• spalio 18 d., Penktadienis

Nuo žolynų įrengimo iki gyvulių sveikatingumo gerinimo – bandymais pagrįstos rekomendacijos

Šių metų balandžio mėnesį Lietuvos žemės ūkio konsultavimo tarnyba pradėjo įgyvendinti projektą „Sausrai atsparių žolynų įrengimas, pašarų maistingumo vertinimas, gyvulių sveikatingumo gerinimas galvijininkystės ūkiuose“, kurio tikslas – skatinti žinių perteikimą ir inovacijas galvijininkystės ūkiuose, didinti ūkių konkurencingumą, įrengiant ūkiuose sausrai atsparius žolynus, įvertinti jų produktyvumą, skatinti inovacinių technologijų tvarų vystymą ūkiuose, užtikrinant gyvūnų sveikatingumą.

Kaip teigia projekto vadovė LŽŪKT vyriausioji gyvulininkystės specialistė Daiva Gurauskienė, projektu bus siekiama didinti gyvulių produktyvumą ir prisidėti prie ŠESD mažinimo ūkiuose, taip pat bus diegiamos inovatyvios sėtinių žolynų įrengimo technologijos.

„Projekto metu bus demonstruojami ir pristatomi naujausi Lietuvos ir užsienio mokslinių tyrimų rezultatai, apimantys žolinių augalų rūšių ir veislių parinkimo svarbą. Gauti rezultatai turės teigiamos įtakos aplinkai ir klimatui. Auginant daugiametes žoles, bus gerinama dirvožemio kokybė, išsaugomas humusingumas, augalai daugiau į orą išskirs deguonies, taip bus gerinama oro kokybė, įtraukiant į žolių mišinius pupinius augalus, bus mažiau naudojama mineralinių trąšų. Iš žolės bus pagaminama daugiau geros kokybės pašaro, o tai turės įtakos gyvulių sveikatingumui. Baltymai racione gaunami iš žolės yra viena iš svarbiausių maisto medžiagų. Sveiki gyvuliai pagamina daugiau produkcijos, be to, tai turi įtakos ir produkcijos savikainai“, – apie projektą pasakojo D. Gurauskienė.

Anot D. Gurauskienės, per projekto įgyvendinimo laikotarpį 12-oje ūkių bus įrengti sausrai atsparūs žolynai ir įvertinta gautų pašarų kokybė bei įtaka gyvulių sveikatingumui. Svarbu paminėti, kad birželio mėnesį jau suburtos šešios ūkininkų dalijimosi patirtimi grupės bei įvyko pirmieji susitikimai.

Paruošiamieji darbai startuoja šių metų liepos–rugpjūčio mėnesiais  bus imami dirvožemio ėminiai ir tiriami LŽŪKT laboratorijoje. Pagal dirvožemio tyrimų rezultatus bus parenkami žolių mišiniai. Projektui įsibėgėjant bus vertinama pašarų kokybė, atliktas technologijos efektyvumo vertinimas.

Projektas „Sausrai atsparių žolynų įrengimas, pašarų maistingumo vertinimas, gyvulių sveikatingumo gerinimas galvijininkystės ūkiuose“ finansuojamas pagal Lietuvos žemės ūkio ir kaimo plėtros 2023–2027 metų strateginio plano intervencine priemonę „Parodomieji projektai ir informavimo veikla‘“.

 

 

Plačiau apie projektą – https://www.lzukt.lt/uploads/Sausrai-atspariu-zolynu-irengimas.pdf

LŽŪKT inf. 

Pranešimą paskelbė: Erika Mankutė, VšĮ Lietuvos žemės ūkio konsultavimo tarnyba

guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus

Šiandien

  • Spalio 18, penktadienis.
  • Saulė teka 07:54, leidžiasi 18:13.
  • Mėnulis teka 18:12, leidžiasi 09:18
  • Mėnulis Jautyje, dylantis, III ketvirtis. Pilnatis spalio 17 d.
  • Liubartas, Lukas, Vaiva, Kęsminas, Kęsmina
  • Šaknų diena. Sodinkite česnakus, svogūnines gėles. Imkite derlių. Galima genėti vaismedžius, vaiskrūmius, apriškite vaismedžių kamienus lipniomis juostomis, nupurkškite karbamidu kamienus, šakas, nubaltinkite. Ruoškite kompostą, žemės mišinius. Kovokite su žemėje besiveisiančiais kenkėjais. Grėbkite lapus. Kaskite vaistinių augalų šaknis (vėlyvą vakarą ar anksti ryte). Galima raugti kopūstus.
  • Kėkštas miške garsiai rėkia – žiemos siekia. Kėkštas giles knibinėja – žiemą prašinėja.

Populiariausi straipsniai

Sekite mus

Naujienlaiškio prenumerata

Norėdami užsiprenumeruoti Sodo spalvų naujienlaiškį, įrašykite savo el.pašto adresą.

Palaukite...

Dėkojame, kad užsiprenumeravote!

Apklausa

Kaip gaunate „Sodo spalvas“?

Įvykių kalendorius