Pasidaryk pats. Namai kvepia Kalėdomis

Kalėdų laukimo laikas tarsi savaime alsuoja prisiminimais, prieskonių ir visžalių augalų natomis. Tai – ypatingas laikas, leidžiamas kartu su artimaisiais, kuomet namuose sklando ypatinga aura ir kvapai. Jei norite savo namus pripildyti natūralaus, švaraus ir šiam metų laikui būdingo kvapo, pateikiame jums keletą idėjų, kaip patiems iš citrusinių vaisių, prieskonių ir augalų pasidaryti mielas kalėdines dekoracijas.

 

Apelsinų raižiniai

Rudens pabaigoje pietų šalyse sunoksta citrusiniai vaisiai, kurie pasiekia mūsų parduotuvių lentynas gruodį. Truputį aštrus, saldus ir kartu gaivus apelsinų, mandarinų, greipfrutų ir citrinų kvapas, maloniai kutenantis nosį lupant vaisių odelę, nejučia tapo neatsiejama Kalėdų dalimi. Dalinamės idėja, kaip apelsinas gali ne tik maloninti gomurį, bet ir kvėpinti namus.

Jums prireiks kelių apelsinų, gvazdikėlių ir seno tuščio rašiklio arba dantų krapštuko.

Pirmiausia apelsinus nuplaukite vėsiu vandeniu ir nusausinkite. Tuomet sugalvokite ornamentą, kuriuo kaišiosite gvazdikėlius. Raštai gali būti patys įvairiausi: rombai, linijos, gėlytės, viskas, ką padiktuos jūsų vaizduotė. Kad būtų lengviau išlaikyti tiesias linijas, apelsiną galite apvynioti kaspinu ar juostele. Tuščiu rašikliu ar dantų krapštuku padarykite skylutes apelsino žievelėje: ji pakankamai tvirta, ir gvazdikėlio kotelis gali jos neprakirsti. Į skylutę įkiškite gvazdikėlį. Susmaigstykite visą suplanuotą ornamentą. Peiliuku galite išpjaustyti žievelę – atsiradę raižiniai papildomai papuoš apelsiną.

Sudėkite keletą raižytų apelsinų į indą, papuoškite keliomis visžalio augalo šakelėmis bei kankorėžiais. Jūsų namuose ne vieną dieną laikysis nuostabiai gaivus aromatas.

Tiesa, apelsinų raižiniai su gvazdikėliais žinomi jau senokai, mat pradinė jų paskirtis buvo skleidžiamu kvapu dezinfekuoti patalpų orą.

 

Tekstas – Rasmos Matulionės. Nuotraukos – Pixabay.

Visą straipsnį skaitykite „Mano sodybos“ 2023 m. gruodžio mėnesio numeryje.


guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Sekluva II

Šiandien

  • Kovo 4, pirmadienis.
  • Saulė teka 07:01, leidžiasi 18:02.
  • Mėnulis teka 03:53, leidžiasi 09:38.
  • Mėnulis Ožiaragyje 23:15, dylantis, IV ketvirtis. Delčia kovo 3 d.
  • Daina, Daugvyda, Daugvydas, Kazimiera (Kazė), Kazimieras (Kazys), Vaclava (Vacė), Girmantė
  • Lietuvos globėjo šv. Kazimiero diena. Varnėnų diena. Pasaulinė inžinerijos darniam vystymuisi diena
  • Vaisių diena tęsis iki vidurnakčio. Sėkite ar persodinkite gumbinius salierus, petražoles, geltekles, porus. Tręškite augalus, vežkite mėšlą. Jei nešąla, genėkite vaiskrūmius ir vaismedžius. Tvarkykite, valykite rūsius.
  • Nuo Kazimiero jautis vėžėje atsigeria, vieversys išgieda pirmą giesmę ir sniegas ima tirpti dar sparčiau.

Populiariausi straipsniai

Sekite mus

SS
e-seklos

Naujienlaiškio prenumerata

Norėdami užsiprenumeruoti Sodo spalvų naujienlaiškį, įrašykite savo el.pašto adresą.

Palaukite...

Dėkojame, kad užsiprenumeravote!

Apklausa

Kaip gaunate „Sodo spalvas“?

Įvykių kalendorius