• liepos 27 d., Šeštadienis

Skruzdėlės ir amarai sode nešeimininkaus

Miškuose gyvenančios skruzdėlės statosi kauburio formos namus. Jos yra naudingos ir saugomos, o štai tos giminaitės, kurios gyvena mūsų soduose, daržuose ar net namuose, nepageidautinos. Skruzdėlės išsirausia urvelius ten, kur patinka, kartais net prie augalų šaknų, tarp tako trinkelių arba prie namo pamatų, ir ropinėja po visą sodybą, net kambariuose per stalus ir lentynas. Blogiausias darbas, kurį šie vabzdžiai daro, – amarų kilnojimas. Jie amarus „melžia“ kaip karves, kad gautų saldžiojo skysčio. Tuo tarpu amarai siurbia syvus iš jaunų lapų ir šakelių, taip juos silpnindami. Skruzdėlės amarus, platindamos per sodą, prižiūri, augina, saugo nuo priešų. Nekovojant su abiejų rūšių kenkėjais vienu metu, jie labai greitai dauginasi ir, gausiai išplitę, gerokai sumažina vaismedžių ir vaiskrūmių derlių.

 

 

Su sodą apnikusiais kenkėjais teks kovoti cheminėmis priemonėmis, kitaip jų neįveiksite. Pastebėjus pirmas nedideles amarų kolonijas, galima išbandyti ekologiškus insekticidus arba augalų užpiltines. Skruzdėlėms gaudyti naudojamos ir specialios gaudyklės. Ant takų, kuriais jos vaikšto, galima pabarstyti malto cinamono, medžio pelenų, druskos, sodos.


guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus

Šiandien

  • Liepos 27, šeštadienis.
  • Saulė teka 05:21, leidžiasi 21:29.
  • Mėnulis teka 23:29, leidžiasi 13:36.
  • Mėnulis Jautyje 20:23, dylantis, III ketvirtis. Pilnatis liepos 21 d.
  • Natalija, Svalia, Žintautas, Žintautė, Sergijus, Panteleonas, Subartas
  • Šaknų diena. Galima krauti komposto krūvas, vežti ir kratyti mėšlą, sodinti šakniavaisius, juos tręšti. Imkite derlių, kurį reikės džiovinti, ilgam laikymui. Naikinkite dirvožemyje gyvenančius kenkėjus. Rinkite vaistinių augalų šaknis; iš jų paruošti preparatai šią dieną yra ypač veiksmingi. Skinti gėles, gerai laikysis vandeny. Nepalanki diena sodinti gūžines salotas, ruošti malkas, konservuoti, virti uogienes, sandėliuoti, krauti derlių.
  • Jei voras tinklą pina, bus giedra.

Populiariausi straipsniai

Sekite mus

Naujienlaiškio prenumerata

Norėdami užsiprenumeruoti Sodo spalvų naujienlaiškį, įrašykite savo el.pašto adresą.

Palaukite...

Dėkojame, kad užsiprenumeravote!

Apklausa

Kaip gaunate „Sodo spalvas“?

Įvykių kalendorius