• vasario 6 d., Ketvirtadienis

Sostinėje – 90 aikštelių nupuoštoms eglėms ir Kalėdų miškas – gyvoms

Žiemos šventėms baigiantis, gyventojai raginami pasinaudoti Vilniaus miesto savivaldybės įrengtu kalėdinių eglučių surinkimo tinklu. Specialiai tam skirtų vietų kasmet vis daugiau, šį sezoną jų suplanuota per 90, jos visos bus parengtos naudoti iki Trijų karalių dienos – sausio 6-osios.

 

 

 

 

Vilniaus savivaldybė primena, kad idėja palikti eglutes prie mišrių komunalinių atliekų konteinerių ar tiesiog išmesti pro balkoną – labai prasta. Už savo ir kaimynų aplinkos teršimą gresia bauda iki 600 eurų.  Su  atliekų  vežėjais susitarta, kad iš specialių surinkimo vietų utilizuoti ar į kompostavimo aikšteles eglės bus vežamos visą sausio mėnesį.

 

Taip pat eglutes galima priduoti visose Vilniaus regione esančiose didelių gabaritų ir žaliųjų atliekų surinkimo aikštelėse (šios tinkamos labiau). Priimamos ir vazonuose įsodintos eglutės – jos vėliau bus sodinamos atliekų surinkimo teritorijose. Aikštelių sąrašą, adresus, darbo laiką bei kitą aktualią informaciją rasite čia – https://www.vaatc.lt/aiksteles/.

 

Verta pagalvoti ir apie tai, kad eglutės tinkamos antriniam panaudojimui. Jos puikiai uždengs jautrius šalčiui augalus sode ar kieme, jei tuo dar nespėjote pasirūpinti, be to, plonas eglės šakų sluoksnis gali būti puikus komposto dėžės pagrindas.

 

Jei šventėms pasipuošėte gyvą kalėdinę eglutę, kviečiame prisijungti prie Kalėdų miško kūrimo –  Vilniaus miesto savivaldybė planuoja naują, kasmete tapsiančią akciją, kuri padėsi išsaugoti bent dalį žaliaskarių ir kartu sukurs įspūdingą žaliąją erdvę netoli Verkių rūmų, Verkių regioniniame parke.

 

Planuojama, kad eglutes Kalėdų miške bus galima sodinti nuo kovo mėnesio, tačiau viskas priklausys nuo oro sąlygų. Tiksli sodinimo data bus paskelbta puslapyje www.vilnius.lt/kaledumiskas. O iki tol nepamirškite savo eglučių laistyti ir apipurškinėti jų šakas.

 

Eglučių sunešimo vietos 2020 v2

 

Nuotr. Sauliaus Žiūros


guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus

Šiandien

  • Vasario 5, trečiadienis.
  • Saulė teka 08:01, leidžiasi 17:06.
  • Mėnulis teka 10:01, leidžiasi 01:44.
  • Mėnulis Jautyje. Priešpilnis 10:02
  • Aga, Agė, Agota, Birutė, Gaudvilas, Ilona.
  • Šv. Agota, Duonos diena.
  • Šaknų diena. Sėkite daržoves, gėles, persodinkite daigus (į dėžutes ar šildomus šiltnamius). Jie turės tvirtas šaknis ir bus stiprūs, tačiau augs lėtai. Tikrinkite sėklų daigumą. Tinkama diena persodinti, tręšti kambarinius augalus,
  • Jei vasaris šaltas, birželis bus karštas.
e-seklos

Populiariausi straipsniai

Sekite mus

Naujienlaiškio prenumerata

Norėdami užsiprenumeruoti Sodo spalvų naujienlaiškį, įrašykite savo el.pašto adresą.

Palaukite...

Dėkojame, kad užsiprenumeravote!

Apklausa

Kaip gaunate „Sodo spalvas“?

Įvykių kalendorius