• birželio 24 d., Pirmadienis

Skruzdėlės ir amarai sode nešeimininkaus

Miškuose gyvenančios skruzdėlės statosi kauburio formos namus. Jos yra naudingos ir saugomos, o štai tos giminaitės, kurios gyvena mūsų soduose, daržuose ar net namuose, nepageidautinos. Skruzdėlės išsirausia urvelius ten, kur patinka, kartais net prie augalų šaknų, tarp tako trinkelių arba prie namo pamatų, ir ropinėja po visą sodybą, net kambariuose per stalus ir lentynas. Blogiausias darbas, kurį šie vabzdžiai daro, – amarų kilnojimas. Jie amarus „melžia“ kaip karves, kad gautų saldžiojo skysčio. Tuo tarpu amarai siurbia syvus iš jaunų lapų ir šakelių, taip juos silpnindami. Skruzdėlės amarus, platindamos per sodą, prižiūri, augina, saugo nuo priešų. Nekovojant su abiejų rūšių kenkėjais vienu metu, jie labai greitai dauginasi ir, gausiai išplitę, gerokai sumažina vaismedžių ir vaiskrūmių derlių.

 

 

Su sodą apnikusiais kenkėjais teks kovoti cheminėmis priemonėmis, kitaip jų neįveiksite. Pastebėjus pirmas nedideles amarų kolonijas, galima išbandyti ekologiškus insekticidus arba augalų užpiltines. Skruzdėlėms gaudyti naudojamos ir specialios gaudyklės. Ant takų, kuriais jos vaikšto, galima pabarstyti malto cinamono, medžio pelenų, druskos, sodos.


guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Greenworks

Šiandien

  • Birželio 24, pirmadienis.
  • Saulė teka 04:43, leidžiasi 22:00.
  • Mėnulis teka , leidžiasi 06:38.
  • Mėnulis Vandenyje 06:14, dylantis, III ketvirtis. Pilnatis birželio 22 d.
  • Janina, Jonas, Jonė, Jonis, Eiviltas, Eiviltė, Žaneta (Žana), Žanas
  • Joninės (Rasų šventė).
  • Žiedų diena. Genėkite, tręškite peržydėjusius krūmus, vaiskrūmius. Daugiametes gėles apkaupkite ir patręškite, kad sukrautų daug žiedų. Rūgščią žemę mėgstančius augalus (rododendrus, erikas, šilauoges) patręškite specialiomis trąšomis ar palaistykite parūgštintu vandeniu. Iš pradžių palaistykite paprastu vandeniu, o paskui parūgštintu.
  • Jei per Jonines lyja, tai rugpjūtis bus šlapias.

Populiariausi straipsniai

Sekite mus

Naujienlaiškio prenumerata

Norėdami užsiprenumeruoti Sodo spalvų naujienlaiškį, įrašykite savo el.pašto adresą.

Palaukite...

Dėkojame, kad užsiprenumeravote!

Apklausa

Kaip gaunate „Sodo spalvas“?

Įvykių kalendorius