• liepos 27 d., Šeštadienis

Senas geras griežtis

Anksčiau griežčiai buvo dažnokai auginama kultūra. Ši maistinė ir pašarinė daržovė atkeliavo iš Graikijos XIV amžiuje. Tačiau kultūriniai griežčiai atsirado daug anksčiau – jie buvo žinomi graikams ir romėnams keletą šimtmečių prieš Kristų. Manoma, kad jie atsirado dėl atsitiktinio lapinio kopūsto ir dirvinio bastučio susikryžminimo.
 
 
Griežčiai yra vertingas maisto produktas – valgomi žali ir perdirbti. Pavyzdžiui, šiose daržovėse gausu vitamino C (100 g – iki 31–47 mg), ir pagal šį rodiklį jos lenkia visus kitus šakniavaisinius augalus. Liaudies medicina griežčių sultis vartojo ilgai negyjančių žaizdų ir nudegimų gydymui. Jie rekomenduojami sergant vidurių užkietėjimu. Gydytojai pataria griežčius valgyti ligoniams, sergantiems šlapimo šalinimo sistemos ligomis, ateroskleroze, atsiradus tinimams. Jais gydytis patartina sergant nutukimu. Be to, griežčiai palengvina atsikosėjimą, o vandenyje sutrintų sėklų anksčiau būdavo duodama vaikams nuo tymų. Šių daržovių negalima vartoti ligoniams, sergantiems ūmiomis uždegiminėmis skrandžio ir žarnyno ligomis, hipertonija.
 
 
Kaip auginti ir prižiūrėti šias daržoves, kokias veisles rinktis rašome rugsėjo „Sodo spalvų“ numeryje.


guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus

Šiandien

  • Liepos 27, šeštadienis.
  • Saulė teka 05:21, leidžiasi 21:29.
  • Mėnulis teka 23:29, leidžiasi 13:36.
  • Mėnulis Jautyje 20:23, dylantis, III ketvirtis. Pilnatis liepos 21 d.
  • Natalija, Svalia, Žintautas, Žintautė, Sergijus, Panteleonas, Subartas
  • Šaknų diena. Galima krauti komposto krūvas, vežti ir kratyti mėšlą, sodinti šakniavaisius, juos tręšti. Imkite derlių, kurį reikės džiovinti, ilgam laikymui. Naikinkite dirvožemyje gyvenančius kenkėjus. Rinkite vaistinių augalų šaknis; iš jų paruošti preparatai šią dieną yra ypač veiksmingi. Skinti gėles, gerai laikysis vandeny. Nepalanki diena sodinti gūžines salotas, ruošti malkas, konservuoti, virti uogienes, sandėliuoti, krauti derlių.
  • Jei voras tinklą pina, bus giedra.

Populiariausi straipsniai

Sekite mus

Naujienlaiškio prenumerata

Norėdami užsiprenumeruoti Sodo spalvų naujienlaiškį, įrašykite savo el.pašto adresą.

Palaukite...

Dėkojame, kad užsiprenumeravote!

Apklausa

Kaip gaunate „Sodo spalvas“?

Įvykių kalendorius