti. Kai nukirpsite nudžiūvusius žiedynus ir patrumpinsite šakeles, krūmai taps kompaktiškesni ir puošnesni.

Vasarą žydi daug gėlių ir krūmų, bet siūlau išbandyti ir rečiau auginamus ar kiek primirštus (balžuvas, žiognages, gubojas, skaistažiedes, astrancijas, karlinas, auskarėlius), pavėsį mėgstančias melsves. Na, o rudeniop puošnūs bus saulakiai, rudbekijos, miskantai bei kitos dekoratyvinės žolės, kurių šluotelės dažnai išlieka per visą žiemą. Neužmirškite ir žemaūgių kiliminių (čiobrelių, ylalapių flioksų), ir tų, kurie žaliuoja ištisus metus (gulsčiųjų kadagių, žiemių, vijoklinių ožekšnių). Gegužės pradžioje daugelis daugiamečių gėlių ar krūmų dar tik pradeda nedrąsiai skleistis, tad į tarpus prisodinkite žydinčių vienmečių: verbenų, petunijų, našlaičių (jos nebijo nedidelių šalnų), begonijų ar serenčių. Nuo ryškių spalvų želdynas iš karto atgis.


guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Greenworks

Šiandien

  • Birželio 13, ketvirtadienis.
  • Saulė teka 04:42, leidžiasi 21:56.
  • Mėnulis teka 12:04, leidžiasi 01:40.
  • Mėnulis Mergelėje, pilnėjantis, I ketvirtis. Jaunatis birželio 6 d.
  • Antanas, Antanina, Skalvė, Dainius, Akvilina, Kunotas
  • Šv. Antano diena. Šienapjūtė. Tarptautinė albinosų diena.
  • Šaknų diena. Tinkamas metas sėti, sodinti daržoves, kurios derlių augina virš žemės, medžius, krūmus, gyvatvores, sodinukus, ūglius, braškes, persodinti kambarines ir balkono gėles, sėti veją. Netinkamas metas sėti ir sodinti gūžines salotas, genėti gyvatvores, tręšti, sandėliuoti ir konservuoti daržoves, vaisius.
  • Daug boružių – geras rugių derlius.

Populiariausi straipsniai

Sekite mus

Naujienlaiškio prenumerata

Norėdami užsiprenumeruoti Sodo spalvų naujienlaiškį, įrašykite savo el.pašto adresą.

Palaukite...

Dėkojame, kad užsiprenumeravote!

Apklausa

Kaip gaunate „Sodo spalvas“?

Įvykių kalendorius