• birželio 25 d., Antradienis

Svajonių poilsio zona: orientyrai, padėsiantys neišklysti iš kelio

Dienoms ilgėjant, o kalendoriaus lapeliams sparčiai verčiantis į šiltesnių mėnesių glėbius, nejučia vis labiau apima noras kuo daugiau laiko praleisti už keturių namų sienų: pasimėgauti šiltesniais saulės spinduliais, pasigėrėti bundančia gamta, galop – atsikvėpti nuo rutinos ir ilgėjančius vakarus išnaudoti šeimyniniams susibūrimams. Tam, kad galėtume padaryti visa tai ir dar daugiau, reikalinga saugi ir jauki vieta, kuri atlieptų mūsų norus ir poreikius, tačiau kartu išliktų organiška namų dalimi.

Gerai apgalvota poilsio zona – vienas iš būdų, galinčių padėti išpildyti visus lūkesčius vienu metu. Tam, kad nepaklystumėte idėjų labirintuose, dalinamės keliais pagrindiniais akcentais, padėsiančiais susikurti savo svajonių poilsio teritoriją sodyboje.

 

 

 

 

Poilsio zonos kūrimas prasideda nuo… klausimų

Norėdami susikurti svajonių poilsio zoną savo sodyboje, turite paklausti savęs kelių pagrindinių klausimų: ko tikiuosi iš šios vietos? Kokiomis veiklomis joje planuoju užsiimti? Kiek galiu skirti jai vietos? Ar erdvė bus naudojama tik šiltuoju sezonu, ar bus pritaikyta ir kitiems metų laikams? Kiek laiko galiu skirti jos priežiūrai? Kokį biudžetą galiu numatyti? Svarbu nepamiršti įtraukti ir nelaimingų atsitikimų rizikos veiksnius – gamtos stichijas ar žmogaus išdaigas.

Prasminga būtų skirti laiko tiek klausimams, tiek atsakymų kontempliavimui, nes šie virs nematomais jūsų poilsio zonos pamatais. Taip pat vertėtų atsižvelgti ir apsvarstyti poilsio zonos perspektyvą ilgalaikėje laiko tėkmėje – tai padės lengviau suprasti poreikius ir suvokti, ar tai nėra tik trumpalaikė užgaida ar madingų tendencijų vaikymasis.

Atsakę į pagrindinius klausimus, galėsite pradėti dairytis ne tik tinkamos vietos savo poilsio zonai, bet ir baldų, interjero detalių ar augalų.

 

 

Tekstas – Germantės Gedvilės

Visą straipsnį skaitykite „Mano sodybos“ 2024 m. gegužės  mėnesio numeryje.


guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Greenworks

Šiandien

  • Birželio 25, antradienis.
  • Saulė teka 04:43, leidžiasi 22:00.
  • Mėnulis teka 00:21, leidžiasi 08:12.
  • Mėnulis Vandenyje, dylantis, III ketvirtis. Pilnatis birželio 22 d.
  • Baniutė, Geistautė, Geistautė, Vilhelmas (Vilius), Vilhelmina, Prosperas
  • Tarptautinė jūrininkų diena.
  • Žiedų diena. Genėkite, tręškite peržydėjusius krūmus, vaiskrūmius. Daugiametes gėles apkaupkite ir patręškite, kad sukrautų daug žiedų. Rūgščią žemę mėgstančius augalus (rododendrus, erikas, šilauoges) patręškite specialiomis trąšomis ar palaistykite parūgštintu vandeniu. Iš pradžių palaistykite paprastu vandeniu, o paskui parūgštintu.
  • Kai liepos šakos kiek pakilusios nuo žemės – rytoj bus giedra, jei dar labiau nusvyra – lis.

Populiariausi straipsniai

Sekite mus

Naujienlaiškio prenumerata

Norėdami užsiprenumeruoti Sodo spalvų naujienlaiškį, įrašykite savo el.pašto adresą.

Palaukite...

Dėkojame, kad užsiprenumeravote!

Apklausa

Kaip gaunate „Sodo spalvas“?

Įvykių kalendorius