• gruodžio 23 d., Pirmadienis

Svarbiausi daržininko darbai vasario mėnesį

 Už lango tamsusis metų laikas, o ant palangių vasarį jau gali kai kas augti.

 

 

 

 

 

*Dar turime laiko patobulinti sausį pradėtą braižyti daržo planą. Iš anksto suplanuokite lysvių skaičių ir išdėstymą. Jei sklypas be nuolydžio, jas orientuokite iš šiaurės į pietus, kad saulė apšviestų daržovių eiles iš abiejų pusių visą savo judėjimo iš rytų į vakarus laiką. Sudarykite augalų, kuriuos ketinate auginti, sąrašą, kuriame būtų nurodyta, kiek daigų reikės kiekvienai lysvei. Nepamirškite numatyti vasarinių kultūrų, kurias sodinsite į atsilaisvinusias vietas, ir jų sėjos laiko.

*Tikrinkite turimų daržovių sėklų daigumą. Retam daržininkui pavyksta įsigyti ir prisirinkti jų tiek, kiek reikia vienam sezonui. Dažniausiai sėklų prisiperkame per daug, dalį paliekame kitiems metams. O kitais metais… ir vėl įsigyjame naujų. Gal vertėtų, patikrinus daigumą, sėti likusias, neskubėti pirkti. Būtina atsižvelgti į tai, kad laikui bėgant keičiasi daržovių sėklų daigumas. Ar jos senos ir nedaigios, galima išsiaiškinti žinant surinkimo laiką (gerai, jei tai padarėte patys) arba galiojimą datą, užrašytą ant pakelio. Ar tikrai sėklos bus daigios, nustatysite dalį jų pasėję.

*Įsigykite naujų daržovių sėklų. Vasarį jų galima rasti prekybos centruose ir elektroninėse parduotuvėse. Pirkite iš patikimų pardavėjų ir tik tas, kurių trūksta. Jei norite eksperimentuoti, įsigykite dar niekada neaugintų daržovių sėklų, pasižvalgykite naujovių. Nepirkite abejotinos kokybės sėklų, nes prarasite ne tik pinigus, bet ir laiką, nes sėti antrą kartą dažnai būna per vėlu.

*Paruoškite sėklas sėjai. Ar perkamos yra beicuotos, parašyta ant pakelio. Jei sėklos beicuotos, šalia galiojimo laiko nurodomas ir beicas. Surinktas sėklas, kad nepultų grybinės ligos, apie 20 minučių pamirkykite rožiniame kalio permanganato tirpale. Nepersistenkite, nes per ilgai laikytos sėklos gali prarasti daigumą. Apdorotas jas nuplaukite tekančiu vandeniu.

*Padės biostimuliatoriai. Paprastai daigai netręšiami, išskyrus augančius ilgiau (pomidorų, paprikų). Jiems užtenka maisto medžiagų, kurių šaknys randa tinkamai parinktame substrate. Jei sėklas prieš sėją pamirkysite, o vėliau sudygusius daigus palaistysite specialiomis trąšomis su biostimuliatoriais, rezultatai bus geresni. Be to, augaliukai išpikavus greičiau prigis.

*Šaltis naikina baltasparnius. Jei jūsų šiltnamis stiklinis, mėnesio pradžioje dar prineškite į jį kuo daugiau sniego. Jei statinys žiemai yra atidengiamas, puiku. Į jį be vargo prisnigs. Per atodrėkį šis sniegas pagirdys žemę. Per ilgus šalčius žus visi baltasparniai. Mėnesio pabaigoje ant sniego galima pabarstyti pelenų – jis greičiau ištirps ir žemė pajuoduos. Juk netrukus šiltnamiuose bruzdės dauguma daržininkų.

*Ką sėti vasarį? Sėkite baklažanus. Sėklos dygsta 25–28 ºC temperatūroje, ją reikėtų palaikyti, iki pasirodys daigai. Mėnesio pabaigoje pasėkite salotinių sultenių, porų, gumbinių ir lapkotinių salierų, paprikų. Laikas sėti saldžiuosius ropinius svogūnus. Gražų šių daržovių derlių gausite, jei jų daigų užsiauginsite ant palangių. Daigai į lauką keliaus tik pasibaigus šalnų pavojui. Šildomame šiltnamyje ir ant palangių galima auginti ankstyvąsias daržoves (lapinius ridikėlius, svogūnus laiškams, pipirnes). Vasario antrąjį dešimtadienį pasisėkite ridikėlių, salotų, gražgarsčių, špinatų, pasisodinkite svogūnų ir kitų žalumyninių daržovių.

*Pašildykime agurkų sėklas. Vasario pabaigoje suberkite jas į medžiaginį maišelį ir pakabinkite šiltoje, sausoje vietoje. Kai ateis laikas, sušildytos sėklos dygs geriau.

*Daiginkite bulves. Jei norite paskanauti šviežienos birželį, vasario pabaigoje iškelkite iš rūsio į šviesą dėžes su ankstyvųjų veislių sėkla. Pats laikas šias bulves daiginti. Dėžes laikykite šviesioje vietoje, bet ne tiesioginiuose saulės spinduliuose.

*Prisikaskite gelteklių šaknų, kurias rudenį gerai pridengėte lapais, durpėmis, kad dirva neįšaltų, arba iškastas čia pat susluoksniavote su žeme ir storai užpylėte (ne plonesniu kaip 20 cm sluoksniu). Šaknys gana trapios, todėl kasti reikia atsargiai, geriau per atodrėkį.

 

Kiti darbai

*Tikrinkite, kaip rūsyje laikosi daržoves. Jei reikia, perrinkite.

*Jeigu dar neįsigijote, pasižvalgykite naujų įrankių.

*Rūšiuokite svogūnus, pradėjusius dygti sodinkite į lovelius arba suvartokite.

*Įsigykite trašų, pesticidų.

*Galite patys pasidaryti sėklų juostelių. Naudokite iš krakmolo ir vandens paruoštus grietinės tirštumo klijus.


guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus

Šiandien

  • Gruodžio 23, pirmadienis.
  • Saulė teka 08:41, leidžiasi 15:55.
  • Mėnulis teka 00:20, leidžiasi 12:15.
  • Mėnulis Svarstyklėse. Delčia
  • Mina, Veliuona, Viktorija, Vilbutas, Vilbutė, Vilė, Vilys
  • Žiedų diena. Tręškite žydinčius kambarinius augalus, gėlių daigus. Apkaskite krūmus, spygliuočius sniegu, pomedžiuose jį sumindykite. Tvarkykite, valykite namus, naikinkite pelėsius, vėdinkite patalpas.
  • Gruodžio šiluma vėlyvą pavasarį, gruodžio šaltis karštą su perkūnijomis vasarą žada.

Populiariausi straipsniai

Sekite mus

Naujienlaiškio prenumerata

Norėdami užsiprenumeruoti Sodo spalvų naujienlaiškį, įrašykite savo el.pašto adresą.

Palaukite...

Dėkojame, kad užsiprenumeravote!

Apklausa

Kaip gaunate „Sodo spalvas“?

Įvykių kalendorius