Svarbiausi daržininko darbai rugpjūčio mėnesį
*Sėkite greitai augančias lapines daržoves. Jei atsilaisvino vieta šiltnamyje ar atsirado tuščias lysvės plotelis, pasisėkite krapų, špinatų, gražgarsčių. Vasaros pabaigoje džiaugsitės šviežiais, neperaugusiais lapeliais.
*Pasisėkite garstyčių ir japoninių ridikų. Japoninės ir rudosios garstyčios auga labai greitai, antrąkart sėjamos nuėmus kitų ankstyvųjų daržovių derlių, artėjant rudeniui. Rugpjūčio pradžia – geriausias laikas pasisėti japoninių ridikų. Tai trumpos dienos augalai, todėl nepražys, jei tik, žinoma, nepasėsite per tankiai, ir duos gražių šakniavaisių derlių.
*Sėkite pekininius bastučius rudens derliui į lysves. Tai daryti reikia reikia liepos trečiąjį–rugpjūčio pirmąjį dešimtadienį. Sėklos sėjamos eilėmis kas 40–50 cm 1–2 cm gylyje. Drėgnoje dirvoje jos sudygsta greitai, po 3–4 dienų. Daigai kelis kartus retinami 30×40 cm atstumais. Pekininių bastučių daigus rudens derliui sodinkite rugpjūčio pabaigoje.
*Prižiūrėkite svogūnus. Kad saldieji ropiniai užaugtų kuo didesni, kas 2–3 savaites tręškite azoto trąšomis. Rugpjūčio viduryje ir pagal poreikius rugsėjo pradžioje laistykite kalio sulfatu – jis padės subręsti ropelėms ir pailgins sandėliavimo laiką. Niekada netręškite, kai dirva sausa. Kad svogūnai nesirgtų grybinėmis ligomis, profilaktiškai purkškite fungicidais.
*Dauginkite žieminius svogūnus. Vienoje vietoje jie gerai auga 3–4 metus. Baigiantis šiam laikotarpiui, motininiai kerai iškasami, padalijami į 4–8 dalis ir pasodinami naujoje vietoje. Šitaip daroma vasaros pabaigoje ar rudens pradžioje. Augalai sodinami 30×20 cm atstumais.
*Skinkite šparaginių pupelių derlių. Jis imamas ne visas iš karto, palaipsniui, kas kelias dienas, nes ankštys auga netolygiai. Svarbu neleisti šioms pupelėms peraugti, kad nesiformuotų nesukramtomi siūliniai dariniai. Jei nuskintos jau visos ankštys, neišraukite pupelių, nupjaukite palei žemę, palikdami šaknis. Dirvą patręš ant šaknų esantys gumbeliai, pilni azoto.
*Retinkite moliūgus. Jei norite, kad vaisiai užaugtų dideli ir gražūs, palikite tik 2–3, o kitus nuskinkite. Tai darykite tada, kai augsiantys moliūgai bus ne mažesni už teniso kamuoliuką. Tuo pačiu metu patrumpinkite ir stiebus, virš paskutinio vaisiaus palikdami du lapus.
*Nuo mėnesio vidurio iki pabaigos kaskite ankstyvųjų veislių bulves. Didžiausios tiks maistui, o sėklinės atrenkamos, apdžiovinamos sausoje, šviesioje vietoje ir sandėliuojamos iki kitų metų.
*Sėkite sideratus šiltnamyje, atsilaisvinusioje vietoje. Garstyčios, rapsai, žieminiai rugiai išaugins daug žaliosios masės – ją reikės aparti ar apkasti. Lubinai, žirniai, pupos, vikiai šaknyse kaups azotą, kuris patręš perkastą dirvą.