• birželio 9 d., Penktadienis

Skruzdėlės ir amarai sode nešeimininkaus

Miškuose gyvenančios skruzdėlės statosi kauburio formos namus. Jos yra naudingos ir saugomos, o štai tos giminaitės, kurios gyvena mūsų soduose, daržuose ar net namuose, nepageidautinos. Skruzdėlės išsirausia urvelius ten, kur patinka, kartais net prie augalų šaknų, tarp tako trinkelių arba prie namo pamatų, ir ropinėja po visą sodybą, net kambariuose per stalus ir lentynas. Blogiausias darbas, kurį šie vabzdžiai daro, – amarų kilnojimas. Jie amarus „melžia“ kaip karves, kad gautų saldžiojo skysčio. Tuo tarpu amarai siurbia syvus iš jaunų lapų ir šakelių, taip juos silpnindami. Skruzdėlės amarus, platindamos per sodą, prižiūri, augina, saugo nuo priešų. Nekovojant su abiejų rūšių kenkėjais vienu metu, jie labai greitai dauginasi ir, gausiai išplitę, gerokai sumažina vaismedžių ir vaiskrūmių derlių.

 

 

Su sodą apnikusiais kenkėjais teks kovoti cheminėmis priemonėmis, kitaip jų neįveiksite. Pastebėjus pirmas nedideles amarų kolonijas, galima išbandyti ekologiškus insekticidus arba augalų užpiltines. Skruzdėlėms gaudyti naudojamos ir specialios gaudyklės. Ant takų, kuriais jos vaikšto, galima pabarstyti malto cinamono, medžio pelenų, druskos, sodos.


guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus

Šiandien

  • Birželio 9 d., penktadienis
  • Saulė teka 04:44, leidžiasi 21:53
  • Mėnulis teka 01:52, leidžiasi 10:39
  • Mėnulis Žuvyse 13:14, dylantis, III ketvirtis. Pilnatis birželio 4 d.
  • Gintas, Gintė, Vitalija, Felicijus, Felicijonas
  • Lapų diena.Galima laistyti, purkšti augalus, genėti gyvatvores, sėti žoles, ravėti, tręšti. Naikinkite pelėsius. Nerekomenduojama sėti, sodinti daržovių, gėlių, krauti šieno, nuimti derliaus, jo sandėliuoti ir konservuoti.

Populiariausi straipsniai

Sekite mus

Naujienlaiškio prenumerata

Norėdami užsiprenumeruoti Sodo spalvų naujienlaiškį, įrašykite savo el.pašto adresą.

Palaukite...

Dėkojame, kad užsiprenumeravote!

Apklausa

Ar daigus jau perkėlėte į nešildomą šiltnamį?

Įvykių kalendorius