• balandžio 28 d., Sekmadienis

Pasibaigus braškių derliui…

Vasaros pirmoje pusėje bene labiausiai nekantraujame paragauti braškių iš savo daržo. Saulėje raustančios uogos džiugina, o jų skonis toli gražu neprilygsta toms, kurios pasiekia parduotuvių lentynas, atkeliavusios iš kaimyninių ar tolimesnių šalių. Bet braškės dera palyginti trumpai. Gaila, vėl teks laukti metus… Tad kaip pasirūpinti braškynu, kai nuskiname paskutines uogas?

Baigiantis derliui teks apsispręsti: braškių lapus nupjauti ar palikti. Jei derančiame braškyne plito ligos (kekerinis puvinys, miltligė, dėmėtligė, šviesmargė, verticiliozė ir kt.), lapus reikia nupjauti ir sunaikinti. Nupjautus uogakrūmius nupurškus fungicidais, kitąmet jie bus sveikesni. Sumažės ir daugiamečių piktžolių, ir kenkėjų. Lapus pjaukite ne žemiau kaip 5 cm virš ragelių. Tai padarykite iki rugpjūčio, kitaip kereliai blogai žiemos, sumažės uogų derlius. Kad lapai užaugtų gražūs, augalus patręškite, palaistykite. Jei braškynui ketveri metai, paruoškite naują vietą. Į ją daigus galėsite sodinti rugpjūtį.

Nauja braškių lysvė

Braškynas vienoje vietoje gerai dera 3–4 metus. Norint nuolat turėti uogų, kiekvienais metais dalį (pavyzdžiui, vieną eilę arba lysvę) reikia atnaujinti. Nuėmus derlių, pradeda intensyviai augti nauji lapai, ūsai, kereliai šakojasi. Liepos antroje pusėje ir rugpjūčio mėnesį turi netrūkti maisto medžiagų ir drėgmės. Kad braškės geriau augtų, būtina purenti tarpueilius, ravėti, papildomai patręšti ir laiku palaistyti.
Braškės išaugina įvairų skaičių ūsų ir dukterinių skrotelių. Tai priklauso ir nuo veislės, ir nuo auginimo būdo. Pavyzdžiui, neleidžiant skrotelėms įsišaknyti jų susidaro gerokai daugiau. Dauginimui imkite stipriausias skroteles, o kitus ūsus ir silpnas skroteles iškarpykite.
Daigus geriausia sodinti debesuotą dieną arba vakare. Pasodinus saulėtą dieną, iš karto reikia palaistyti. Kad braškės geriau prigytų, neišdžiūtų, žemė pamulčiuojama nujauta žole, pjuvenomis. Mėgėjų soduose daigai sodinami 30–50 cm atstumais.
Naujas braškynas arba nauja lysvė sodinama ten, kur buvo lapinės daržovės, ridikai, ropės, rapsai. Blogai braškės auga po pomidorų, bulvių, agurkų, prasčiausiai – po senų braškių.
Gerai įsišaknijusios ir peržiemojusios braškės duos gausų derlių. Tik nepamirškite pavasarį supurenti žemės ir patręšti. Kad kuo ilgiau turėtumėte šviežių uogų, auginkite kelias ankstyvesnes ir vėlyvesnes veisles.


guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus

Šiandien

  • Balandžio 28, sekmadienis.
  • Saulė teka 05:46, leidžiasi 20:48.
  • Mėnulis teka 01:44, leidžiasi 07:19.
  • Mėnulis Ožiaragyje 12:37, dylantis, III ketvirtis. Pilnatis balandžio 24 d.
  • Prudencijus, Rimgailė, Valerija (Valė), Vygantas, Vygandė, Vitalius
  • Pasaulinė darbuotojų saugos ir sveikatos diena. Geologų diena. Pasaulinė gyvybės diena. Pasaulinė susigiminiavusių miestų diena. Pinhole (camera obscura) fotografijos diena
  • Šaknų diena. Palanki diena sėti, sodinti, tręšti šakniavaisius ir bulves. Ypač palankus metas ravėti, rinkti ir džiovinti dilgėlių jaunus lapelius.
  • Pražydus ankstyvajam šalpusniui sėjamos salotos, salotinės sultenės, špinatai, pipirnės, ridikėliai ir ankstyvieji ridikai, morkos, petražolės, pastarnokai, svogūnai, daržo žirniai.

Populiariausi straipsniai

Baumera

Sekite mus

e-seklos

Naujienlaiškio prenumerata

Norėdami užsiprenumeruoti Sodo spalvų naujienlaiškį, įrašykite savo el.pašto adresą.

Palaukite...

Dėkojame, kad užsiprenumeravote!

Apklausa

Kaip gaunate „Sodo spalvas“?

Įvykių kalendorius