• gegužės 25 d., Šeštadienis

Šiltnamis ant palangės

Kai nėra savo žemės sklypo, o troškimas sodininkauti staiga tampa itin didelis – ne bėda! Palanges visai paprasta paversti kvapnia prieskoninių žolynų pievele, o balkonas, ypač įstiklintas, gali tapti nedideliu šiltnamiu. Ant virtuvės palangės pūpsantis ir turtingas vaisių kekes nokinantis vazoninis pomidoras ne tik ištisus metus džiugins savo vaisiais, bet ir bus įspūdinga virtuvės puošmena.

 

Pomidorų sėja

 

Vazoninių pomidorų auginimas beveik niekuo nesiskiria nuo įprastų pomidorų, tad patyrusiam daržininkui nekels jokių klausimų, o naujokui bus malonių atradimų kupinas pomėgis.
Norint auginti pomidorus namuose, sodinti juos galima bet kada. Visgi geriausias laikas – vasario pabaiga ar kovo pradžia. Kitu laiku pasėti augalai dėl saulės šviesos ir šilumos stygiaus augs lėčiau, bus mažesni, o derlius gali būti skurdesnis.
Sėklų asortimentas pakankamai gausus, tad renkantis derėtų atsižvelgti ne tik į vaisių spalvą ar maistines savybes, bet ir dar į keletą aspektų: ar vazonėliai bus laikomi kambaryje, įstiklintame balkone, ar lauke. Taip pat svarbu atkreipti dėmesį į aukštį: kambaryje geriausia auginti pomidoriukus, kurie užauga ne didesni kaip 50 cm. Aš rinkausi žemaūgius ‘Vilma’.
Sėklų mirkymas turi teigiamą poveikį augalo dygimui, stiprumui ir vystymuisi. O kad sėklos geriau sudygtų, naktį prieš sodindama į žemę mirkiau jas koncentruotoje vandens huminių, fulvo, ulmo rūgščių ir mikroelementų suspensijoje „Black Jac“, tuomet jau išmirkytas sėklas sodinau į specialų žemės mišinį daigams.

 

Rūta Kražauskienė

 

Apie balkonų pomidorų pikavimą, persodinimą, pirmuosius žiedus ir derlių rašome vasario „Sodo spalvų“ numeryje.
 


guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Greenworks

Šiandien

  • Gegužės 25, šeštadienis.
  • Saulė teka 04:57, leidžiasi 21:35.
  • Mėnulis teka , leidžiasi 05:17.
  • Mėnulis Ožiaragyje 18:36, dylantis, III ketvirtis. Pilnatis gegužės 23 d.
  • Alvyda, Almantas, Evelina, Magdalena, Danutė, Bedas
  • Tarptautinė dingusių be žinios vaikų diena. Tarptautinė Afrikos diena. Rankšluosčių diena.
  • Vaisių diena tęsis iki vakaro. Sėkite, sodinkite šakniavaisius, tręškite daržoves, vaismedžius, vaiskrūmius. Dauginkite krūmus atlankomis. Vežkite kompostą, mėšlą. Naikinkite žemės paviršiuje gyvenančius kenkėjus. Negalima sodinti gūžinių salotų, ravėti.
  • Jei gegužė šlapia ir vakarai rasoti – ruduo bus šieno turtingas.

Populiariausi straipsniai

Sekite mus

Naujienlaiškio prenumerata

Norėdami užsiprenumeruoti Sodo spalvų naujienlaiškį, įrašykite savo el.pašto adresą.

Palaukite...

Dėkojame, kad užsiprenumeravote!

Apklausa

Kaip gaunate „Sodo spalvas“?

Įvykių kalendorius