Sodininko užrašai sausį

Jeigu manote, kad sausį sodininkas ilsisi, jūs klystate. Tai metas, kai kimbama į darbus ir judama į priekį. Kristijonas Donelaitis „Žiemos rūpesčiuose“ rašė: „Skubinkimės savo padarynes pamaži pasiprovyt; Nes saulelė pusnynus vėl pradeda gandinti ir vieversiai linksmai lakstydami čypsi.“ Taip ir mes turime vėl pasijudinti ir kibti į darbus.

 

 

Svarbu viską suplanuoti

Mūsų laukia svarbiausias ir sudėtingiausias metų darbas – planavimas. Kai už lango šaltukas, tamsiais vakarais galime apgalvoti sodo viziją ir planą, nuodugniai įvertinti esamą situaciją ir priimti sprendimus dėl ateities.

Pirmiausia turime susikurti sodo viziją (kokį jį matome po kelerių metų) ir nuspręsti, ar ką nors keisime: ar reikės naujų medelių, krūmų, ar parinksime kitą vietą kompostui laikyti. Žiemą gana lengva nustatyti atstumus tarp vaismedžių, įvertinti jų būklę ir priimti sprendimą dėl atnaujinimo. Turint ateities viziją, galima net kelis sykius įvertinti naujojo plano naudą ir tikėtinus trūkumus.

 

 

Sodo gėrybės rūsyje

Nepamirškime praėjusio sezono gėrybių ir skiepūglių – patikrinkime, kaip šis gėris laikosi mūsų rūsiuose. Dažniausiai vertindami rūsio tinkamumą atsižvelgiame tik į oro temperatūrą, tačiau ji ir jos pastovumas tėra du veiksniai. Per didelė šiluma ir sausuma gali tiek perdžiovinti svogūninius augalus (blogiau dygs pavasarį), tiek pabloginti laikomų vaisių ir daržovių kokybę. Kai rūsyje per drėgna, ima plisti tam tikros grybelinės kilmės ligos arba pelėsis. Jei pastebėjote pelėsį, nedelsdami jį nuvalykite ir pasirūpinkite geresne ventiliacija arba pakeiskite gėrybių lokaciją ar sudėjimo būdą. Drėgmės kiekį galima reguliuoti ją renkančiomis cheminėmis arba elektrinėmis priemonėmis. Taigi būtinai įvertinkite, ką laikote rūsyje ir kokios sąlygos būtinos jūsų gėrybėms.

Sausį, po žiemos švenčių, galime grįžti į sodą. Pirmiausia, planuodami ateities darbus, apžiūrėkime rūsyje esančias gėrybes ir sodinukus. Paskui neskubėdami patikrinkime žiemojančių vaismedžių ir kitų augalų būklę, pataisykime žieminius apklotus. Įkvėpę gryno oro, pradėkime ruoštis naujiems sodo darbams.

 


guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Sekluva II

Šiandien

  • Kovo 4, pirmadienis.
  • Saulė teka 07:01, leidžiasi 18:02.
  • Mėnulis teka 03:53, leidžiasi 09:38.
  • Mėnulis Ožiaragyje 23:15, dylantis, IV ketvirtis. Delčia kovo 3 d.
  • Daina, Daugvyda, Daugvydas, Kazimiera (Kazė), Kazimieras (Kazys), Vaclava (Vacė), Girmantė
  • Lietuvos globėjo šv. Kazimiero diena. Varnėnų diena. Pasaulinė inžinerijos darniam vystymuisi diena
  • Vaisių diena tęsis iki vidurnakčio. Sėkite ar persodinkite gumbinius salierus, petražoles, geltekles, porus. Tręškite augalus, vežkite mėšlą. Jei nešąla, genėkite vaiskrūmius ir vaismedžius. Tvarkykite, valykite rūsius.
  • Nuo Kazimiero jautis vėžėje atsigeria, vieversys išgieda pirmą giesmę ir sniegas ima tirpti dar sparčiau.

Populiariausi straipsniai

Sekite mus

SS
e-seklos

Naujienlaiškio prenumerata

Norėdami užsiprenumeruoti Sodo spalvų naujienlaiškį, įrašykite savo el.pašto adresą.

Palaukite...

Dėkojame, kad užsiprenumeravote!

Apklausa

Kaip gaunate „Sodo spalvas“?

Įvykių kalendorius