• birželio 13 d., Ketvirtadienis

Pomidorų augintojams

Informacijos pomidorų augintojams niekada nebus per daug, tiesa?

Praėjus dviem savaitėms po sėjos pomidorai pradeda leisti tikruosius lapelius – laikas pikuoti. Juos išsodiname į dėžes 10×10 cm atstumais ir giliau, negu augo. Turėdami vietos daigus išpikuojame į atskirus indelius (pieno, grietinės, polimerinius). Geras sprendimas ‒ pikuoti vienkartinėse stiklinėse, kibirėliuose. Juose galima sodinti giliau – daigams užtenka šviesos, sudaromos šiltnamio sąlygos, o vėliau papildomai įberiama substrato, kad susidarytų daugiau pridėtinių šaknų.

 

 

Prieš pikavimą gerai sudrėkinamas substratas. Daigai atsargiai, kad nebūtų pažeistos šaknys, išimami naudojant aštrią lazdelę. Persodindami apžiūrėkime, kad jie nebūtų ištįsę, pažeisti ligų ar kenkėjų. Svarbiausia neužlenkti šaknų. Po pikavimo atsargiai palaistome 20–25oC temperatūros vandeniu, stengdamiesi nesudrėkinti lapų.

Praėjus 12 dienų patręšiame mineralinių trąšų tirpalu. Naudinga palaistyti ir pelenų tirpalu – 1 valgomasis šaukštas pelenų užpilamas 1 l verdančio vandens. Po paros jis praskiedžiamas iki 2 l vandens. Augančius daigus rekomenduojama retkarčiais palaistyti ir rausvu kalio permanganato tirpalu.

Pomidorų augintojams svarbu ne tik užsiauginti sveikų, tvirtų daigų, bet ir juos grūdinti. Kai oro temperatūra pakyla iki 8–10o C, indai trumpam išnešami į lauką. Po 2–3 dienų daigus lauke galima palikti visą dieną, tik sustatome pavėsyje, saugome nuo tiesioginių saulės spindulių. Jeigu nepranašaujamos šalnos, jie, pridengti daržo danga, ten paliekami per naktį.

Iki sodinimo likus 8–10 dienų sukasamos lysvės. Pasiruošiamas vario sulfato tirpalas (10 l : 20 g) ir į 1 m2 išpilama 1,5 l. Įterpiama mineralinių ir organinių trąšų, sukasama iki 25–30 cm gylio. Lysvės dar palaistomos ir silpnu kalio permanganato tirpalu.

 

Pomidorų augintojų gudrybės

 

Sodinant pomidorus į duobutes įberiama:

*sauja plunksnų, pūkų – stabdo maro plitimą, iš šiltnamio išveja skruzdėles, patręšia dirvožemį;

*sauja susmulkintų laurų lapų po daigais nerausia kurmiai;

*susmulkintų žalių dilgėlių puiki organinė trąša, po daigų pasodinimo ilgiau išsilaiko drėgmė;

*šviežios žuvies gabaliukų šaknys gauna fosforo, stipresni auga stiebai, gausesnis derlius.

Šiltnamyje pasodinama ir dezinfekuojančių savybių turinčių serenčių, bazilikų, medetkų.


guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Greenworks

Šiandien

  • Birželio 13, ketvirtadienis.
  • Saulė teka 04:42, leidžiasi 21:56.
  • Mėnulis teka 12:04, leidžiasi 01:40.
  • Mėnulis Mergelėje, pilnėjantis, I ketvirtis. Jaunatis birželio 6 d.
  • Antanas, Antanina, Skalvė, Dainius, Akvilina, Kunotas
  • Šv. Antano diena. Šienapjūtė. Tarptautinė albinosų diena.
  • Šaknų diena. Tinkamas metas sėti, sodinti daržoves, kurios derlių augina virš žemės, medžius, krūmus, gyvatvores, sodinukus, ūglius, braškes, persodinti kambarines ir balkono gėles, sėti veją. Netinkamas metas sėti ir sodinti gūžines salotas, genėti gyvatvores, tręšti, sandėliuoti ir konservuoti daržoves, vaisius.
  • Daug boružių – geras rugių derlius.

Populiariausi straipsniai

Sekite mus

Naujienlaiškio prenumerata

Norėdami užsiprenumeruoti Sodo spalvų naujienlaiškį, įrašykite savo el.pašto adresą.

Palaukite...

Dėkojame, kad užsiprenumeravote!

Apklausa

Kaip gaunate „Sodo spalvas“?

Įvykių kalendorius