• gegužės 25 d., Šeštadienis

Pomidorų daigų auginimas

Šio darbo sodininkai mėgėjai dažniausiai imasi labai entuziastingai. Pavasarį sode dar per šalta ką nors daryti, o štai namuose auginti daigus ir svajoti apie būsimą derlių – labai malonus užsiėmimas.

 

Kai daigai išaugina pirmą tikrąjį lapelį, laikas juos pikuoti į atskirus 10–12 cm skersmens puodelius. Daigus, kurie yra labai ištįsę, pažeisti juodosios kojelės, turi silpnas šaknis, išbrokuokite. Pikuokite stiprius augalus su gerai išsivysčiusiomis šaknelėmis. Jie išraunami su didesniu žemės gumulėliu. Sodinkite daigelius giliau, negu jie augo. Ilgą šaknelę reikėtų nugnybti, kad ji geriau leistų šonines šakneles.
Pomidorų daigus laistykite retai, bet gausiai, šiltu vandeniu. Geriausia – kiekvieną puodelį atskirai patikrinti ir lieti priklausomai nuo žemės drėgnumo – daugiau ar mažiau. Žemė turi būti drėgna, bet ne šlapia.
Auginant daigus, labai svarbu palaikyti tinkamą substrato temperatūrą. Ji turėtų būti ne žemesnė kaip 16 °C. Kaip ir anksčiau, labai gerai, jei naktį temperatūra 2–3 laipsniais žemesnė. Jeigu temperatūra labai svyruoja, vėliau pagausėja deformuotų ir neišsivysčiusių žiedų.
Augantiems daigams turi užtekti šviesos, todėl juos kelis kartus tenka perstatyti toliau vienus nuo kitų. Vos lapeliai pradeda liestis, daromi didesni tarpai.
Praėjus 10–15 dienų po pikavimo, pradedama tręšti. Jei substratas tinkamas, pomidorų daigai gali augti iki 3 savaičių papildomai netręšiami. Jei daigai pertręšiami, antžeminė dalis labai išsivysto, o šaknų sistema ir žiedinių kekių užuomazgos būna silpnos. Šaknys geriau vystosi, kai augimo pradžioje druskų koncentracija yra mažesnė. Todėl tręšti reikia atsargiai.

 

Šia bei kitas pomidorų auginimo subtilybes, gudrybes, skaitytojų patarimus rasite naujausiame „Augalų pasaulio“ numeryje „Užrašai apie pomidorus“.

 
 


guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Greenworks

Šiandien

  • Gegužės 25, šeštadienis.
  • Saulė teka 04:57, leidžiasi 21:35.
  • Mėnulis teka , leidžiasi 05:17.
  • Mėnulis Ožiaragyje 18:36, dylantis, III ketvirtis. Pilnatis gegužės 23 d.
  • Alvyda, Almantas, Evelina, Magdalena, Danutė, Bedas
  • Tarptautinė dingusių be žinios vaikų diena. Tarptautinė Afrikos diena. Rankšluosčių diena.
  • Vaisių diena tęsis iki vakaro. Sėkite, sodinkite šakniavaisius, tręškite daržoves, vaismedžius, vaiskrūmius. Dauginkite krūmus atlankomis. Vežkite kompostą, mėšlą. Naikinkite žemės paviršiuje gyvenančius kenkėjus. Negalima sodinti gūžinių salotų, ravėti.
  • Jei gegužė šlapia ir vakarai rasoti – ruduo bus šieno turtingas.

Populiariausi straipsniai

Sekite mus

Naujienlaiškio prenumerata

Norėdami užsiprenumeruoti Sodo spalvų naujienlaiškį, įrašykite savo el.pašto adresą.

Palaukite...

Dėkojame, kad užsiprenumeravote!

Apklausa

Kaip gaunate „Sodo spalvas“?

Įvykių kalendorius