• rugsėjo 26 d., Šeštadienis

Tikrasis margainis – dygusis daktaras

Daugelio pasaulio tautų atstovai garbina tikrąjį margainį kaip patį stipriausią vaistinį augalą – Mergelės Marijos dovaną žmonėms. Padavimas byloja, kad ji nurodžiusi žmonėms vaistines savybes, o baltos dėmės ant lapų simbolizuojančios jos pieną.

 

 

Nuo senų laikų tikrasis margainis vartojamas kaip vaistas nuo daugelio ligų. Paaiškėjo, kad jame yra retos biologiškai aktyvios medžiagos – silimarino, daug kitų vaistingų sudedamųjų dalių (iš viso rasta 200 vertingų komponentų).

Gana sėkmingai šiuo augalu buvo gydomasi nuo įvairių, net ir sunkiausių ligų. Tikrasis margainis laikomas stipriu vaistu, padedančiu įveikti cirozę, geltą, alkoholio, vaistų, toksinų ir spinduliuotės sukeltus kepenų pažeidimus. Šis augalas gelbsti nuo cholecistito, tulžies latakų uždegimo, tulžies pūslės akmenligės, blužnies susirgimų, skydliaukės, kraujo ligų, druskų kaupimosi, venų išsiplėtimo, tinimų, vandenligės, nutukimo, sąnarių skausmų, hemorojaus, alerginių susirgimų.

Dermatologai tikrąjį margainį rekomenduoja nuo vitiligo, žvynelinės, inkštirų ir nuplikimo. Iš sėklų gaminami visame pasaulyje žinomi preparatai.

 

Liaudies medicinoje

Liaudies fitoterapeutai tikrojo margainio šaknų nuovirą siūlo nuo dantų skausmo – skalaujama burnos ertmė. Juo gydomasi nuo viduriavimo, šlapimo susilaikymo, radikulito ir traukulių.

Lapų sultys geriamos užkietėjus viduriams, sergant storosios žarnos ir skrandžio gleivinės uždegimu.

Šio augalo sėklų milteliai mažina cukraus kiekį kraujyje, išvalo net ir smarkiai šlakais užterštą kraują, padeda išsigydyti varikozę.

Ne tik ligoniams, bet ir sveikiems žmonėms sveika vartoti tikrąjį margainį: kepenys geriau šalina toksinus iš organizmo.

 

Pixabay nuotr.

 


guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Dirvitas

Sekite mus

Šiandien

  • Rugsėjo 26, šeštadienis.
  • Saulė teka 07:12, leidžiasi 19:08.
  • Mėnulis teka 17:49, leidžiasi 00:15.
  • Mėnulis Vandenyje 09:08, pilnėjantis, II ketvirtis. Priešpilnis rugsėjo 24 d.
  • Gražina, Vydenis, Damijonas, Justina (Justė), Kipras
  • Europos kalbų diena. Pasaulinė kontracepcijos diena.
  • KIRMINŲ DIENA. Žiedų diena. Galima purenti žemę, ravėti, ruošti žemės mišinius daigams, kuriuos auginsite pavasarį. Remontuokite, valykite, tvarkykite, vėdinkite namus, rūsius ir kitas patalpas. Negalima sėti, sodinti, laistyti.
  • Jei liepos lapai anksti pradeda gelsti, žiema bus ankstyva.

Populiariausi straipsniai

Naujienlaiškio prenumerata

Norėdami užsiprenumeruoti Sodo spalvų naujienlaiškį, įrašykite savo el.pašto adresą.

Palaukite...

Dėkojame, kad užsiprenumeravote!

Apklausa

Kokiais būdais ruošiate daugiausia atsargų žiemai?

Įvykių kalendorius