• birželio 22 d., Šeštadienis

Ne tik vorai tinklus rezga…

Dažnai sodininkai mėgėjai susiduria su gausiai voratinkliuose susitelkusiomis lervomis ar vikšrais. Tai požymiai kuriuos pastebi net tie žmonės, kurie nesidomi sodininkyste. Dažniausiai aptinkamus bandysiu apžvelgti, tačiau čia išvardyti toli gražu ne visi. 

 

Kriaušinio pjūklelio audėjo lervos

 
Kriaušinis pjūklelis audėjas
 

Kriaušinis pjūklelis audėjas labiausiai mėgsta kriaušes, bet pasitaiko ir ant vyšnių, trešnių. Jis atpažįstamas iš stambokų voratinklinių lizdų, kuriuose gyvena lervos ir matomos stambios kruopėtos išmatos. Lervos skeletuoja ir apgraužia lapus. Jei jų daug, lieka tik gyslos. Lervos yra 20 mm ilgio, oranžiškai geltonos, juoda galva, turi tris poras krūtinės kojų. Jos žiemoja kokonuose ir lėliukėmis virsta balandį.
Gegužės pabaigoje ir birželio pradžioje skraido suaugėliai. Jie panašūs į muses, 11–14 mm ilgio, juoda galva ir krūtine, rudu pilveliu. Apatinėje lapų pusėje suaugėliai deda kiaušinius, ir po 7–10 dienų išsirita lervos. Iš pradžių jos maitinasi pavieniais lapais, vėliau voratinkliais aptraukia keletą ūglių su lapais ir tokiose gūžtose gyvena, maitinasi grupėmis. Gerai prižiūrimuose, insekticidais purškiamuose soduose šie kenkėjai retai išplinta. Tačiau jie daug žalos padaro individualiuose, užuovėjose esančiuose soduose.

Apsaugos priemonės. Kol lervos gūžtoje, jas galima surinkti rankomis ir sunaikinti. Insekticidai naudojami tik aptikus gūžtas su kenkėjais, nepamirštant karencijos terminų. Naudinga rudenį perkasti pomedžių dirvą ir sunaikinti žiemojančius kokonus.

 

Dr. Alma Valiuškaitė, LAMMC Sodininkystės ir daržininkystės institutas

 

Apie žieduotąjį ir neporinį verpikus, lapsukius, kandis ir liepinius cigarsukius skaitykite žurnalo „Sodo spalvos“ rugpjūčio numeryje.

 


guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Greenworks

Šiandien

  • Birželio 22, šeštadienis.
  • Saulė teka 04:42, leidžiasi 22:00.
  • Mėnulis teka 23:22, leidžiasi 04:00.
  • Mėnulis Ožiaragyje 02:08. Pilnatis
  • Kaributas, Laima, Paulina, Paulinas, Tomas, Inocentas
  • Vasaros saulėgrįža
  • Šaknų diena. Tinkama diena derlių nuimti greitam naudojimui, tręšti, kad vešėtų ir gerai augtų vaisiai. Netinkama diena krūmus retinti, genėti gyvatvores.

Populiariausi straipsniai

Sekite mus

Naujienlaiškio prenumerata

Norėdami užsiprenumeruoti Sodo spalvų naujienlaiškį, įrašykite savo el.pašto adresą.

Palaukite...

Dėkojame, kad užsiprenumeravote!

Apklausa

Kaip gaunate „Sodo spalvas“?

Įvykių kalendorius