• balandžio 22 d., Pirmadienis

Svarbiausi sodininkų darbai lapkritį

*Vegetacijai pasibaigus nurišamos kenkėjų gaudymo juostos ir sudeginamos. Šitaip sunaikinama dalis vaisėdžių, lapsukių, šermukšninių kandžių vikšrų, žiedgraužių, lapinukų, cigarsukių vabalų.

*Vėlų rudenį, kai vidutinė paros oro temperatūra būna ne mažesnė kaip 4 °C, vaismedžius tikslinga nupurkšti 4–6 % karbamido tirpalu. Ši priemonė skatina lapų irimą ir naikina ligų užkratą. Pavasarį vaismedžiai bus atsparesni ligoms.

*Lapkričio pabaigoje mulčiuokite jaunus vaismedžius. Taip padėsite jiems gerai peržiemoti. Paberkite po vaismedžiais sausų nurūgštintų durpių arba lapuočių medžių pjuvenų. Mulčiuoti geriausia, kai dirva truputį pašąla. Mulčio neberkite prie pat kamienų. Į jį galima įmaišyti užnuodyto jauko pelėms.

*Ruoškite vynmedžius miegui. Artėjant žiemai, šakos nugenimos, atrišamos, nuimamos nuo atramų, šaknys pamulčiuojamos, klojamos eglišakės. Tada dedami stiebai ir taip pat pridengiami. Vynuogės dengiamos tada, kai žemę sukausto įšalas, o dienomis temperatūra yra neigiama. Anksčiau negalima.

 

 

 

 

 

*Prisirinkite miško uogų. Lapkričio pradžioje prisiskinkite šermukšnių, gudobelių, erškėtrožių, raugerškių vaisių. Šermukšnius galima užšaldyti, erškėtrožių uogas – išvalyti ir valgyti šviežias. Po šalnų kartumą praradę šaltalankiai daug skanesni.

*Sutvarkykite sodo įrankius, kurių jau neprireiks šiais metais.

*Skinkite ir naikinkite vaisių mumijas. Lapkritį vaismedžiai jau būna be lapų, bet, deja, su mumijomis. Vos pastebėję sudžiūvėlius kuo skubiau nukratykite, nuskinkite ir sunaikinkite. Geriausia vaisių mumijas sudeginti. Nepalikite jų iki pavasario, sumažinkite patogeninių grybų plitimą.

*Grėbkite vaismedžių lapus. Juos galima paskleisti darže ir užkasti į dirvą arba paprasčiausiai supilti į komposto krūvą. Žiemai neturi likti lapų po vaismedžiais, ypač prie kamienų, nes ten žiemoja daug kenkėjų. Atskirai kompostuokite rauplių, miltligės, kokomikozės ir kitų ligų apniktus lapus. Juos būtina uždengti plėvele, kad žūtų ligų sukėlėjai, neplistų kenkėjai.

*Vaismedžių kamienų baltinimas. Jei to dar nepadarėte, paskubėkite. Sulaukite sausesnės dienos, nugramdykite žievės atplaišas ir nutepkite specialiu mišiniu ar gesintų kalkių skiediniu.

*Paskutinis genėjimas. Lapkričio pradžioje apkarpykite aktinidijas ir nupjaukite remontantinių aviečių stiebus.


guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus

Šiandien

  • Balandžio 22, pirmadienis.
  • Saulė teka 06:00, leidžiasi 20:36.
  • Mėnulis teka 19:04, leidžiasi 05:34.
  • Mėnulis Svarstyklėse, pilnėjantis, II ketvirtis. Priešpilnis balandžio 15 d.
  • Kajus, Leonidas (Leonas), Vadimas, Norvaidas, Visgailė, Visgailas
  • Tarptautinė motinos Žemės diena.
  • Žiedų diena. Sodinkite vienmetes ir daugiametes gėles, varpinius augalus, dauginkite dalindami peraugusius krūmus, sodinkite svogūnines ir gumbasvogūnes, vazonines gėles. Sėkite, sodinkite daigais žiedinius kopūstus, brokolius. Kraukite kompostą. Rinkite ir džiovinkite vaistinių augalų žiedus. Nepatartina tręšti, sėti ir sodinti šakniavaisių, laistyti.
  • Jei balandžio mėnuo giedras, gegužė bus šlapia.

Populiariausi straipsniai

darzoviuseklos
Baumera

Sekite mus

e-seklos

Naujienlaiškio prenumerata

Norėdami užsiprenumeruoti Sodo spalvų naujienlaiškį, įrašykite savo el.pašto adresą.

Palaukite...

Dėkojame, kad užsiprenumeravote!

Apklausa

Kaip gaunate „Sodo spalvas“?

Įvykių kalendorius