Pasirūpinkite rūsyje žiemojusiais augalais
Kovas – tikras darbymetis gėlininkams. Šį mėnesį darbų netrūks bet kokiu oru. Net šąlant ir sningant namuose ir šiltnamiuose reikės pasirūpinti daigais, kambarinėmis ir rūsyje žiemojusiomis gėlėmis.
*Pradėkime nuo peržiemojusių šakniastiebių, gumbasvogūnių ir svogūnų. Dalis jų jau bunda – pasirodo daigai. Tokius augalus metas sodinti į vazonus ir paauginti, kol bus galima persodinti į gėlynus arba išnešti į lauką. Dabar kas savaitę reikėtų apžiūrėti dar rūsyje laikomus žiemojančius augalus.
*Hibridinės kalijos sodinamos tik dygstančios. Joms reikia vidutinio dydžio vazonų, nes ilgos šaknys turi skleistis į visas puses.
*Gumbines begonijas pirmiausia sodinkite į nedidelius (apie 0,5 l talpos) vazonėlius, o gegužę perkelkite į didesnius. Jei gumbai dar nepabudo, verta atnešti į kambarį ir daiginti. Anksčiau sudaigintos ir kambaryje paaugintos begonijos jau gegužę pradės žydėti.
*Kovą į vazonėlius reikia sodinti kanų šakniastiebius. Pirmiausia – smulkiosios veislės, nes jų ramybės periodas trumpiausias ir jos blogiau išsilaiko per žiemą. Stambiosios dar gali palaukti iki mėnesio vidurio. Prieš sodinimą šakniastiebiai nuvalomi, pašalinamos senos ir negyvos dalys, o sveiki padalijami taip, kad kiekviena dalis turėtų bent vieną stiprų pumpurą. Pasodinti šakniastiebius, iki sudygs, laikomi 12–15 ºC šilumoje.
*Jurginai dar nejudinami, nebent prireiktų gelbėti labai apdžiūvusius ar pūvančius. Kas kita, jei norėsite kelis anksti pražydinti namuose. Tada sodinkite juos į 1–1,5 l talpos vazonus ir laikykite kambaryje, kol sudygs. Pasirodžius daigams, reikalinga nelabai šilta (apie 15 ºC), šviesi vieta. Kitaip stiebai ištįs ir gražaus augalo neturėsite. Jurginai auga greitai: pasodinti kovo mėnesį, gegužę jie jau krauna žiedus ir žydės visą vasarą.
*Į vazonus galima pasisodinti lelijų. Laikomos uždarame balkone, jos žiedus sukraus gegužės ir birželio mėnesiais. Peržydėjusias, neardant šaknų, vasarą perkelsite į gėlyną.
*Dauguma didžialapių hortenzijų iš žiemojimo vietos išnešamos atsargiai. Svarbu nenulaužyti šakelių viršūnėse esančių pumpurų – tai būsimieji žiedynai. Genėti reikia apgalvotai, paliekant kuo daugiau antramečių šakų. Tik kai kurių naujausių veislių augalai žiedynus sukrauna ant pirmamečių ūglių.