• gruodžio 1 d., Penktadienis

Rudeninė daržovių sėja ir sodinimas

Pasėję kai kurias daržoves rudenį, greičiau sulauksite derliaus pavasarį. Žinoma, jei sėklos gerai peržiemos ir anksti sudygs. Prastai jos dygsta priemolyje ir molyje, geriau – lengvoje, smėlingoje dirvoje. Palankiausias laikas rudeninei daržovių sėjai – iki stipresnių šalnų, kai oro temperatūra pakyla iki 3 °C šilumos. Sėklos įterpiamos šiek tiek giliau nei pavasarį, jų beriama šiek tiek daugiau. Deja, pasėlius dažnai pakoreguoja žiemos sąlygos. Juk mes nežinome tiksliai, kokia žiema laukia tiek mūsų, tiek daržo ir sodo augalų. Rudenį pasėtas daržoves reikia pridengti – taip daugiau šansų sulaukti sėjinukų pavasarį. Lukterėkite, kol orai atvės smarkiau ir tuomet apdenkite lysves daržo plėvele.

Ką galima sėti rudenį? Morkas, burokėlius, krapus, petražoles, rūgštynes, lapines salotas, špinatus, salierus.

Sodinkite česnakus

Sulaukite vėsesnių orų. Nesodinkite žieminių česnakų, kai šilta. Jie sudygs ir ims augti, o kai atvės – gali nušalti. Parinkite tokį laiką, kad skiltelės spėtų tik įsišaknyti, bet ne sparčiai augtų.

Anksčiau nuolat buvo minimas sodinimo laikas: nuo rugsėjo 15 iki spalio 15 dienos. Vis dėlto šiltą rudenį jį geriau vėlinti ir žieminius česnakus į dirvą sukišti vėliau nei spalio 15-ąją. Kadangi pastarosiomis žiemomis iškrisdavo mažai sniego, saugančio nuo šalčio, šias daržoves naudinga pamulčiuoti 2–5 cm storio durpių, perpuvusio mėšlo arba komposto sluoksniu. Tinka ir pjuvenos, šiaudai.


guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus

Šiandien

  • Gruodžio 1, penktadienis.
  • Saulė teka 08:18, leidžiasi 15:57.
  • Mėnulis teka 19:10, leidžiasi 12:30.
  • Mėnulis Liūte 18:00, dylantis, III ketvirtis. Pilnatis lapkričio 27 d.
  • Algmina, Butigeidas, Eligijus, Natalija, Aleksandras, Melita, Balys
  • Pasaulinė kovos su AIDS diena.
  • Vaisių diena. Jei nelabai šąla, genėkite vaiskrūmius ir vaismedžius. Apžiūrėkite kaupus, dezinfekuokite šiltnamius, daigyklas, įrankius, valykite rūsius, blizginkite indus. Pirkite dovanas ir buitinius prietaisus. Palanki diena valyti kraują (dilgėlių arbata), šalinti iš organizmo toksinus, gydyti karpas, nuospaudas.
  • Jei sausas gruodis, tai ir pavasaris bus sausas.

Populiariausi straipsniai

Sekite mus

e-seklos

Naujienlaiškio prenumerata

Norėdami užsiprenumeruoti Sodo spalvų naujienlaiškį, įrašykite savo el.pašto adresą.

Palaukite...

Dėkojame, kad užsiprenumeravote!

Apklausa

Kaip gaunate „Sodo spalvas“?

Įvykių kalendorius