• balandžio 8 d., Trečiadienis

Smilkalai namuose

Niūrios darganos ar žvarba dažną žmogų gena į namus ieškoti jaukios ugnelės, šilumos ar karšto gėrimo garo. Sušildyti sustingusį kūną ir sielą gali net ir besirangantis smilkalų dūmas, skleidžiantis keistą, jaudinantį, tolimų asociacijų kupiną aromatą. Žiemos periodu smilkymo procesas ir tam tinkami augalai tampa ypač aktualūs.

 

Smilkalai

 

Ta pati žolelė ją geriant gali atlikti vienokią funkciją, o smilkant – visiškai kitokią. Kodėl smilkymas toks įtaigus žiemą? Nors išoriškai gruodį kenčiame nuo vėjo ir mums nepatinka darganos, tačiau nematoma vidinė jėga ir energija tuo metu netgi labai sustiprėja. Ir tada būtent dūmas ar šilta žvakės šviesa stipriai veikia. Intensyvų smilkalų poveikį galima paaiškinti ir grynai mediciniškai: esant uždaroms odos poroms, svarbu, kad augalas pasiektų giliai. Smilkomi augalai, jei yra tinkamai paruošti, per odą apima iki 40 cm organizmo – įsiskverbia daug giliau nei visos kitos įmanomos pasaulio priemonės. Negana to, jie geba išbūti ląstelėse atlikdami savo ypatingą darbą net apie 28 dienas. Todėl gydyti smilkalais yra labai paprasta ir efektyvu.

 

Kadagys

 

Smilkyti tinkamus augalus iš kitų augalų išskiria ir tai, kad jų asortimentas yra sąlygiškai mažas. Karaliumi galima vadinti pelyną (kartųjį kietį), dažnai naudojamas ir paprastasis kietis. Svarbią vietą užima ir paprastasis kadagys. Smilkalams tinka spygliuočių uogos, žievė, o kadagio – spygliai ir mediena. Smilkomųjų savybių turi ir šilinis viržis, šlamutis, keleto rūšių šalavijai, jonažolė, gluosnis, valerijonas, mėta ir kt.

 

Jonažolės

 

Augalų rinkimas ypatingas. Pavyzdžiui, kadagiai pjaunami rugsėjo–spalio mėnesiais, kol dar  neprasidėjusios šalnos. Pelynas paprastai renkamas rugpjūtį. Jonažolė – labai sunokusi, anksčiausiai liepos gale, o dažniausiai rugpjūčio viduryje arba pabaigoje.

 

Pelynas

 

Straipsnio tęsinys bus sausio mėnesį. Sužinosite, kaip reikia paruošti augalus, kad jie būtų tinkami smilkyti, ir kokią svarbiausią savybę privalo turėti tikras žolininkas.

 

Tekstas I.Vozgirdaitės, nuotraukos R.Beltienės


Komentarai

Prašome Prisijungti.
avatar
  Sekti  
Pranešti apie

Sekite mus

Šiandien

  • Balandžio 8, trečiadienis.
  • Saulė teka 06:33, leidžiasi 20:09.
  • Mėnulis teka 20:40, leidžiasi 07:12.
  • Mėnulis Skorpione 23:18. Pilnatis 05:35.
  • Alma, Girtautas, Giržadas, Skirgailė, Valteris.
  • Didysis trečiadienis
  • Lapų diena. Tinkamas laikas augalus tręšti, kad žaliuotų, laistyti. Nerekomenduojama karpyti gyvatvorių, laistyti.
  • Jei sliekai lenda iš žemės, bus lietaus.
gardenis
seklosdarzui
baseinai fontanai
Bijūnai

Populiariausi straipsniai

Naujienlaiškio prenumerata

Norėdami užsiprenumeruoti Sodo spalvų naujienlaiškį, įrašykite savo el.pašto adresą.

Palaukite...

Dėkojame, kad užsiprenumeravote!

Apklausa

Kokias priemones naudojate kiaušiniams marginti?

Įvykių kalendorius