• gruodžio 23 d., Pirmadienis

Ugnimi apdorota mediena

Apdeginta (ugnimi apdorota) mediena naudojama interjere, išorės apdailai, įvairioms konstrukcijoms, taip pat baldams ir namų apyvokos daiktams gaminti. Apdeginimas plačiai naudojamas apdorojant pastatų fasadui skirtą medieną. Šis būdas leidžia išgauti netikėtas medienos spalvas (nuo aukso iki tamsaus sidabro), išryškinti medžio tekstūrą ir reljefą.

 

 
Naudojant palyginus neaukštą temperatūrą, medžio paviršiuje nudega įvairūs siūleliai, pašiaušta dalis, ir mediena įgauna aukso atspalvį. Apdeginant ilgesnį laiką, vyksta medžiagos anglėjimas – ji įgauna tamsią sidabro spalvą. Naudodami netolygaus apdeginimo metodą, galime sukurti paviršiaus bangavimo iliuziją.
 
Technologija, gimusi Japonijoje
 

Medienos apdorojimo ugnimi (apdeginimo) technologija, žinoma kaip Shou Sugi Ban, pirmiausiai buvo pradėta naudoti Japonijoje XVIII a. Norėdami apsaugoti savo kaimus nuo gaisrų, japonai degino juos supančias kiparisų giraites. Po kurio laiko gyventojai suprato, kad apdegusi kiparisų mediena – gerai apsaugota nuo įvairių poveikių, ilgaamžė ir stebinanti savo grožiu. Todėl ji buvo pradėta naudoti statybose. Vis dėlto manoma, kad medienos apdeginimo technologija tuo pačiu metu jau buvo naudojama daugelio tautų.
Šis paprastas medienos apdorojimo būdas ne tik išryškina medžio tekstūrą, bet ir padaro medieną atsparesnę ugniai, puviniams bei apsaugo nuo įvairių kenkėjų. Sakoma, kad taip apdorotos medienos amžius prailgėja aštuoniomis dešimtimis metų, todėl ji itin tinkama fasadų ir stogų dangoms.

 

Vytautas Mankevičius

 

Visą straipsnį skaitykite žurnalo „Mano sodyba“ spalio numeryje.

 


guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus

Šiandien

  • Gruodžio 23, pirmadienis.
  • Saulė teka 08:41, leidžiasi 15:55.
  • Mėnulis teka 00:20, leidžiasi 12:15.
  • Mėnulis Svarstyklėse. Delčia
  • Mina, Veliuona, Viktorija, Vilbutas, Vilbutė, Vilė, Vilys
  • Žiedų diena. Tręškite žydinčius kambarinius augalus, gėlių daigus. Apkaskite krūmus, spygliuočius sniegu, pomedžiuose jį sumindykite. Tvarkykite, valykite namus, naikinkite pelėsius, vėdinkite patalpas.
  • Gruodžio šiluma vėlyvą pavasarį, gruodžio šaltis karštą su perkūnijomis vasarą žada.

Populiariausi straipsniai

Sekite mus

Naujienlaiškio prenumerata

Norėdami užsiprenumeruoti Sodo spalvų naujienlaiškį, įrašykite savo el.pašto adresą.

Palaukite...

Dėkojame, kad užsiprenumeravote!

Apklausa

Kaip gaunate „Sodo spalvas“?

Įvykių kalendorius