• birželio 9 d., Penktadienis

Pavėsio gėlynai

Dažnas sklypo savininkas skundžiasi, kad turi pavėsingų vietų, kuriose tamsu, niūru, nesinori būti. Šią situaciją pakeistume, jei įrengtume gražų gėlyną, pastatytume suolelį. Karštą vasaros popietę su malonumu eitume ten pailsėti, pasėdėti, išgerti kavos. Apie gėlyno įrengimą pavėsyje pasakoja Giedrė Daukšienė, želdynų dizainerė ir medelyno „Margsodis“ savininkė, baigusi Kauno miškų ir aplinkos inžinerijos kolegiją.

 

Taigi, kaip sukurti jaukų, gražų gėlyną pavėsyje? Tamsias, niūrias vietas galime pašviesinti, pagyvinti augalais su šviesesniais žalsvais ar gelsvais lapais, pavyzdžiui, alūnėmis, melsvėmis, hakonėmis, viksvomis. Taip pat yra nemažai žydinčių gėlių: astilbės, epimedžiai, astrancijos, bergenijos, plukės, juodžolės, snapučiai ir kt.

Nuo ko pradėti?

Pirmiausia reikėtų apgalvoti gėlyno formą ir dydį. Jeigu sklypas nemažas ir jame yra gan didelis namas, gėlynas irgi turėtų būti didelis, kad būtų išlaikytos tinkamos proporcijos. Jeigu žemės sklypas mažas, tai su formomis ir pailgintais takeliais galima jį vizualiai padidinti. Pateiktame pavyzdyje parodytas mažas sklypas prie kotedžo. Jo dydis – 6 m pločio ir 10 m ilgio. Taigi buvo pasirinktos namui įstrižos linijos, kad būtų ilgesnis takelis, įdomiau atrodytų gėlynai.

Antrasis darbas – išsirinkti ir pažymėti plane, kokie augalai bus sodinami. Čia dažnai padarome klaidų, kai perkame bet ką ir dar po vieną vienetą. Susidaro augalų mišrainė, neišryškėja jų grožis, nesuderinti aukščiai. Patartina juos sodinti grupėmis, apsispręsti, kokią norėtume matyti vyraujančią spalvą, atsirinkti pagal žydėjimo periodą, kad žiedų būtų nuo pavasario iki vėlyvo rudens.

 

Kaip išsirinkti augalus pagal aukštį, skaitykite „Sodo spalvų“ 2023 m. gegužės mėnesio numeryje. Čia rasite ir kelis apželdintojos sudarytus planus pavėsio gėlynams, bei pasirinktų augalų nuotraukas.


guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus

Šiandien

  • Birželio 9 d., penktadienis
  • Saulė teka 04:44, leidžiasi 21:53
  • Mėnulis teka 01:52, leidžiasi 10:39
  • Mėnulis Žuvyse 13:14, dylantis, III ketvirtis. Pilnatis birželio 4 d.
  • Gintas, Gintė, Vitalija, Felicijus, Felicijonas
  • Lapų diena.Galima laistyti, purkšti augalus, genėti gyvatvores, sėti žoles, ravėti, tręšti. Naikinkite pelėsius. Nerekomenduojama sėti, sodinti daržovių, gėlių, krauti šieno, nuimti derliaus, jo sandėliuoti ir konservuoti.

Populiariausi straipsniai

Sekite mus

Naujienlaiškio prenumerata

Norėdami užsiprenumeruoti Sodo spalvų naujienlaiškį, įrašykite savo el.pašto adresą.

Palaukite...

Dėkojame, kad užsiprenumeravote!

Apklausa

Ar daigus jau perkėlėte į nešildomą šiltnamį?

Įvykių kalendorius