• gegužės 7 d., Antradienis

Užrašai apie rūsį

Jau gilioje senovėje žmonės daržo gėrybes saugodavo rūsiuose. Ši daug išmonės nereikalaujanti „technologija“ vis dar yra vienas geriausių būdų per žiemą išlaikyti surinktą derlių.

 
Džiugu rudenį skaičiuojant sodo dovanas žinoti, jog ir vasarį galėsime mėgautis jų gaiviu skoniu. Tai įmanoma tik tuomet, kai turime jų saugojimui skirtą erdvę. Šiuo metu, kada vis populiaresni tampa nedideli šeimos poreikiams skirti ūkiai, įvairūs rūsiai – suprojektuoti po namu, įrengti sodo pakrašty ar kalvos šlaite – tarytum naujai atrandami, kaip teikiantys galimybę šaltuoju sezonu valgyti šviežias, sveikas ir, be abejo, kur kas pigesnes daržoves bei pačių sode sunokusius vaisius.

 
Temperatūra
 
Rūsys – šaldytuvo pirmtakas. Rūsio esmė – galimybė derlių laikyti vėsiai, tačiau ne per šaltai. Teisingai įrengtame rūsyje vėsu net kaitriausią vasaros dieną. O štai žiemą rūsyje temperatūra išlieka pliusinė, tačiau pakankamai vėsi, kad būtų pristabdyti produktų gedimo ir puvimo procesai, kurių niekaip neišvengsime produktus laikydami namo viduje. Juk ne paslaptis, jog didesnėje nei 7 ºC temperatūroje dauguma daržovių suglemba, ima dygti ir gesti.

 

Kaip tinkamai rūsyje palaikyti temperatūrą, drėgmę, reguliuoti oro cirkuliaciją rašome rugpjūčio „Mano sodyba“ numeryje.


guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus

Šiandien

  • Gegužės 7, antradienis.
  • Saulė teka 05:28, leidžiasi 21:04.
  • Mėnulis teka 04:56, leidžiasi 20:46.
  • Mėnulis Jautyje 00:42, dylantis, IV ketvirtis. Delčia gegužės 1 d.
  • Butautas, Danutė (Dana), Domicėlė, Domicijonas, Rimtė
  • Spaudos atgavimo, kalbos ir knygos diena.
  • Šaknų diena. Tinkamas metas sėti, sodinti šakniavaisius, kompostą ruošti, dauginti vaiskrūmius ir dekoratyvinius krūmus atlankomis. Kovokite su kenkėjais, kurie veisiasi žemėje, tręškite visus augalus, galima genėti vaismedžius, vaiskrūmius. Ypač tinkamas metas rinkti ir džiovinti dilgėlių jaunus lapelius.

Populiariausi straipsniai

Sekite mus

Naujienlaiškio prenumerata

Norėdami užsiprenumeruoti Sodo spalvų naujienlaiškį, įrašykite savo el.pašto adresą.

Palaukite...

Dėkojame, kad užsiprenumeravote!

Apklausa

Kaip gaunate „Sodo spalvas“?

Įvykių kalendorius