Neįpareigojantis, bet elegantiškas interjero stilius
Namų interjeras atspindi žmogaus vidinį pasaulį, todėl kai kurių namuose randame idealią tvarką, kitur – šiek tiek betvarkės, kai kur regime spindinčią prabangą, o kartais išvystame senus, daugybę kartų perdažytus baldus, apipintus romatiškais nėriniais, gėlių raštais, sukuriančiais neįpareigojančią, tačiau elegantišką ir prabangią aplinką.
Sumaniai padekoruoti, tačiau vizualiai, rodos, daugelį metų naudoti aptriušę baldai padeda sukurti vadinamąjį shabby chic interjero stilių. Jame derinami senoviniai, klasikiniai, metaliniai, mediniai, tekstiliniai elementai. Dominuoja švelnios, romantiškos spalvos bei tekstūros. Iš visų šių elementų sukuriamas elegantiškas nusidėvėjusio, tačiau jaukaus interjero įspūdis. Šis stilius paplitęs jau gana seniai, o pasaulyje išpopuliarėjo aštuntojo dešimtmečio pabaigoje. Aptriušęs, bet prašmatnus interjeras madingas ir šiais laikais, tačiau dabar jis dažnai derinamas su klasikiniu interjeru, papildant šį tik keletu sendintų elementų ar baldų.
Šiame straipsnyje dalinamės interjero dizainerių pastebėjimais ir patarimais, kurie padės atpažinti pagrindinius šio stiliaus bruožus, supažindins su jo atsiradimo istorija ir padės sukurti tokio stiliaus namus.
Aptriušusio, bet prašmatnaus interjero stiliaus kilmė
Kaip ir minėjome anksčiau, šis stilius interjero dizaino platybėse tapo gana žinomas 8–9 dešimtmečiais. O išpopuliarėjo jis po to, kai interjero dizainerė Rachel Ashwell atidarė to paties pavadinimo parduotuvę: Rachel Ashwell sukūrė frazę shabby chic, norėdama apibrėžti savo koncepciją, pagal kurią atrastus ir atnaujintus senovinius baldus bei dekoro elementus ji pavertė neįpareigojančiu, gražiu, elegantišku namų dekoru. Augant parduotuvės pardavimams, ji pradėjo bendradarbiauti su masinės mažmeninės prekybos įmonėmis, ir shabby chic stiliaus gaminiai tapo lengvai prieinami plačiajai visuomenei.
Nors po šios dizainerės sukurto ir išgarsėjusio stiliaus atsirado ir kitų interjero dizaino krypčių, rodos, jį nustelbusių, vis dėlto buvo tik laiko klausimas, kada jis vėl taps populiarus. Daugelis interjero dizainerių nesistebi šio stiliaus atgimimu ir toliau augančiu populiarumu. Sena-nauja sugrįžta, tačiau dar labiau supaprastinta, rafinuotesne, jaunajai kartai skirta forma. Kadaise nusibodusi romantiška ir jauki šio stiliaus tendencija dabar atrodo išbandyta ir tikra. Dizaineriai šį atgimimą argumentuoja tuo, kad per pastaruosius metus pradėjome daugiau laiko leisti namuose, o, įsivyravus pandemijai, žmonės namuose ieškojo šilumos ir jaukumo. Būtent tuo metu ypač paplito gilus suvokimas, kad mūsų namai – tai kur kas daugiau, nei vien tik adresas ar vieta pernakvoti.
Neįpareigojančio, tačiau elegantiško shabby chic stiliaus esmė – gyventi šiuolaikiškai ir patogiai, kartu jaučiant senovinį žavesį. Šis interjero stilius akimirksniu sukuria namų šilumos pojūtį, suteikia jaukumo erdvei per daug nesivarginant ir neinvestuojant.
Tekstas – Rasmos Masiulionės. Nuotraukos – Shutterstock.
Visą straipsnį skaitykite „Mano sodybos“ 2024 m. kovo mėnesio numeryje.