• birželio 13 d., Ketvirtadienis

Pomidorai raudoni, bet ne apvalūs

Retai kada pomidorai būna iš tikrųjų apvalūs. Dažniau jie plokštesni, slyvos formos, su gilesnėmis rievėmis. Visokių yra, bet šį kartą pakalbėsime apie tuos, kurie itin išsiskiria savo išvaizda. Rekordinio tokių pomidorų derliaus nesulauksite, bet originalumu nustebinsite ir namiškius, ir svečius.
 
 

 

Kelios kitokios veislės

 

Dažniausiai pomidorai nokdami spalvą keičia pamažu iš žalios į raudoną, bet yra ir kitokių. Pavyzdžiui, ‘Lutescent’ vaisiai pasidaro šviesiai žali ir beveik visai balti (grietinėlės spalvos), tada pagelsta, dar po kelių dienų tampa oranžiniai ir galiausiai raudoni. Kadangi kekėje jie užsimezga ir noksta kas kelios dienos, tam tikru metu atsiskleidžia visa spalvų gama.
Išsiskiria ir ‘Lutescent’ lapija – ji šviesesnė, gelsvo atspalvio. Tai normalu, todėl nereikia nerimauti dėl maisto medžiagų ar mikroelementų trūkumo. Nenustebkite – prasiskleis beveik balti žiedai. Taigi ‘Lutescent’ atpažinsite bet kurioje augimo fazėje. Lėkštėje ant stalo padėti prinokę pomidorai niekuo nesiskirs nuo kitų. Nebijokite jų valgyti – augalas nėra genetiškai modifikuotas. Ši veislė labai sena – atsitiktinai rasta pomidorų laukuose 1897 metais, tik pamiršta, auginama retenybių mėgėjų.
Vaikams ir sumuštinių mėgėjams patiks ‘Reisetomate’. Šios veislės vaisiai atrodo kaip suaugusi vyšninių pomidorėlių kekė. Be jokio vargo ir sulčių varvėjimo juos galima rankomis dalinti atskiromis nedidelėmis skiltelėmis. Skonis nėra ypatingas, bet vaisių išvaizda ir galimybė juos valgyti dalimis veislę daro išskirtinę. Įdomiai atrodo ir ant augalo dar kabantys tikro dydžio vaisiai. 

 
Rūta Beltienė

Plačiau apie pomidorus skaitykite žurnalo „Sodo spalvos“ kovo numeryje.
 

Pažiūrėkite į pomidorus kitu žvilgsniu! Kokių spalvų ir formų vaisių norėtumėte sulaukti? O gal lysves paįvairinsite margalapėmis veislėmis?
Patarimų apie pomidorų sėją, daigų dauginimą, priežiūrą, ligų profilaktiką bei daug kitos naudingos informacijos ieškokite SODO SPALVŲ priede AUGALŲ PASAULIS: UŽRAŠAI APIE POMIDORUS.

 

 

 


guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Greenworks

Šiandien

  • Birželio 13, ketvirtadienis.
  • Saulė teka 04:42, leidžiasi 21:56.
  • Mėnulis teka 12:04, leidžiasi 01:40.
  • Mėnulis Mergelėje, pilnėjantis, I ketvirtis. Jaunatis birželio 6 d.
  • Antanas, Antanina, Skalvė, Dainius, Akvilina, Kunotas
  • Šv. Antano diena. Šienapjūtė. Tarptautinė albinosų diena.
  • Šaknų diena. Tinkamas metas sėti, sodinti daržoves, kurios derlių augina virš žemės, medžius, krūmus, gyvatvores, sodinukus, ūglius, braškes, persodinti kambarines ir balkono gėles, sėti veją. Netinkamas metas sėti ir sodinti gūžines salotas, genėti gyvatvores, tręšti, sandėliuoti ir konservuoti daržoves, vaisius.
  • Daug boružių – geras rugių derlius.

Populiariausi straipsniai

Sekite mus

Naujienlaiškio prenumerata

Norėdami užsiprenumeruoti Sodo spalvų naujienlaiškį, įrašykite savo el.pašto adresą.

Palaukite...

Dėkojame, kad užsiprenumeravote!

Apklausa

Kaip gaunate „Sodo spalvas“?

Įvykių kalendorius