• gruodžio 23 d., Pirmadienis

Plytos iš molio: medžiagos, gamyba ir naudojimas

Nuo seno, dažniausiai kaimo vietovėse, tačiau taip pat ir miestuose, buvo naudojamos nedegtos molio plytos. Ir šiais laikais šis amatas nėra pamirštas. Tai – puiki medžiaga ne tik ūkiniams, bet ir gyvenamiesiems pastatams. Gaminant plytas savo rankomis, sukuriama nebrangi, ekologiška, ugniai atspari statybinė medžiaga, pasižyminti geromis šilumos ir garso laidumo charakteristikomis. Moliniai pastatai – patikima buveinė žmonėms, sergantiems astma, alergijomis arba turintiems imuniteto problemų. Šie pastatai patys reguliuoja drėgmės perteklių ir palaiko tinkamą temperatūros režimą.

Dažnas klausinėja – kur dėti molį, gautą statant namo pamatus. Tai – svarbus klausimas: juk molis yra gamtos turtas. Molį galima panaudoti rūsio statyboje, sprendžiant hidroizoliacijos problemas. Kita svarbi molio naudojimo sritis – nedegtų molio plytų gamyba. Tokių galima pasigaminti čia pat, sodyboje. Rūpesčių turėtume, bet būtų ir naudos. Visų pirma, be didesnių išlaidų išlaisvintume sklypą nuo nereikalingų daiktų. Beveik veltui pasigamintume gerą statybinę medžiagą. Ši medžiaga pasižymi ypač geromis šilumos izoliacinėmis savybėmis, tai reiškia, kad išvengsime papildomo statinio apšiltinimo ir taip sutaupysime lėšų. Dar viena teigiama molinių plytų savybė – džiovinamos jos natūraliu būdu, tad jų nereikia išdegti. Taigi, jums neprireiks plytų degimo krosnių ir kitos įrangos, o gaminio kokybė nuo to nepakinta.

Tekstas – Vytauto Mankevičiaus.
Visą straipsnį rasite žurnalo „Mano sodyba“ birželio numeryje.


guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus

Šiandien

  • Gruodžio 23, pirmadienis.
  • Saulė teka 08:41, leidžiasi 15:55.
  • Mėnulis teka 00:20, leidžiasi 12:15.
  • Mėnulis Svarstyklėse. Delčia
  • Mina, Veliuona, Viktorija, Vilbutas, Vilbutė, Vilė, Vilys
  • Žiedų diena. Tręškite žydinčius kambarinius augalus, gėlių daigus. Apkaskite krūmus, spygliuočius sniegu, pomedžiuose jį sumindykite. Tvarkykite, valykite namus, naikinkite pelėsius, vėdinkite patalpas.
  • Gruodžio šiluma vėlyvą pavasarį, gruodžio šaltis karštą su perkūnijomis vasarą žada.

Populiariausi straipsniai

Sekite mus

Naujienlaiškio prenumerata

Norėdami užsiprenumeruoti Sodo spalvų naujienlaiškį, įrašykite savo el.pašto adresą.

Palaukite...

Dėkojame, kad užsiprenumeravote!

Apklausa

Kaip gaunate „Sodo spalvas“?

Įvykių kalendorius