• balandžio 12 d., Penktadienis

Netikėtas batatų derlius

Vis atidėliodavau batatų auginimą. Mažame darže vietos užtekdavo jau pamėgtoms ir išbandytoms daržovėms ir vienai kitai naujienai. Taip ir šį pavasarį. Bet batatai patys įsiprašė į šiltnamį.

 

Privertė atkreipti dėmesį

Smagu, kad negalėdami užsiauginti daigų patys, žmonės jų nusiperka ne tik specializuotose parduotuvėse, bet ir kai kuriuose prekybos centruose. Aš pati nusišypsojau šalia mažų pomidoriukų pamačiusi batatų daigus. Nepirkau – gal kada nors, nes reikėtų atskirą vietą jiems paruošti.

Bet didžiausias atradimas laukė balkone. Ten kovą ir balandžio pradžioje buvo vėsoka ir susidarė labai geros sąlygos laikyti daržovėms. Atidariusi dėžę su batatų gumbais pamačiau į šviesą besistiebiančius daigus.

Aišku, batatai buvo greitai suvalgyti, bet nulaužyti daigai atrodė labai gyvybingi. Nieko ypatingo nesitikėdama atsirinkau kelis stambiausius ir pamerkiau į stiklinę su vandeniu. Pastačiau juos virtuvėje už kitų daigų ir beveik pamiršau.

Tik po dviejų savaičių tvarkydama virtuvę vėl pažvelgiau į batatus. Vanduo stiklinėje buvo nusekęs, bet baltos šaknys ir viršūnėse augantys lapeliai – matomi.

 

Kaip auginti toliau?

Dar kartą apžiūrėjau daigus ir vėl atsirinkau stipriausius. Jeigu jau taip nori augti – pabandysiu. Pasodinau į stiklinės dydžio vazonėlius ir pastačiau tarp agurkų daigų.

Pastatyti pastačiau, o ir kas toliau? Šiltnamyje jau pasodinti pomidorai, paprikos, dar nesuvalgytos salotos…

Tokiais atvejais tai, kas netelpa, sodinu į didelius vazonus. 12 l talpos plastikinį vazoną pripildžiau kompostinės žemės ir paskutinėmis gegužės dienomis ten pasodinau 3 batatų daigus.

Danutė Baltrūnienė

R. Beltienės nuor.

Visą straipsnį skaitykite „Sodo spalvų“ 2023 m. gruodžio mėnesio numeryje.


guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus

Šiandien

  • Balandžio 12, penktadienis.
  • Saulė teka 06:23, leidžiasi 20:17.
  • Mėnulis teka 07:29, leidžiasi 00:50.
  • Mėnulis Dvyniuose, pilnėjantis, I ketvirtis. Jaunatis balandžio 8 d.
  • Galmantas, Damijonas, Julijus (Julius), Jūratė, Zenonas
  • Tarptautinė aviacijos ir kosmonautikos diena
  • Žiedų diena. Sodinkite vijoklinius augalus, gėles, agurkus, moliūgus, arbūzus, aguročius. Persodinkite kambarinius augalus. Skiepykite rožes. Vėdinkite patalpas, rūsius, valykite grindis. Nepatartina laistyti, tręšti augalų.

Populiariausi straipsniai

darzoviuseklos
Baumera

Sekite mus

e-seklos

Naujienlaiškio prenumerata

Norėdami užsiprenumeruoti Sodo spalvų naujienlaiškį, įrašykite savo el.pašto adresą.

Palaukite...

Dėkojame, kad užsiprenumeravote!

Apklausa

Kaip gaunate „Sodo spalvas“?

Įvykių kalendorius