• gruodžio 8 d., Sekmadienis

Raivės stiebų pynės

Vandeninės raivės (Pachira aquatica) dėmesį patraukia supintais į kasą stiebais. Pastebėta, kad lapai labai panašūs į delną, griebiantį pinigus. Jie augalo šeimininkui neša pinigus. Storas kamienas simbolizuoja tvirtą pagrindą, ryšį su žeme ir materialiuoju pasauliu. Be to, supintas kamienas veikia kaip narvelis arba taupyklė – neleidžia pinigams išslysti. Vadinasi, jie bus kaupiami arba panaudoti namuose. Panašiai veikia ir raudonas, auksinis ar sidabrinis kaspinas, užrištas ant kamieno. Kai kuriose šalyse dar pritvirtinama smulkių pinigėlių.

 

 

 

 

 

Apačioje sustorėjęs stiebas labai puošnus. Be to, jis reikalingas augalui – ten kaupiasi vanduo. Blizgantys sudėtiniai lapai su ilgais lapkočiais skleidžiasi į šalis. Jie šiek tiek panašūs į kaštonų, todėl tėvynėje augalas vadinamas Gvianos arba Malabariniu kaštonu (Guiana chestnut, Malabar chestnut).

Natūraliose augavietėse raivės auga iki 15 m aukščio medžiais. Tokios jos paplitusios Centrinėje Amerikoje ir Pietų Amerikos šiaurinėje dalyje. Daugelyje atogrąžų klimato šalių raivės vertinamos kaip dekoratyviniai ir maistiniai augalai. Medžiams peržydėjus užsimezga vaisiai – iki 30 cm ilgio ir 12 cm pločio dėžutės. Kiekvienoje glūdi per 1 cm skersmens ankštai susispaudę riešutai. Jiems subrendus, dėžutės skyla. Riešutai valgomi žali, kepti, o iš miltų kepama duona. Skoniu jie primena kaštainius. Jauni lapai ir žiedai gali būti verdami ir vartojami kaip daržovės.

*Auginti raives namuose tikrai nesunku. Jos greitai prisitaiko prie įvairių auginimo sąlygų. Namuose šie augalai gerai jaučiasi prie rytinių, vakarinių langų. Vasarą pietinėje pusėje gali būti per karšta – kad neapdegtų lapai, vazonus atitraukite nuo lango. Raivės mėgsta drėgną orą, kasdienį purškimą minkštu vandeniu, bet puikiai išgyvena, auga ir sausame ore.

*Pavasarį ir vasarą laistoma reguliariai, kai pradžiūsta žemės paviršius vazone. Karštomis dienomis vandens pilama gausiai. Jei išvyksite savaitei ar ilgiau, raivės ištvers nepalaistytos, nes naudos sukauptą vandenį. Perdžiūvus žemei gelsta ir krenta lapai (tai simbolizuoja pinigų netektį), šakos tampa plikos ir augalai praranda dalį grožio. Taigi negalima nei jų perdžiovinti, nei palikti vandens padėkluose, nes pradės pūti. Tik žiemą, laikant vėsioje patalpoje (ne mažiau kaip 15 °C), laistoma saikingai.

*Kovą–rugsėjį užtenka patręšti kartą per mėnesį kompleksinėmis trąšomis.

*Raivės persodinamos pavasarį: jaunos – kasmet, senos – kas 2–3 metus. Žemei nereiklios, bet būtinas deras drenažas. Geriausiai naudoti laidžius mišinius iš komposto, durpių ir šiek tiek smėlio.

*Namuose raivės nežydi, nesubrandina vaisių.

*Kasmet raivės genimos, kai šakos užauga per ilgos, išlinksta, netelpa kambaryje ar pasidaro negražios. Jauni ūgliai lankstūs, todėl juos lengva supinti ar lankstyti.

 

 

Unsplash nuotr.


guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus

Šiandien

  • Gruodžio 8, sekmadienis.
  • Saulė teka 08:29, leidžiasi 15:53.
  • Mėnulis Žuvyse. Priešpilnis
  • Gedmintė, Gediminas, Gedimina, Guntila, Vaidgintas, Zenonas
  • Švč. Mergelės Marijos Nekalto Prasidėjimo šventė
  • Lapų diena. Rekomenduojama augalus laistyti, purkšti. Vėdinkite patalpas, valykite grindis.
  • Jei gruodis šiltas, tai birželis bus šaltas.

Populiariausi straipsniai

Sekite mus

Naujienlaiškio prenumerata

Norėdami užsiprenumeruoti Sodo spalvų naujienlaiškį, įrašykite savo el.pašto adresą.

Palaukite...

Dėkojame, kad užsiprenumeravote!

Apklausa

Kaip gaunate „Sodo spalvas“?

Įvykių kalendorius