Vaismedžių genėjimas vasarą
Įprasta manyti, kad vaismedžius reikia genėti kovo mėn., pasibaigus dideliems šalčiams, iki vegetacijos pradžios. Vis dėlto augančius vešliai tenka genėti ir vasarą. Tuo metu ne taip intensyviai auga vegetatyviniai ūgliai, greičiau gyja žaizdos. Iškarpius nereikalingus ūglius, pavasarį vaismedžių genėti dažniausiai nebereikia.
Anksčiausiai prinoksta trešnių uogos. Jų medžius galima genėti jau nuėmus derlių. Medžius patogu formuoti žemais kamienais. Jauni auga sparčiai, todėl galite nugenėti stipriai, nupjauti viršūnes.
Nederančių jaunų slyvų trumpinami ne vietoje, labai vešliai augantys ūgliai.
Vyšnias taip pat geriausia genėti nuskynus uogas. Jaunų medelių vainikai retinami tik tada, kai yra per tankūs, o senų vaismedžių vainikuose susiformavusius ūglius pakanka patrumpinami tik šiek tiek.
Obelis ir kriaušes galite genėti jau birželio mėn., nelaukdami, kol sunoks vaisiai. Patrumpinkite šoninius ūglius. Šalinamos iš kamieno pagrindo ir pirmos eilės šakų augančios atžalos. Nuskynus vaisius paaiškėja, kurios šakos nulinkusios pernelyg žemai. Jas nupjaukite iki vertikalesnės atšakos.
Picabay nuotr.