• spalio 4 d., Trečiadienis

Svarbiausi sodininko darbai birželio mėnesį

*Saugokite vynmedžius nuo netikrosios miltligės. Vasaros pradžioje, prieš žydėjimą ir po jo, būtina profilaktiškai nupurkšti lapų apačią. Tinka fungicidai, Bordo mišinys.

*Noksta braškės. Skindami prisirpusias uogas nepamirškite surinkti pažeistų puvinio. Jas užkaskite atokesnėje sodo vietoje. Saugokite uogas nuo jas labai mėgstančių šliužų. Jei jau auga ūsai, skabykite. Numatykite vietą naujam braškynui.

*Nugenėkite valgomuosius sausmedžius. Kai kurių veislių augalai derėjo gegužės pabaigoje, vėlyvesni derliumi vaišina birželio pradžioje. Kai nuskinsite uogas, sutankėjusius sausmedžius praretinkite, nupjaukite apdžiūvusias, nulaužtas, smulkias, krūmus tankinančias, nederančias šakas.

 

 

 

*Retinkite avietes. Sparčiai auga pakaitiniai stiebai (prie pernykščių stiebų pagrindų) ir šaknų atžalos. Paliekami tik patys stipriausi, avietynui negalima leisti sutankėti.

*Laikas nukirpti vilkaūglius. Vasarą juos išplėškite arba nukirpkite, kol jauni – lengvai pašalinami. Žaizdos iki rudens spės užgyti. Tiesa, ne visada ir visus vilkaūglius reikia išpjauti (apie tai skaitykite toliau).

*Nuo varnėnų ginkite ankstyvąsias trešnes. Nedidelius medžius galima uždengti tankiu tinkleliu, senomis dieninėmis užuolaidomis.

*Tręškite vaismedžius, po žydėjimo praėjus dviem savaitėms. Jiems tuo metu daugiausia reikia kalio ir azoto.

*Patikrinkite perskiepytų obelų įskiepius. Jie jau turėtų būti gerai prigiję. Nuimkite aprišalus. Jei reikia, nugenėkite gretimas ir įskiepius stelbiančias šakas.

*Aeruokite pomedžius. Jei piktžolių neišrovėte gegužę, tai padarykite dabar. Jos konkuruoja dėl maisto medžiagų su vaismedžiais ir yra gera vieta daugintis kenkėjams.

*Surinkite vaisių užuomazgas. Birželį jos krenta aktyviai, vaismedžiai atsikrato pertekliaus. O kad užuomazgomis nesugalvotų pasivaišinti kenkėjai – surenkamos, sugrėbiamos ir sumetamos į kompostą.

*Mulčiuokite vaismedžius nupjauta vejos žole, kompostu.

*Kabinkite feromonines gaudykles. Šitaip atsikratysite pirmojo skraidančių kenkėjų antplūdžio. Ant kamienų riškite juostas gaudykles, kurios sugaus aukštyn kamienu lipančius vaisėdžių vikšrus.

*Žaliaisiais auginiais pasidauginkite uogakrūmių.

*Purkškite vaismedžius insekticidais ir fungicidais.


guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus

Šiandien

  • Spalio 4, trečiadienis.
  • Saulė teka 07:27, leidžiasi 18:47.
  • Mėnulis teka 20:34, leidžiasi 14:29.
  • Mėnulis Dvyniuose, dylantis, III ketvirtis. Pilnatis rugsėjo 29 d.
  • Auksuolė, Eivydė, Eivydas, Edvinas, Mąstautas, Pranciškus (Pranas)
  • Šv. Pranciškus. Pasaulinė gyvūnų globos diena.
  • KIRMINŲ DIENA. Žiedų diena. Genėkite žydinčius krūmus, vijoklinius augalus. Mulčiuokite daugiametes gėles, rožes ir kitus augalus. Kovokite su žemės paviršiuje gyvenančiais kenkėjais. Džiovinkite vaistažoles. Imkite ir džiovinkite derlių. Nereikėtų laistyti.
  • Žiūrėk lauko vasarą, o sodo – rudenį.

Populiariausi straipsniai

Sekite mus

Naujienlaiškio prenumerata

Norėdami užsiprenumeruoti Sodo spalvų naujienlaiškį, įrašykite savo el.pašto adresą.

Palaukite...

Dėkojame, kad užsiprenumeravote!

Apklausa

Kaip gaunate „Sodo spalvas“?

Įvykių kalendorius