• spalio 18 d., Penktadienis

Tikrasis margainis – dygusis daktaras

Daugelio pasaulio tautų atstovai garbina tikrąjį margainį kaip patį stipriausią vaistinį augalą – Mergelės Marijos dovaną žmonėms. Padavimas byloja, kad ji nurodžiusi žmonėms vaistines savybes, o baltos dėmės ant lapų simbolizuojančios jos pieną.

 

 

Nuo senų laikų tikrasis margainis vartojamas kaip vaistas nuo daugelio ligų. Paaiškėjo, kad jame yra retos biologiškai aktyvios medžiagos – silimarino, daug kitų vaistingų sudedamųjų dalių (iš viso rasta 200 vertingų komponentų).

Gana sėkmingai šiuo augalu buvo gydomasi nuo įvairių, net ir sunkiausių ligų. Tikrasis margainis laikomas stipriu vaistu, padedančiu įveikti cirozę, geltą, alkoholio, vaistų, toksinų ir spinduliuotės sukeltus kepenų pažeidimus. Šis augalas gelbsti nuo cholecistito, tulžies latakų uždegimo, tulžies pūslės akmenligės, blužnies susirgimų, skydliaukės, kraujo ligų, druskų kaupimosi, venų išsiplėtimo, tinimų, vandenligės, nutukimo, sąnarių skausmų, hemorojaus, alerginių susirgimų.

Dermatologai tikrąjį margainį rekomenduoja nuo vitiligo, žvynelinės, inkštirų ir nuplikimo. Iš sėklų gaminami visame pasaulyje žinomi preparatai.

 

Liaudies medicinoje

Liaudies fitoterapeutai tikrojo margainio šaknų nuovirą siūlo nuo dantų skausmo – skalaujama burnos ertmė. Juo gydomasi nuo viduriavimo, šlapimo susilaikymo, radikulito ir traukulių.

Lapų sultys geriamos užkietėjus viduriams, sergant storosios žarnos ir skrandžio gleivinės uždegimu.

Šio augalo sėklų milteliai mažina cukraus kiekį kraujyje, išvalo net ir smarkiai šlakais užterštą kraują, padeda išsigydyti varikozę.

Ne tik ligoniams, bet ir sveikiems žmonėms sveika vartoti tikrąjį margainį: kepenys geriau šalina toksinus iš organizmo.

 

Pixabay nuotr.

 


guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus

Šiandien

  • Spalio 18, penktadienis.
  • Saulė teka 07:54, leidžiasi 18:13.
  • Mėnulis teka 18:12, leidžiasi 09:18
  • Mėnulis Jautyje, dylantis, III ketvirtis. Pilnatis spalio 17 d.
  • Liubartas, Lukas, Vaiva, Kęsminas, Kęsmina
  • Šaknų diena. Sodinkite česnakus, svogūnines gėles. Imkite derlių. Galima genėti vaismedžius, vaiskrūmius, apriškite vaismedžių kamienus lipniomis juostomis, nupurkškite karbamidu kamienus, šakas, nubaltinkite. Ruoškite kompostą, žemės mišinius. Kovokite su žemėje besiveisiančiais kenkėjais. Grėbkite lapus. Kaskite vaistinių augalų šaknis (vėlyvą vakarą ar anksti ryte). Galima raugti kopūstus.
  • Kėkštas miške garsiai rėkia – žiemos siekia. Kėkštas giles knibinėja – žiemą prašinėja.

Populiariausi straipsniai

Sekite mus

Naujienlaiškio prenumerata

Norėdami užsiprenumeruoti Sodo spalvų naujienlaiškį, įrašykite savo el.pašto adresą.

Palaukite...

Dėkojame, kad užsiprenumeravote!

Apklausa

Kaip gaunate „Sodo spalvas“?

Įvykių kalendorius