• gegužės 17 d., Antradienis

Puošnioji lobelija

Puošnioji lobelija (Lobelia x speciosa) – 60–90 cm aukščio daugiametis žolinis augalas. Tai tarprūšinis raudonosios (L. fungens), purpurinės (L. cardinalis) ir vaistinės (L. siphilitica) lobelijų hibridas. Iki 3 cm skersmens ryškūs žiedai susitelkę į šluoteles. Sukurta daug veislių įvairių atspalvių raudonais ir rožiniais, mažiau mėlynais, violetiniais žiedais.

Dauginimas. Dauginama sėklomis, kero dalimis. Sėklos labai smulkios, todėl sumaišykite su smėliu, neužberkite. Sėjama į dėžutes vasario–kovo mėnesiais.

Dirvožemis. Geriausiai lobelijos auga puriame priesmėlyje ar priemolyje. Tokį substratą galima gauti, lygiomis dalimis sumaišius molį, smėlį ir derlingą žemę. Derlingas, humusingas nereikalingas – labiau vešės lapai nei žiedai.

Vieta. Lobelijas sodinkite saulėtoje vietoje arba daliniame pavėsyje. Jei šešėlis krenta visą dieną, jos ištįsta, menkiau žydi.

Laistymas. Labai svarbu neperlaistyti ir stebėti, kad žemė neperdžiūtų. Iš sėklų išaugę daigeliai būna labai gležni, todėl juos geriau purkšti dulksna, o ne laistyti prie šaknų. Kai augaliukai sutvirtėja, drėgmės poreikį galima nustatyti pačiupinėjus žemę. Lobelijoms patinka drėgmė, bet užsistovėjęs vanduo gali pražudyti. Taip nenutiks, jei papilsite drenažo.

Tręšimas. Kompleksinės mineralinės trąšos – geriausias variantas. Naudokite tokias, kuriose mažai azoto. Tręškite retai, dvigubai silpnesniu tirpalu, nei rekomenduoja gamintojai. Geriau visai netręšti nei pertręšti, nes lobelijos – skurdesnės žemės augalai.

Genėjimas. Prieš sodindami į nuolatinę vietą, nugnybkite viršūnes – augalai geriau šakosis ir turės daugiau stiebų.

Problemos. Nepastebėta, kad lobelijas niokotų ligos. Problemų kyla tik dėl vandens pertekliaus arba trūkumo. Kai drėgmės per daug, stiebai pasidengia baltu pelėsiu, o kai per mažai – stiebai būna kreivi, lapai sukasi. Didžiausi kenkėjai yra šliužai ir sraigės.

Žydėjimas. Jau pirmamečiai augalai žydi nuo liepos iki rugsėjo. Dėl šios priežasties puošniosios lobelijos kartais auginamos kaip vienmetės. Žiedai intensyvių spalvų, todėl sodinkite ten, kur reikia ryškaus akcento.

Žiemojimas. Duomenys apie lobelijų atsparumą žiemos šalčiams skiriasi. Vieni augintojai tvirtina, kad šie dirbtiniu būdu sukurti augalai itin atsparūs – gali be priedangų augti 4 šalčio zonoje (–34–29 °C). Kiti nurodo, kad jie priskiriami 5 zonai (–29–23 °C). Vėlų rudenį nužydėjusius stiebus nukirpkite, palikdami 3–4 cm kelmelius, ir uždenkite sausais lapais, eglišakėmis.

 

 

Pixabay nuotr.


guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus

Šiandien

  • Gegužės 17, antradienis.
  • Saulė teka 05:09, leidžiasi 21:22.
  • Mėnulis teka 23:46, leidžiasi 05:37.
  • Mėnulis Šaulyje, dylantis, III ketvirtis. Pilnatis gegužės 16 d.
  • Gailė, Paskalis, Virkantas.
  • Pasaulinė informacinės visuomenės diena. Tarptautinė diena prieš homofobiją
  • KIRMINŲ DIENA. Vaisių diena. Sėkite, sodinkite šakniavaisius, tręškite daržoves, vaismedžius, vaiskrūmius. Dauginkite krūmus atlankomis. Vežkite kompostą, mėšlą. Naikinkite žemės paviršiuje gyvenančius kenkėjus. Negalima sodinti gūžinių salotų, ravėti.
  • Sužydo šermukšnis pirm alyvos – lauk darganotų ir šaltų orų.

Populiariausi straipsniai

Sekite mus

Naujienlaiškio prenumerata

Norėdami užsiprenumeruoti Sodo spalvų naujienlaiškį, įrašykite savo el.pašto adresą.

Palaukite...

Dėkojame, kad užsiprenumeravote!

Apklausa

Ar daigus jau perkėlėte į nešildomą šiltnamį?

Įvykių kalendorius

baneris