• liepos 27 d., Šeštadienis

Šiltnamis ant palangės

Kai nėra savo žemės sklypo, o troškimas sodininkauti staiga tampa itin didelis – ne bėda! Palanges visai paprasta paversti kvapnia prieskoninių žolynų pievele, o balkonas, ypač įstiklintas, gali tapti nedideliu šiltnamiu. Ant virtuvės palangės pūpsantis ir turtingas vaisių kekes nokinantis vazoninis pomidoras ne tik ištisus metus džiugins savo vaisiais, bet ir bus įspūdinga virtuvės puošmena.

 

Pomidorų sėja

 

Vazoninių pomidorų auginimas beveik niekuo nesiskiria nuo įprastų pomidorų, tad patyrusiam daržininkui nekels jokių klausimų, o naujokui bus malonių atradimų kupinas pomėgis.
Norint auginti pomidorus namuose, sodinti juos galima bet kada. Visgi geriausias laikas – vasario pabaiga ar kovo pradžia. Kitu laiku pasėti augalai dėl saulės šviesos ir šilumos stygiaus augs lėčiau, bus mažesni, o derlius gali būti skurdesnis.
Sėklų asortimentas pakankamai gausus, tad renkantis derėtų atsižvelgti ne tik į vaisių spalvą ar maistines savybes, bet ir dar į keletą aspektų: ar vazonėliai bus laikomi kambaryje, įstiklintame balkone, ar lauke. Taip pat svarbu atkreipti dėmesį į aukštį: kambaryje geriausia auginti pomidoriukus, kurie užauga ne didesni kaip 50 cm. Aš rinkausi žemaūgius ‘Vilma’.
Sėklų mirkymas turi teigiamą poveikį augalo dygimui, stiprumui ir vystymuisi. O kad sėklos geriau sudygtų, naktį prieš sodindama į žemę mirkiau jas koncentruotoje vandens huminių, fulvo, ulmo rūgščių ir mikroelementų suspensijoje „Black Jac“, tuomet jau išmirkytas sėklas sodinau į specialų žemės mišinį daigams.

 

Rūta Kražauskienė

 

Apie balkonų pomidorų pikavimą, persodinimą, pirmuosius žiedus ir derlių rašome vasario „Sodo spalvų“ numeryje.
 


guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus

Šiandien

  • Liepos 27, šeštadienis.
  • Saulė teka 05:21, leidžiasi 21:29.
  • Mėnulis teka 23:29, leidžiasi 13:36.
  • Mėnulis Jautyje 20:23, dylantis, III ketvirtis. Pilnatis liepos 21 d.
  • Natalija, Svalia, Žintautas, Žintautė, Sergijus, Panteleonas, Subartas
  • Šaknų diena. Galima krauti komposto krūvas, vežti ir kratyti mėšlą, sodinti šakniavaisius, juos tręšti. Imkite derlių, kurį reikės džiovinti, ilgam laikymui. Naikinkite dirvožemyje gyvenančius kenkėjus. Rinkite vaistinių augalų šaknis; iš jų paruošti preparatai šią dieną yra ypač veiksmingi. Skinti gėles, gerai laikysis vandeny. Nepalanki diena sodinti gūžines salotas, ruošti malkas, konservuoti, virti uogienes, sandėliuoti, krauti derlių.
  • Jei voras tinklą pina, bus giedra.

Populiariausi straipsniai

Sekite mus

Naujienlaiškio prenumerata

Norėdami užsiprenumeruoti Sodo spalvų naujienlaiškį, įrašykite savo el.pašto adresą.

Palaukite...

Dėkojame, kad užsiprenumeravote!

Apklausa

Kaip gaunate „Sodo spalvas“?

Įvykių kalendorius