Pomidorai raudoni, bet ne apvalūs
Kelios kitokios veislės
Dažniausiai pomidorai nokdami spalvą keičia pamažu iš žalios į raudoną, bet yra ir kitokių. Pavyzdžiui, ‘Lutescent’ vaisiai pasidaro šviesiai žali ir beveik visai balti (grietinėlės spalvos), tada pagelsta, dar po kelių dienų tampa oranžiniai ir galiausiai raudoni. Kadangi kekėje jie užsimezga ir noksta kas kelios dienos, tam tikru metu atsiskleidžia visa spalvų gama.
Išsiskiria ir ‘Lutescent’ lapija – ji šviesesnė, gelsvo atspalvio. Tai normalu, todėl nereikia nerimauti dėl maisto medžiagų ar mikroelementų trūkumo. Nenustebkite – prasiskleis beveik balti žiedai. Taigi ‘Lutescent’ atpažinsite bet kurioje augimo fazėje. Lėkštėje ant stalo padėti prinokę pomidorai niekuo nesiskirs nuo kitų. Nebijokite jų valgyti – augalas nėra genetiškai modifikuotas. Ši veislė labai sena – atsitiktinai rasta pomidorų laukuose 1897 metais, tik pamiršta, auginama retenybių mėgėjų.
Vaikams ir sumuštinių mėgėjams patiks ‘Reisetomate’. Šios veislės vaisiai atrodo kaip suaugusi vyšninių pomidorėlių kekė. Be jokio vargo ir sulčių varvėjimo juos galima rankomis dalinti atskiromis nedidelėmis skiltelėmis. Skonis nėra ypatingas, bet vaisių išvaizda ir galimybė juos valgyti dalimis veislę daro išskirtinę. Įdomiai atrodo ir ant augalo dar kabantys tikro dydžio vaisiai.
Pažiūrėkite į pomidorus kitu žvilgsniu! Kokių spalvų ir formų vaisių norėtumėte sulaukti? O gal lysves paįvairinsite margalapėmis veislėmis?
Patarimų apie pomidorų sėją, daigų dauginimą, priežiūrą, ligų profilaktiką bei daug kitos naudingos informacijos ieškokite SODO SPALVŲ priede AUGALŲ PASAULIS: UŽRAŠAI APIE POMIDORUS.