• gegužės 4 d., Šeštadienis

Specialistų patarimai auginantiems gėles III

Auginantiems gėles ir kitus augalus nuolat kyla vienokių ar kitokių klausimų, ypač jų daug pavasariui artėjant. Šiame straipsnyje specialistai atsako, ką daryti su peržydėjusiu narcizu vazonėlyje, kada geriausia sode sodinti hortenziją, ką daryti, jei vysta sanpaulijos lapai. Atsakymai į šiuos ir kitus klausimus straipsnyje.



„Kieme, matomoje saulėtoje vietoje, norėčiau pasisodinti gražų, kuo ilgiau žydintį ir dekoratyvų krūmą arba medelį. Prašau pasakyti, ar yra augalų, kurių lapai spalvoti ir kurie ilgai žydi?“

Tokių krūmų yra. Galbūt Jums labiausiai tiktų kokia nors gražiažiedės veigelės (Weigela florida) veislė. Margalapių yra keletas. Veigelės labai gausiai žydi birželio mėnesį, pavieniai žiedai dažnai skleidžiasi iki pat rudens. Išskirtine purpurine lapija pasižymi europinio pūkenio ir putinalapio pūslenio veislės.

 „Dovanų gavau geltoną narcizą vazonėlyje. Jis peržydėjo. Ką daryti toliau?“

Išskinkite sudžiūvusius žiedus ir augalą atsargiai (neplėšdami šaknų) persodinkite į didesnį vazonėlį. Reguliariai laistykite, kas dvi savaites patręškite. Prižiūrimi narcizai užaugins gerus naujus svogūnėlius. Kai lapai pradės gelsti, nebelaistykite, leiskite jiems sudžiūti. Per vasarą svogūnėlius laikykite sausai, o rugsėjo pabaigoje ar spalio pradžioje galėsite pasodinti sode ir kitais metais džiaugtis naujais žiedais.

 „Kada geriausia išnešti hortenziją iš rūsio ir pasodinti sode?“

Rūsyje žiemojusios didžialapės hortenzijos galbūt jau pradėjo sprogti. Jei turite šviesią, bet vėsią (iki 10 °C) patalpą, vasario mėnesį jas laikykite ten. Į sodą perkelti nesiskubinkite – labai stiprių šalnų būna iki gegužės vidurio. Geriausia pavasarį hortenzijas palaikyti šiltnamyje arba šviesioje vėsioje patalpoje (verandoje, įstiklintame balkone), o į lauką išnešti gegužės viduryje ar pabaigoje.

 „Rūsyje laikomos kanos sudygo ir daigai jau apie 15 cm ilgio. Kaip sulaikyti jų augimą?“

Daigų augimą gali sulaikyti tik žemesnė temperatūra. Bet jei jie dideli, pernešti į gerokai vėsesnę patalpą nėra prasmės. Kanas reikės pasodinti į vazonus ir auginti nelabai šiltoje, bet šviesioje vietoje. Prieš sodinant šakniastiebius būtina apžiūrėti, išpjauti negyvas senas dalis, didžiuosius – padalyti. Tinkamiausia temperatūra kanoms pradėti lėtai augti – apie 15 °C.

 „Staiga pradėjo vysti sanpaulijos lapai, nors ją laistėme du kartus per savaitę. Kas atsitiko? Nejaugi peržydėjusi ji daugiau nebeaugs?“

Peržydėjusios sanpaulijos auga toliau ir gali žydėti ne vieną kartą. Tikriausiai buvo per daug drėgmės arba per šalta žemė, todėl pradėjo pūti jūsiškės gėlės šaknys. Sunku pasakyti, kiek puvinys pažeidė augalą. Leiskite pradžiūti žemei vazonėlyje. Jei viduriniai lapeliai dar auga, sanpaulija gali atsigauti. Jei ji visa suvytusi, nupjaukite viršūnę ir pamerkite į vandenį, kad išleistų šaknis.


guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus

Šiandien

Populiariausi straipsniai

Sekite mus

Naujienlaiškio prenumerata

Norėdami užsiprenumeruoti Sodo spalvų naujienlaiškį, įrašykite savo el.pašto adresą.

Palaukite...

Dėkojame, kad užsiprenumeravote!

Apklausa

Kaip gaunate „Sodo spalvas“?

Įvykių kalendorius