• vasario 25 d., Antradienis
Didelis baneris puslapio viršuje
sss

Šaunuolės nasturtės

Nasturčių sėklų gavau dovanų iš Jūsų. Pamaniau – būtinai reikia pasėti. Šios gėlės man primena, kaip vaikystėje nukandę žiedo snapelį siurbdavome medų.
Ilgai galvoti nereikėjo, kur gėles pasėti. Vandens talpykla prie šiltnamio atrodė negraži, ir norėjosi tikėti, kad nasturtės nors kiek užkops į viršų jos sienelėmis. Sėjau tiesiai į žemę. Paaugusiems daigeliams padėjau lipti į viršų, pririšusi vieną siūlo galą prie stiebelio, kitą – prie talpyklos sienelės.
Nasturtės pranoko mano lūkesčius – apraizgė visą vandens talpyklą taip, kad tik iš vieno šono buvo galima suprasti, kas čia per objektas… Šios kantrios gėlės nugalėjo amarus, bandžiusius jas suėsti (deja, nespėjo, nes nasturtės augo žaibiškai), atlaikė sausras (nė karto nebuvo specialiai laistytos ar tręštos) ir nukonkuravo kaimynus (pupeles, serenčius), kuriuos šalia pasėjau dėl viso pikto. Neišgąsdino netgi nestiprios pirmosios šalnos, šerkšnu padengusios lapelius. Yra tik vienas minusas – šios gėlės vienmetės. Tačiau sėklų jau prisirinkau.
Ačiū Jums už sėkleles, o nasturtėms – už pateisintas viltis.

 

Inga Ivanauskienė (Šiaulių rajonas)

 

 


Komentarai

Prašome Prisijungti.
avatar
  Sekti  
Pranešti apie
darzoviuseklos
Sodoharmonija

Šiandien

  • Vasario 24, pirmadienis.
  • Saulė teka 07:22, leidžiasi 17:43.
  • Mėnulis teka 08:11, leidžiasi 18:27.
  • Mėnulis Žuvyse, pilnėjantis, I ketvirtis. Jaunatis vasario 23 d.
  • Elmyra, Gedmantas, Goda, Livija, Motiejus (Matas).
  • Šv. Motiejus, Vieversio diena. Estijos nepriklausomybės diena.
  • Lapų diena. Laistykite, purkškite augalus. Sėkite, sodinkite, pikuokite lapines daržoves šildomuose inspektuose ar ant palangės. Vėdinkite patalpas, plaukite grindis. Ruoškite statyboms medieną.
  • Iš visų paukštelių vieversys pirmasis parskrenda į gimtinę. Manyta, kad jam pasirodžius iki savo dienos, ilgokai dar bus šalta – paukštelis turės „atgulėti“. Jei vieversiukas pavėluos, pavasaris bus ankstyvas.

Sekite mus

E-sėklos
gardenis
seklosdarzui

Populiariausi straipsniai

Naujienlaiškio prenumerata

Norėdami užsiprenumeruoti Sodo spalvų naujienlaiškį, įrašykite savo el.pašto adresą.

Palaukite...

Dėkojame, kad užsiprenumeravote!

Apklausa

Kokie darbai įrašyti Jūsų vasario mėnesio darbų sąraše?

Įvykių kalendorius