Pomidorų bėdos
Skiname, vaisius bet netenkina jų skonis, sukietėjęs audinys, nevienodas prisirpimas – išorė raudona, o viduje žalios dėmės. To priežastis gali būti ne viena. Neužsiauginsime gero skonio pomidorų, jeigu tręšimas netinkamas – nepagailėjome azoto trąšų, bet trūksta kalio ir magnio.
Žalios dėmės ir sukietėję vaisiai – per aukšta temperatūra šiltnamyje. Įtakos turi ir staigus temperatūros kritimas.
Pakitusi vaisių forma – ne apvalūs, bet kampuoti, o dar ir vidus tuščiaviduris. Tokios ertmės gali susidaryti, kai oras apniukęs, o augalai gausiai tręšiami. Priežastis gali būti ir netinkamas cheminių priemonių naudojimas, netolygus laistymas, blogas žiedų apsidulkinimas, temperatūros svyravimai. Teks išsiaiškinti ir pašalinti esamas priežastis, sudaryti tinkamas augimo sąlygas, ir galėsime džiugtis geru derliumi.
Ant vaisių juodos dėmės formuojasi, kai šiltnamyje yra maža grunto drėgmė, per didelė druskų koncentracija ir šaknims trūksta kalio. Dėl nepastovaus laistymo ir padidėjusios druskų koncentracijos grunte augalai nesugeba kalio pasisavinti. Dėmių atsirasti gali tada, kai pažeista ar silpna šaknų sistema.
Pūvančių vaisių bėda taip pat gali būti netinkamas tręšimas. Tręšėme azoto ir fosforo trąšomis užmiršdami, kad augalams reikia ir kitų elementų. Vešlūs lapai ir stori stiebai įspėja, kad padauginome azoto trąšų – prisiraugėme kiaulpienių, dilgėlių ir, nežiūrėdami į rekomenduojamas normas, negalėdami laistėme. Augalai suvešėjo, bet nemezga vaisių.
Pradeda džiūti lapai – priežasčių taip pat gali būti ne viena. Kai šiltnamyje laikosi aukšta temperatūra ir didelė drėgmė, galima įtarti sausligę. Pirmiausią ką turime padaryti, tai šiltnamyje sumažinti drėgmę, nuskinti pažeistus lapus arba išrauti ir pašalinti labiau ligos pažeistus augalus. Kuo šiuo metu galima purkšti, reikėtų, užsukus į sodo prekių parduotuves, pasikonsultuoti su specialistais.