• gruodžio 22 d., Sekmadienis

Sušildys iš vidaus žvarbią dieną

Žvarbią žiemos dieną, kai laikas trumpėja, vėjas stiprėja, vėl atraskite karštus gėrimus su prieskoniais ir kitais augalais. Leiskite maloniam aromatui pripildyti jūsų namus ir sušildyti kūną, išsklaidyti sielvartą.

 

Kas yra šildantys augalai?

 

Šildančiais arba vėsinančiais tradiciškai vadinimi kai kurie augalai ir jų poveikis kūnui. Šildantys yra tie, kurie aktyvina kraujo tekėjimą. Jie vartojami šąlant rankoms ir kojoms, nuo šaltkrėčio sužvarbus, kraujo cirkuliacijos problemų, artrito ir sąnarių skausmui malšinti.
Pasak žolininkų, šildantys augalai stiprina imuninę sistemą. Imbieras, česnakas yra geriausiai žinomi. Juodieji pipirai saugo nuo peršalimo, gerina kraujotaką, naikina bakterijas, šildo šąlančias pėdas ir rankas, suteikia energijos. Jų galima dėti ne tik į kasdienį maistą, bet ir į karštą šokoladą, prieskonių kavą, arbatą. Garstyčių miltelių ar trauklapių kompresai daug kam žinomi nuo vaikystės. Jais gydomi bronchito, artrito, reumato simptomai. Cinamonas – puikus arbatos, kavos ir pieno priedas. Šis prieskonis malšina kosulį, gerina kraujo apytaką, gali sušildyti ir atvėsinti (skatindamas prakaitavimą). Iš dažnesnių šildančių augalų dar minėtini aitrioji paprika ir kardamonas.

 

Visą straipsnį skaitykite naujausiame „Žolynų žurnalo“ numeryje.

 

 


guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus

Šiandien

  • Gruodžio 22, sekmadienis.
  • Saulė teka 08:40, leidžiasi 15:55.
  • Mėnulis teka , leidžiasi 12:09.
  • Mėnulis Svarstyklėse 21:07, dylantis, III ketvirtis. Pilnatis gruodžio 15 d.
  • Anna, Aneta, Dovilė, Gedvyda, Gedvydas, Ksavera, Rimbertas, Zenonas
  • Astronominės žiemos pradžia.
  • Žiedų diena. Tręškite žydinčius kambarinius augalus, gėlių daigus. Apkaskite krūmus, spygliuočius sniegu, pomedžiuose jį sumindykite. Tvarkykite, valykite namus, naikinkite pelėsius, vėdinkite patalpas.
  • Koks oras yra gruodžio 22 dieną, toks bus ir kitų metų kovo mėnesį.

Populiariausi straipsniai

Sekite mus

Naujienlaiškio prenumerata

Norėdami užsiprenumeruoti Sodo spalvų naujienlaiškį, įrašykite savo el.pašto adresą.

Palaukite...

Dėkojame, kad užsiprenumeravote!

Apklausa

Kaip gaunate „Sodo spalvas“?

Įvykių kalendorius